25.10.2018 18:55 CET
1 : 2
(1:0)

Spartak Trnava - Dinamo Záhřeb 1:2

Po sľubnom prvom dejstve aj priebehu podľahol napokon Spartak Trnava na domácej pôde Dinamu Záhreb 1:2 (1:0).

Spartak začal výborne a dokonale eliminoval nebezpečného súpera. Ten sa nielen do gólových šancí, ale ani k žiadnym strelám nedostával. V 17. minúte po priamom kope zasunul hráč v sklze loptu za Chudého chrbát, ale gól pre ofsajd neplatil. V 20. minúte Oršič unikol po ľavej strane a pred ním bol už iba Chudý. Strelu Chorváta Godál zblokoval a zrejme tak zabránil gólu. V 28. minúte sa Godál v súboji zrazil s hráčom hostí a chvíľu to s ním vyzeralo zle nedobre. Skúsený stopér Trnavy sa však pozbieral a pokračoval v hre. V 32. minúte Trnava pekne zakombinovala na ľavej strane, Čonka odcentroval, loptu zrazil jeden z chorvátskych hráčov smerom k svojmu brankárovi a Ghorbani ju špičkou kopačky zasunul popod jeho telo - 1:0 pre Spartak! V 40. minúte Hajrovič fauloval Grendela a Trnava mala výhodu priameho kopu takmer z rohu šestnástky. V nadstavenom čase kiksol Chudý, keď zle vybehol a odkrytú bránu hostia vysoko prestrelili.

V 52. minúte Chorváti prekonali Chudého a od gólu Slovákov zachránil Oravec svojím kolenom. Veľké šťastie pre Spartak. V 58. minúte mohli ísť červenočierni do dvojgólového trháku: Jirka z ľavej strany vystrelil po zemi vari najlepšie, ako sa dalo, ale gólman Dinama vytlačil mimo priestoru troch žrdí. V 64. minúte sa lopta pľantala pred päťkou domácich a Gavranovič ju doklepol dnu - 1:1. V 67. minúte prenikol Oršic a Chudého preveril Olm. V 77. minúte Gavranovič nabil z ľavej strany Oršičovi. Menovaný hráč z prvej vyprášil Chudého rukavice, avšak na jeho prudkú dorážku už nedosiahol nikto - 2:1 pre Záhreb. V 89. minúte Gojak napálil loptu do Chudého. Spartak Trnava podľahlo Dinamu Záhreb 1:2 v zápase, keď prehrať vôbec nemusel. Dinamo Záhreb už s veľkou pravdepodobnosťou postúpi do ďalšej fázy Európskej ligy.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu