19.03.2015 21:05 CET
1 : 2
(0:1)

Inter Milán - VfL Wolfsburg 1:2

Milánské kouzlo definitivně vyprchalo. Domácí Inter šel do odvetného zápasu s Wolfsburgem "chráněn" impozantní pohárovou bilancí na vlastním stadionu, nakonec ale prohrál 1:2 a s Evropskou ligou se loučí. Za hosty skórovali Caligiuri a Bendtner, Rodrigo Palacio pouze na chvíli vyrovnával..

Svěřenci Roberta Manciniho věděli, že chtějí-li postoupit, musí dát minimálně dvě branky - z Německa si totiž přivezli prohru 1:3. V první půli také domácí opticky ovládali hru a častěji drželi míč, když však šlo do tuhého, ukázali se Vlci jako nebezpečnější celek. V úvodních minutách si oba týmy připsaly jednu šanci - domácí Hernanes přinutil střelou zpoza vápna Diega Benaglia k zásahu, na druhé straně Caligiuriho volej skončil nad břevnem.

Jarní hrdina Bas Dost se poprvé připomněl v deváté minutě po chytrém pasu Kevina De Bruyneho, ale gólman Carrizo byl na místě, stejně jako Benaglio proti pokusu Icardiho. Z další šance se však už zadařilo. Skvělý De Bruyne centroval z levého křídla a našel Caligiuriho, jehož ránu se Carrizo sice pokoušel zastavit, ale nakonec přece jen našla cestu do sítě.

Atraktivní první poločas zakončily další šance na obou stranách. Inter měl velkou příležitost k vyrovnání prostřednictvím Fredyho Guarína, který zakončoval zblízka po rohovém kopu, Benaglio se ale vytáhl s parádním zákrokem; to bylo těsně před odchodem do kabin, poté, co Carrizo zlikvidoval pokusy Luize Gustava a De Bruyneho.

Po změně stran tempo zpočátku trochu opadlo; prvních 20 minut druhého dějství nenabídlo žádnou zajímavější situaci. Až poté se osmělili domácí, konkrétně Palacio, jehož přízemní střela měla dobré parametry - Benaglio však dnes chytal zkrátka skvěle. V té době už tlak Interu výrazně sílil. Hernanesova rána levačkou se mezi tyče těsně nevešla, leč vyrovnání už bylo na cestě. Postaral se o něj Palacio, který si 20 minut před koncem vyměnil míč s Hernanesem a přesným volejem z vápna propálil švýcarského gólmana.

V tento okamžik potřebovali domácí ještě dva góly, jejich tlak však už začínal postupně opadávat; Vlci bránili dobře a nedovolovali soupeři utkání zdramatizovat. Naopak sami dokázali vstřelit vítěznou branku, a opět u toho byl ne zrovna jistý zásah Carriza, který propustil za svá záda Bendtnerovu střelu.

Autor: Dominik Zezula / espnfc.com