Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán

Název:Stadio Giuseppe Meazza (San Siro)
Město:Milán
Stát: Itálie
Kapacita:82,955
Kluby:Inter Milán, AC Milán  
22.12.2021 Nový stadion AC a Interu bude "Katedrála"
Nový stánek AC Milán a Interu, který vyroste na místě současného San Sira, by se měl jmenovat "Katedrála". Prozradil to AC Milán v prohlášení na webu, kde také uvedl, že projekt bude finalizován během několika týdnů a veřejnosti představen v roce 2022. Celá lokalita San Siro má projít revitalizací. Parkování u stadionu má být řešeno v podzemí. (getfootballnewsitaly.com)
06.10.2021 Nové San Siro by mělo dostat zelenou
Inter a AC Milán by měly dostat brzy zelenou pro výstavbu nového stadionu. Nový starosta města Giuseppe Sala potvrdil, že s oběma kluby už je v kontaktu a následovat by mělo jednání. Jasno má být do konce roku. (football-italia.net)
08.05.2020 AC Milán a Inter jednají o stadionu
Nového stadionu by se měli dočkat příznivci AC Milán a městského rivala Interu. Obě strany momentálně dokončují jednání a pokud vše půjde bez problémů, mělo by být hotovo v roce 2024. Součástí nového stadionu, do kterého majitelé italských velkoklubů chtějí investovat 1,2 miliardy eur, mají být obchody, kina nebo restaurace, přičemž následně se předělá i San Siro. (football-italia.net)
19.02.2020 Valencia si stěžovala na trávník
Vedení španělské Valencie si před utkání Ligy mistrů proti Atalantě Bergamo stěžovalo na stav trávníku na San Siru v Miláně, kde se bude hrát. Trávník na slavném stadionu je předmětem kritiky vcelku často a v posledních týdnech navíc dostal zabrat, protože se na něm minulý týden během dvou dnů hrály oba zápasy semifinále italského poháru. (football-italia.net)
24.09.2019 Inter a AC Milán zveřejní plány stadionu
Plány nového stadionu se chystají zveřejnit Inter a AC Milán. Milánské velkokluby zveřejní plány nového stadionu, jenž nahradí San Siro, ve čtvrtek dopoledne. (football-italia.net)
07.03.2019 San Siro by prý mohlo být zbouráno
Oba milánské velkokluby se zřejmě dočkají nového stadionu, a prý už je jasné, co by se stalo se San Sirem. Podle informací "La Repubblica" by mohl být slavný italský stadion v roce 2023 zbourán, načež plánovaný nový stánek by měl údajně vyrůst nedaleko toho současného a jeho cena se má pohybovat kolem 600 milionů eur. (lequipe.fr)
19.10.2018 Milánské derby bude vyprodané
Derby della Madonnina bude podle očekávání vyprodané. Nedělnímu souboji mezi Interem a AC Milán bude na San Siru přihlížet 78 tisíc fanoušků. (football-italia.net)
19.05.2016 UEFA má obavy o stav trávníku pro LM
Evropská fotbalová unie UEFA není týden před finále Ligy mistrů spokojena se stavem trávníku na milánském stadionu. Na kongresu v Dauhá ho zkritizoval Keith Dalton, hlavní organizátor duelu mezi Realem a Atléticem Madrid, který se na San Siru uskuteční 28. května. "Jestli chceme mít trávník hodný finále, čeká nás ještě hodně práce," citoval Daltona španělský deník Marca. "Při vší úctě správce stadionu je velmi mladý, ale je jediný, kdo tam něco umí. Ostatní jsou dobří akorát tak na držení vidlí, španělští fanoušci však mohou být v klidu, všechno se stihne," dodal. Správce stadionu se proti Daltonovu tvrzení ohradil. "Rádi bychom připomněli, že příprava trávníku začala ve spolupráci s UEFA loni v říjnu a poté byly prováděny pravidelné kontroly," uvedla společnost M-I-Stadio v prohlášení. "K dnešnímu dni má trávník hodnocení 4,5 hvězdičky z pěti a na pětku by se měl dostat 28. května. Hřiště kontrolovali zástupci obou finalistů a podle nich bylo v dobrém stavu," dodala. (ČTK)
18.10.2015 Derdy d'Italia je beznadějně vyprodané
Italská nejvyšší soutěž má v neděli večer na programu ostře sledovaný šlágr mezi Interem Milán a Juventusem, který bude zcela vyprodaný. Na San Siru by mělo být přesně 79 154 diváků. (football-italia.net)
23.11.2014 Milánské derby je vyprodané
Nedělní program Serie A nám přinese lahůdku v podobě milánského derby mezi AC a Interem. Očekávaný zápas je jako už tomu bývá zvykem vyprodaný, samotnému utkání tak bude přihlížet necelých 80 tisíc fanoušků. (football-italia.net)
Další expres zprávy
Domácí kluby
Inter Milán
AC Milán
Další stadióny v zemi