V divácky atraktivním zápase vyzrál Frankfurt na Wolfsburg

Poměrně ostře sledovaný duel třetího se čtvrtým celkem tabulky nakonec zvládli lépe domácí. Na obou stranách se také nepřekvapivě prosadili nejlepší střelci, tedy André Silva a Wouter Weghorst. Vlci měli před tímto kláním o čtyři body více, což znamená, že i po osmadvaceti kolech zůstávají třetí s náskokem jediného bodíku.
10.04. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Osmadvacáté kolo svede dohromady třetí a čtvrtý tým tabulky

Jak ve Frankfurtu, tak ve Wolfsburgu zažívají povedenou sezonu. Oba celky prohráli z posledních deseti duelů jeden jediný. Před vzájemným střetnutím mají hosté výhodu v tom, že je jejich náskok čtyřbodový.
08.04. | Previews | žádný komentář

Wolfsburg splnil roli favorita, výhru nad Kolínem zařídil Brekalo

Vlci z Wolfsburgu potvrdili domácí neporazitelnost a dalším vítězstvím se přiblížili k postupu do Ligy mistrů. Zápas s Kolínem nabídl vyrovnanou bitvu, kterou nakonec jediným gólem rozhodl chorvatský útočník Josip Brekalo.
03.04. | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Wolfsburg v roli jasného favorita doma přivítá šestnáctý Kolín

Fotbalisté Wolfsburgu drží výbornou formu a čím dál pevněji se usazují na třetím místě tabulky. Nyní je čeká domácí bitva s Kolínem, který naopak už šest zápasů v řadě nevyhrál a spadl do sestupového pásma.
02.04. | Previews | 2 komentáře

Wolfsburg zvládnul zápas v Brémách

Wolfsburg se dál drží na třetím místě. O vítězství v Brémách rozhodl v závěru úvodní pětačtyřicetiminutovky ve skvělé formě hrající Wouter Weghorst. Domácí zvládli už pouze snížit, takže i po šestadvaceti kolech budou mít na kontě rovných třicet bodů.
20.03. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Rozjetý Wolfsburg si hodlá vyšlápnout i na Werder

Die Wölfe sice nejprve prohráli s Hoffenheimem, ale pak se o jejich síle přesvědčilo Schalke. Aktuálně třetí tým tabulky si věří i na dvanácté Brémy, přičemž poslední vzájemný duel těchto dvou celků skončil ve Volkswagen-Areně výsledkem 5:3.
19.03. | Previews | žádný komentář

Wolfsburg s přehledem přehrál Schalke

"Vlci" o suverénní výhře rozhodli až ve druhém poločase, kdy měli utkání plně pod kontrolou. Die Königsblauen tedy připisují sedmnáctou porážkou a devět kol před koncem ztrácí alespoň na barážovou příčku jedenáct bodů.
13.03. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Wolfsburg chce proti Schalke nechat zapomenout na porážku s Hoffenheimem

Dva březnové soutěžní zápasy zatím "Vlkům" žádnou radost nepřinesly. Po vypadnutí s DFB-Pokalu si v rámci Bundesligy neodvezli body z Wirsol Rhein-Neckar-Areny, díky čemuž mají na kontě tři prohry. Schalke sice uhrálo remízu s Mohučí, ale pořád reálněji to vypadá, že si po třiceti letech zahraje druhou nejvyšší soutěž.
13.03. | Previews | 1 komentář

Série Wolfsburgu je u konce, nezvládl zápas v Hoffenheimu

Poprvé od třetího ledna poznali "Vlci" z Wolfsburgu hořkost porážky. Zuby si vylámali na Hoffenheimu, který dvěma góly v prvním poločasu a následnou pevnou obranou vybojoval tři body za vítězství 2:1.
06.03. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Lipsko prošlo do semifinále DFB-Pokalu. Wolfsburg inkasoval poprvé po 819 minutách

Lipsko si po pěti ligových výhrách za sebou připsalo úspěšný rezultát také ve čtvrtfinále DFB-Pokalu. O jeho dvě branky se postarali Yussuf Poulsen a Hwang Hi-čchan a na úkor Wolfsburgu se radovalo z postupu mezi čtyři nejlepší. "Vlci" sice drželi ještě do poločasu nerozhodný stav, druhé dějství se jim však nevyvedlo podle představ.
04.03. | Komentáře a souhrny | žádný komentář
08.04. Klinger prodloužil s Wolfsburgem
Wolfsburg si pojistil Niklase Klingera. Náhradní gólman s koncernovým celkem prodloužil smlouvu do roku 2023. (kicker.de)
07.04. Wolfsburg je nejekologičtějším klubem v Německu
Podle organizace Sport Positive je nejekologičtějším klubem německé bundesligy Wolfsburg. Na druhém místě žebříčku skončil 1. FC Köln a třetí mnichovský Bayern. (bbc.co.uk)
03.04. Lille se zajímá o Brekala
Josip Brekalo má jednoho francouzského nápadníka, zájem o jeho služby má Lille. Chorvatský křídelník hraje za Wolfsburg, kde má smlouvu ještě na dva a čtvrt roku. (transfermarketweb.com)
25.03. Philipp bude mít jasno do konce dubna
Wolfsburg se do konce dubna rozhodne, zda aktivuje předkupní právo na Maximiliana Philippa. Bundesligový celek má na útočníka Dinama Moskva opci ve výši 11 milionů eur, zatím se však nerozhodl, jestli ji využije, protože bývalý hráč Freiburgu nebo Dortmundu se příliš neprosadil. (kicker.de)
18.03. Schmadtke měl pozitivní test na covid-19
Wolfsburg měl v průběhu uplynulého roku problémy s koronavirem, pozitivní test mělo celkem devět hráčů a k nim se nyní připojil generální ředitel - do karantény musí šéf německého celku Jörg Schmadtke. (kicker.de)
12.03. Pongračič a Brooks porušili pravidla
Dvojice fotbalistů bundesligového Wolfsburgu Marin Pongračič a John Brooks porušila koronavirová pravidla a bude za to pykat. Oba fotbalisté se sice omluvili, ale od klubu dostali pokuty. (sport1.de)
12.03. Glasner popřel odchod do Gladbachu
Borussia Mönchengladbach hledá náhradu za kouče Marca Roseho, přičemž do spojení s porýnským klubem se dostal Oliver Glasner z Wolfsburgu. Rakouský trenér však odchod k ligovému konkurentovi odmítl. "Nikdy jsem s Gladbachem nejednal. Nikdo mě nekontaktoval," prohlásil Glasner na tiskové konferenci před zápasem se Schalke. (transfermarkt.de)
09.03. Paulo Otávio v trestu na čtyři zápasy
Paulo Otávio dostal v německé lize stopku na čtyři zápasy. Obránce Wolfsburgu byl potrestán za vyloučení v závěru duelu proti Hoffenheimu, kdy ostrým zákrokem zezadu fauloval Munase Dabbura. (dailymail.co.uk)
08.03. Wolfsburg přišel o Steffena
Renato Steffen na několik týdnů vypadne ze sestavy Wolfsburgu. Devětadvacetiletý švýcarský reprezentant si ze zápasu s Hoffenheimem (2:1) odnesl zraněné vazy v kotníku. (transfermarkt.de)
06.03. Casteels dostal gól po 674 minutách
Dlouhých 674 minut nedostal v německé bundeslize gól brankář Wolgfsburgu Koen Casteels. O neprůstřelnost přišel v 8. minutě utkání na půdě Hoffenheimu, kdy jej pokořil Christoph Baumgartner. Jeho série tak dosáhla na šesté místo historické tabulky. Rekord drží s 884 minutami Timo Hildebrand ze Stuttgartu. (transfermarkt.de)