VfL Wolfsburg Německo - VfL Wolfsburg - Zprávy

Další články

Z hrdiny psancem během poločasu. Wimmer se při pádu s Bavory pasoval do hlavní role

Augsburg porazil v utkání 26. kola Bundesligy Wolfsburg 3:1. Vlci sice zásluhou Patricka Wimmera poměrně brzy vedli, rakouský záložník se však ještě na konci první půle nechal vyloučit. Bavorský celek briskně srovnal a po změně stran zásluhou dvou gólů Kristijana Jakiče celý duel otočil. Zelenobílí tak ani na 10. pokus v novém roce nevyhráli ligové utkání, přičemž vždy alespoň jednou inkasovali a pozice trenéra Nika Kovače začíná být nahnutá. Václav Černý do střetnutí z lavičky nezasáhl.

Odhodlaný Augsburg se chce vyšplhat na pohárové příčky. Výhra nad Wolfsburgem by to mohla zajistit.

Na tři po sobě jdoucí vítězství skutečně nebývali v Bavorsku v uplynulých měsících příliš zvyklí. Teď však můžou klidně přidat čtvrté. Jednak proto, že soupeř z města proslulé automobilky není v nejlepší formě, a jednak se ho v této sezoně podařilo už jednou porazit.

Suverénní tažení Leverkusenu za ziskem titulu nezachytil ani Wolfsburg

Fotbalisté Leverkusenu i s Patrikem Schickem v základní jedenáctce potvrdili pozici vedoucího mužstva Bundesligy, když ve 25. kole Bundesligy porazili Wolfsburg 2:0. Zápas jim výrazně usnadnilo vyloučení Moritze Jenze, který na hřišti nevydržel ani půl hodiny. Nabídnutou přesilovku využil krátce nato Nathan Tella, díky čemuž si svěřenci Xabiho Alonsa udrželi 10bodový náskok na druhý Bayern. Wolfsburg naopak čeká na vítězství v nejvyšší německé soutěži od poloviny prosince. Další z Čechů Adam Hložek nastoupil až v 90. minutě.

Leverkusen čeká po Baku zkouška z Dolního Saska, Wolfsburg vyhrávat neumí

Daleké putování do Ázerbájdžánu málem vyústilo v první prohru Leverkusenu v této sezóně. Doposud aktuální bundesligový lídr vždy alespoň remizoval, v Baku musel dostávat zápas do nerozhodného stavu až v samotném závěru. Xabi Alonso, hlavní šéf lavičky v Bayeru, si byl vědom, že ideální výkon jeho družina nepředvedla. Teď se potřebuje zlepšit proti Wolfsburgu.

Guirassy zakulatil své gólové konto a zavelel k honu na druhý Bayern

Fotbalisté Stuttgartu zvítězili ve 24. kole Bundesligy nad Wolfsburgem 3:2. První poločas za Vlky odehrál Václav Černý, po přestávce již na hřiště nenastoupil a vyrovnávací trefu Joakima Maehleho sledoval jen ze střídačky. Stejný hráč ale záhy fauloval v pokutovém území a Serhou Guirassy využil nabídnutou příležitost ke vstřelení své druhé branky v utkání. Díky těmto zásahům dosáhl uzdravený útočník mety 20 gólů v ligovém ročníku. Hosté tak vyhráli už pátý z posledních šesti ligových duelů a na druhý Bayern ztrácí v tabulce čtyři body.

Vyhraje už Wolfsburg v novém roce? Na jeho půdu pocestuje třetí Stuttgart

Stuttgart naposledy překvapivě remizoval s Kolínem nad Rýnem, usilujícím o záchranu, ale naštěstí pro něj čtvrtý Dortmund i páté Lipsko v minulém kole prohrály, takže svůj náskok na třetí příčce dokonce o malý kousek navýšil. Nyní se pokusí pojistit si postavení v tabulce na půdě Wolfsburgu, který prakticky po celou sezónu nachází těžkopádně cestu za vítězstvími.

Jednomu z nejstarších debutantů v německé reprezentaci uzmul vítězný gól bývalý hráč Vlků

Fotbalisté Wolfsburgu remizovali ve 23. kole Bundesligy na svém oblíbeném stadionu ve Frankfurtu 2:2. Hosté dlouho směřovali za prvním ligovým triumfem v novém roce, když se ve 36. minutě prosadil hlavičkou devátý nejstarší debutant v německé reprezentaci Kevin Behrens. Poslední slovo však měl v nastaveném čase 10. ligovým zásahem Omar Marmoush, jenž k Orlům v létě zamířil právě z tábora zelenobílých. Václav Černý tentokrát zůstal pouze na lavičce.

Wolfsburg cílí na přerušení série bez výhry, venku vyzve zklamaný Frankfurt

Ve čtvrtek zavládlo ve Frankfurtu zklamání. Ne že by aktuální lídr belgické nejvyšší soutěže ze Saint-Gilles měl patřit po papírové stránce k lehkým překážkám, ale přece německý celek byl pasován do role mírného favorita. Po tomhle nezdaru ale musejí domácí rychle přepnout, v Bundeslize mají totiž svých povinností jistě dost. V neděli na jejich půdu zavítá Wolfsburg.

Dortmund doplatil na pasivitu ve druhé půli a s Wolfsburgem pouze remizoval

Fotbalisté Dortmundu remizovali ve 22. kole na půdě Wolfsburgu 1:1. Hosty nastartoval hned v úvodu gól Niclase Füllkruga, nicméně po změně stran si BVB, také vinou několika přerušení kvůli protestujícím fanouškům, nedokázalo vytvořit velký tlak. Pasivita žlutočerných byla potrestána v 63. minutě přesnou hlavičkou Yannicka Gerhardta. Český reprezentant Václav Černý proseděl celé utkání na lavičce.

Dortmund usiluje o stabilitu. Potvrdí tento cíl taky ve Wolfsburgu?

Po rozpačitém výkonu v Heidenheimu si Dortmund spravil chuť, když před týdnem bez větších potíží porazil Freiburg. Borussia tak po Novém roce zůstává neporažena a o prodloužení této série bude usilovat též ve Wolfsburgu, který se naopak již několik týdnů trápí.

Union zakončil extrémní nastavení po nepokojích fanoušků vítězným gólem

Union Berlín ve 21. kole Bundesligy přehrál Wolfsburg 1:0. Jediným gólovým zápisem se prezentoval sváteční střelec Danilho Doekhi, který se prosadil hlavou na konci neskutečně dlouhého nastavení první půle - v 70. minutě. I přes tento kuriózní moment však byla k vidění spíše odvrácená stránka fotbalu. Fanouškovský protest totiž přerušil a enormně protáhl celé utkání a chvíli to vypadalo, že kvůli tenisovým míčkům na trávníku bude střetnutí ukončeno. Alex Král hrál v základu domácích, naproti tomu Václav Černý se na hřiště podíval až v závěru.

Sehraje Wolfsburg proti Unionu pátou remízu v řadě?

Vlci na sedmé bundesligové vítězství čekají už bezmála dva měsíce. Zrovna berlínský celek je jedním z těch, který už dokázali v této sezoně porazit. Navíc to vypadá, že krize, jaká stála místo Urse Fischera, stále nebyla stoprocentně zažehnána.

Jurásek přihlížel ztrátě Hoffenheimu jen z lavičky. Wolfsburgu prospěl odchod Černého

Wolfsburg remizoval ve 20. kole Bundesligy na svém stadionu s Hoffenheimem 2:2. O rychlý vstup do utkání se v šesté minutě gólově postaral hostující Maximilian Beier. Náskok modrobílí ztratili až po změně stran, a ačkoliv se do vedení dostali ještě jednou, do vítězného konce duel nedotáhli. V obou případech manko stahoval Lovro Majer, přičemž finální vyrovnání obstaral v 70. minutě z penaltového puntíku. Do zápasu opět nenaskočila čerstvá posila Hoffe David Jurásek. V defenzivě naopak nechyběl Pavel Kadeřábek, jenž se během prvního dějství střetl i s později střídajícím Václavem Černým, který již oba Chorvatovy zásahy sledoval z lavičky.

Přinese zápas mezi Wolfsburgem a Hoffenheimem další remízu?

Vzhledem k současným výsledkům obou týmů by nebylo překvapením, kdyby sázkaři tipovali remízu 1:1. Vlci se s ní museli spokojit v posledních třech duelech, zatímco TSG ji uhráli před týdnem, díky čemu drží nad svým nejbližším protivníkem tříbodový náskok.