2 : 2
(1:0)
Anfield, Liverpool

Liverpool FC - BSC Young Boys 2:2

Promarněné vedení, neuspokojivá domácí remíza, pochybnosti ohledně postupu ze skupiny. Ne, v Liverpoolu po dnešku opravdu být příliš spokojeni nemohou. Snad jen probuzení Joe Colea kvitují fanoušci jako výrazné plus...

Coleovi v dosavadním průběhu sezony skutečně pšenka příliš nekvetla, dnes to však mohl být jeho večer. Jednatřicetiletý záložník vstřelil první gól za Liverpool po 19 měsících a zdálo se, že to bude stačit na vítězství; Švýcaři však prostřednictvím Bobadilly a Zverotiće nakonec vymazali jak gól Colea, tak i druhou branku Jonja Shelveyho.

Liverpool nyní nečeká nic jednoduchého: jestliže to ještě 3 minuty před koncem vypadalo na pohodlný postup, nyní leží před Rodgersovými svěřenci těžký úkol, totiž neprohrát v Udine.

Naopak BSC hrálo o vlastní kůži: porážka by je ze soutěže s definitivní platností vyřadila, a na hřišti to bylo vidět. Hosté rozhodně nepřijeli do Anglie vystrašení a úvodních 11 minut patřil Anfield Road hlavně jim. José Reina však mohl být i přesto ve své brance klidný; Young Boys sice ovládali hru, ale do šance se nedostali.

A tak se na druhé straně osmělil Cole a po Shelveyově nahrávce z pravé strany poprvé vypálil na Wolfliho; jeho střela však byla z velkého úhlu a mířila mimo. Krátce nato vybojoval zkušený středopolař přímý kop ve výborné pozici, ale Henderson nenadělal svojí přízemní střelou Wolflimu žádné problémy.

Shelvey v další akci přiklepával opět Hendersonovi chytrou patičkou, ale mladý záložník pouze protáhl Wolfliho a vybojoval roh. Švýcarský brankář vychytal i Susa, krátce předtím, než byl Rodgers nucen poslat na hřiště šetřeného Stevena Gerrarda za zraněného André Wisdoma.

To už si Liverpool hlasitě říkal o vedení, kterého se mu nakonec dostalo, a klíčovou úlohu hrál Cole. Po výměně se Susem totiž poslal perfektní centr na Shelveyho, kterému stačilo hlavičkovat z nějakých tří metrů - 1:0.

Úvodní branka dodala domácím sebevědomí a ještě před přestávkou měli několik dalších šancí ke skórování - nejprve dvakrát neuspěl Suso, jehož jedna střela byla sražena na boční síť a druhá mířila vedle, a následně zahrozil opět Cole, jehož pokus se se Škrtelovou tečí sice dostal až téměř do brány, ale na brankové čáře jej odvrátil Raphaël Nuzzolo.

Young Boys vstoupili do druhé půle stejně jako do té první, tj. aktivně, a dalekonosné střely Farneruda a Zverotiće jen těsně minuly cíl. Jenže stejně jako v první půli, i tentokrát se Liverpool rychle vzpamatoval, a to opět prostřednictvím Colea, který proměnil Susův míč za obranu ve střelu, se kterou si musel dalším zákrokem poradil Wolfli.

Hosté se však nehodlali nechat zatlačit a místo toho usilovali o vyrovnání, které se jim nakonec podařilo. Henderson, dočasně zaskakující na pravém beku, byl nachytán mimo svoji pozici, a Bobadilla tak mohl pohodlně převzít pas z hloubi hřiště, zpracovat stehnem, a hned z první překonat krásnou střelou Reinu poprvé - 1:1.

V tento okamžik se zdálo být jisté, že se na hřiště podívá ve výborné formě hrající Suárez, a brzy se tak skutečně stalo. Tentokrát sice uruguayský kouzelník sám neskóroval, ale měl prsty v Coleově gólu; 20 minut před koncem se bývalý hráč Chelsea a Lille odpoutal od svého strážce a pohotovou střelou proměnil Uruguaycův pas - 2:1. Liverpool v této fázi svého soupeře přehrával a zdálo se, že toto vedení si Reds dokážou udržet. Jenže jako by se na jejich kopačky s blížícím se koncem lepila nervozita, a v 88. minutě za to zaplatili krutou daň - otázkou je, co s druhou vyrovnávací brankou mohl udělat nejistý gólman Reina, každopádně Zverotić situace využil dokonale - 2:2.

Autor: Dominik Zezula / soccernet.com