Na hostování z:Dinamo Záhřeb (CRO), návrat 30.06.2019
Česko "21"64620000100
Česko "20"32550000100
Reprezentační kariéra hráče

Češi v zahraničí: Kadeřábek asistoval, Kaša na Slovensku mírnil debakl

O víkendu čeští fotbalisté v zahraničních soutěžích dvakrát nezářili. Gól si připsal pouze obránce Filip Kaša za slovenskou Žilinu, jeho tým ale vysoko prohrál se Slovanem. Důležitou asistenci zapsal Pavel Kadeřábek z bundesligového Hoffenheimu. Brankář Zlámal ve Skotsku zase vychytal jubilejní desátou nulu v dresu Hearts...
10.12. | Aktuality | 53 komentářů

Češi v zahraničí: Střelecky se dařilo obráncům, Sivok skóroval proti Maccabi

Hned několik českých gólů viděli fanoušci v evropských soutěžích. Bývalý reprezentant Tomáš Sivok zachránil v izraelské lize bod pro Maccabi Petah Tikva v souboji se slavnějším Maccabi Tel Aviv. Lukáš Mareček z belgického Lokerenu pokořil Gent. Filip Twardzik pomohl na Slovensku skolit Ružomberku mistrovskou Trnavu. Češi dávali góly také ve druhé polské lize - trefili se Kubáň, Petrášek a Schwarz. Divočinu zase ve Skotsku zažil brankář Zlámal...
03.12. | Aktuality | 20 komentářů

Češi v zahraničí: Novák pokořil Fenerbahce, poprvé ve Španělsku se trefil Pekhart

Na velkém vítězství 2:1 nad Fenerbahce se o víkendu gólem podílel obránce Trabzonsporu Filip Novák. Svůj první gól za španělské Las Palmas si připsal Tomáš Pekhart a branku ve druhé anglické lize vstřelil Jiří Skalák, ale sebrala mu ho teč spoluhráče. Podívejte se na jejich trefy a projděte si i ostatní evropské ligové soutěže, kde působí čeští fotbalisté.
26.11. | Aktuality | 55 komentářů
Další hráči klubu
Soupiska klubu
25.11. Lecjaks dal druhý gól sezony
Jan Lecjaks si na své konto připsal druhý gól v letošní sezoně chorvatské ligy. Český fotbalista ve službách Lokomotivy Záhřeb se prosadil v úvodu druhého poločasu duelu s Osijekem, utkání nakonec skončilo remízou 2:2.
03.11. Lecjaks rozhodl o výhře
Český obránce Jan Lecjaks rozhodl jedinou brankou zápasu o vítězství Lokomotivy Záhřeb nad Istrou 1961. Jeho tým se díky třem bodům minimálně do neděle posunul na druhé místo tabulky za vedoucí Dinamo.
23.05. Lecjaks vyhrál s Dinamem i pohár
Po zisku mistrovského titulu slaví Dinamo Záhřeb i vítězství v chorvatském poháru. Ve středečním finále porazilo Hajduk Split 1:0. Raduje se i český levý obránce Jan Lecjaks, který ve finále odehrál kompletních 90 minut.
19.11.2017 Lecjaks pomohl gólem Dinamu Záhřeb
Dinamo Záhřeb porazilo s městském derby Lokomotiv, na čemž se pojišťovacím druhým gólem podílel Jan Lecjaks. Pro českého obránce, jenž před sezónou dorazil z Young Boys Bern, šlo o premiérový zásah ve svém novém působišti.
31.01.2017 Tři Češi v nejlepší jedenáctce švýcarské ligy
Do nejlepší jedenáctky švýcarské ligy za loňský rok se dostali tři čeští hráči - brankář Tomáš Vaclík, jeho spoluhráč z mistrovské Basileje stoper Marek Suchý a další obránce Jan Lecjaks z Young Boys Bern. Cenu pro nejlepšího hráče švýcarské nejvyšší soutěže na galavečeru v Luzernu převzal francouzský útočník Guillaume Hoarau, jenž zvítězil i u fanoušků. Jeho spoluhráč z Bernu Denis Zakaria byl zvolen nejlepším mladým fotbalistou roku. Oba jsou rovněž v ideální sestavě, kterou vedle Vaclíka, Suchého a Lecjakse tvoří další zástupci Basileje Michael Lang s Matíasem Delgadem, dvojice Reto Ziegler, Carlitos ze Sionu, Ezgjan Alioski z Lugana a Marco Schneuwly z Luzernu. (ČTK)
03.12.2016 Lecjaks připravil dvě branky Young Boys
Young Boys vyhráli 3:1 nad Basilejí a velký podíl na tom měl Jan Lecjaks, český obránce přihrál na dvě branky švýcarského klubu.
24.11.2016 Lecjaks pomohl asistencí Young Boys
Obránce Jan Lecjaks asistencí přispěl k remíze Young Boys Bern 1:1 na hřišti Olympiakosu Pireus. Domácí vedli od 48. minuty po pěkné Fortunisově trefě z přímého kopu, o deset minut později ale Lecjaks poslal pas za obranu Hoarauovi a ten s přehledem zakončil. Bernu bod nepomohl, ze skupiny B postoupí APOEL Nikósie a právě Olympiakos. (ČTK)
20.04.2016 Lecjaks nasměroval Young Boys k výhře
Jan Lecjaks si na své konto připsal první letošní gól. Český obránce ve službách švýcarského BSC Young Boys v páté minutě otevíral skóre zápasu v Lucernu, jeho tým nakonec vyhrál 3:2.
23.09.2015 Suchý dal gól, Lecjaks byl vyloučen
Obránce Young Boys nedohrál dnešní zápas švýcarské ligy proti Basileji, v 87. minutě dostal druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Do statistik zápasu se zapsal také obránce Basileje Marek Suchý, který dal gól, prohru 3:4 svého týmu ovšem neodvrátil.
19.04.2015 Lecjaks přispěl k výhře dvěma asistencemi
Český obránce ve službách Young Boys Bern Jan Lecjaks se dvěma asistencemi podílel na výhře 4:0 ve švýcarské lize nad Thunem. Bern má na druhém místě už dvanáctibodový náskok před svým dnešním soupeřem. V prvním poločase domácí vstřelili dva slepené góly. U trefy na 2:0 byl Lecjaks, který přihrál záložníkovi Steffenovi, jenž si po přestávce připsal i druhý gól. Na konečných 4:0 upravil po centru bývalého hráče Viktorie Plzeň Hoarau, se čtrnácti góly nejlepší střelec týmu. (ČTK)