Evropská liga - souhrn prvních zápasů základních skupin

18.09.2014, 20:58, aktualizováno 18.09.2014, 23:05
Komentáře a souhrny
Úřadující šampion Evropské ligy ze Sevilly na úvod porazil Feyenoord, další španělský celek Villarreal vyválčil cenný bod z Mönchengladbachu. Wolfsburg dostal nařezáno na hřišti Evertonu, Inter uspěl na půdě Dněpru a tři body má také Fiorentina. Sparta prohrála v Neapoli, Young Boys si vyšlápli na Slovan, střelnici si otevřely i Steaua, PAOK Soluň a Dinamo Záhřeb...
Skupina A

Borussia Mönchengladbach - Villarreal CF 1:1

18.09.2014 19:00

Góly: 21. Patrick Herrmann - 68. Ikechukwu Uche

Dlouho to vypadalo, že Mönchengladbach vstoupí do Evropské ligy vítězně - Villarreal na vlastní půdě přehrával a dostal se i do vedení, jenže jej nedokázal pojistit, takže hostům stačila k zisku cenného bodu jediná trefa střídajícího Ikechukwu Ucheho z druhé půle.

Dobrý start domácích stvrdil ve 21. minutě Patrick Herrmann; v té době už se prakticky čekalo pouze na to, kdy se Hříbata poprvé prosadí. Se solidní bundesligovou formou v zádech (pět bodů ze tří zápasů) se svěřencům Luciena Favreho dařilo od úvodních okamžiků diktovat tempo hry. Pak se Herrmann dostal k volnému míči v rohu vápna a nekompromisně propálil Sergia Asenja v hostující brance.

Za houstnoucího deště tlak Gladbachu sílil a Asenjo musel vytáhnout vynikající zákrok proti Branimiru Hrgotovi. Německý tým se však do koncovky nedostával tak často, jak by fanoušci doufali, a Villarreal tak začal pomalu, ale jistě nabývat sebevědomí. To se následně projevilo dvěma šancemi Denise Čeryševa, který nejprve selhal v jasné gólovce po vybídnutí Caniho a poté nedokázal ideálně naložit s pasem Gomeze, když pálil nad břevno.

Klíčovým momentem zápasu bylo stažení Vietta a jeho nahrazení Uchem; nigerijský reprezentant se po svém příchodu na hřiště prosadil takřka okamžitě. Na začátku byl milimetrově přesný pas Maniho Triguerose, na konci sebevědomá střela za záda bezmocného Yanna Sommera v domácí bráně.

Ironií osudu je, že se Uche během své gólové akce zároveň zranil a musel sám odejít ze hřiště; nahradil ho Jonathan dos Santos. Na trávníku tak nestrávil ani pět minut. Villarreal však tato komplikace nakonec vzhledem k výsledku mrzet nemusela, cenný bod v Borussia Parku uhájil a vybudoval si solidní pozici pro další zápasy. Domácí určitě doufali ve víc..

Více informací k zápasu

Apollon Limassol - FC Curych 3:2

18.09.2014 19:00

Góly: 9. Fotis Papoulis, 40. Marcos Gullón, 87. Philippe Koch (vl.) - 50. Avi Rikan, 54. Gilles Yapi-Yapo

Velice dramatický zápas v kyperském Limassolu načal dění ve skupině A. Domácí nakonec přeci jen slaví důležitou výhru 3:2, avšak to jen díky vlastní brance Philippa Kocha. Obě strany nervózní duel zakončily o pouhých deseti hráčích...

Domácí Apollon na GSP Stadium odstartoval svěže, snad ještě povzbuzen triumfem nad Lokomotivem Moskva v předkole stejné soutěže. Již v deváté minutě se takto limassolský celek ujal vedení, jakmile Rezek sklepl projektil z přímého kopu z hloubi pole do cesty pohotově skórujícího Papoulise.

Také Curych se ovšem nechtěl nechat jenom tak zahanbit a na brzký zásah soupeře odpověděl dvěma slušnými příležitostmi: obránce Kecojeviće odmítl připravený Bruno Vale, přičemž Chikhaouiho pokus z 29. minuty dokonce zastavila až branková konstrukce.

Tak trochu navzdory běhu hry tedy nakonec Apollon navyšoval své vedení, když pět minut před koncem z dobrých 30 metrů utěšeně pálil Gullon, ovšem tuhle menší "křivdu" začali hosté umazávat ihned po přestávce. Ještě v 50. minutě se Rikan parádně opřel do Chiumentinovy výzvy z levého křídla a bylo to zase o jeden jediný gól.

Následně přitom uplynuly pouhé tři minuty a skóre se ve prospěch Curychu měnilo ještě jednou. Tentokrát Yapi Yapo pěknou ranou do šibenice završil solidní kombinaci se spoluhráči, a vedoucí tým švýcarské elitní soutěže byl rázem na koni. Rikan s Chermitim se okamžitě pokoušeli o završení fantastického comebacku, a v jejich snažení je deset minut před koncem akorát povzbudilo vyloučení Gullona po druhé žluté kartě.

Přesto to je ale Limassol, kdo se nakonec těší z plné bodové nadílky - a opět v tom měl prsty bývalý český reprezentant Jan Rezek. Právě jeho centr si Koch v závěru nešťastně srazil do vlastní sítě, aby se pak ještě Chikhaoui na Rezkovi pro změnu vykartoval.

Více informací k zápasu
Tabulka
 TýmZápasyVýhryRemízyPorážkySkóreBody
1.Apollon Limassol (CYP)11003:23
2.Villarreal CF (ESP)10101:11
 Borussia Mönchengladbach (GER)10101:11
4.FC Curych (SUI)10012:30
Skupina B

Club Bruggy - Turín FC 0:0

18.09.2014 19:00

Góly: -

Belgický brankář Jean Francois Gillet, který se nedávno vrátil k fotbalu po odpykání 13měsíčního banu za podvodné sázení, proti svým - takové bylo zhruba ladění dnešní bezbrankové remízy mezi Clubem Bruggy a Turínem FC.

Zatímco Mat Ryan na jedné straně čelil jediné střele, Gillet se musel vytasit hned se třemi složitými a ve výsledku beze zbytku klíčovými zákroky, aby dovolil Italům přivézt si domů z obnovené evropské premiéry po 20 letech alespoň jeden bod.

Ona osamocená turínská střela přitom spatřila světlo světa již ve 14. minutě, když si dobře porozuměli Amauri s Quagliarellou. Ryan byl nicméně v danou chvíli připraven a dál už vlastně ani nemusel být - o všechno se postarali spoluhráči před ním. Tedy kromě vstřelených gólů...

První lepší příležitost měl na hlavě Oscar Duarte po Vázquezově centru ve 28. minutě, a Gillet musel prvně do akce. Podruhé už pálil sám Vázquez, aby však svého spoluhráče pouze napodobil, a vrchol večera přišel pro belgického brankáře v 75. minutě při hlavičce Storma. Tehdy se někdejší dlouholetá jednička Bari vytasila s nejskvostnějším zákrokem utkání.

Více informací k zápasu

FC Kodaň - HJK Helsinky 2:0

18.09.2014 19:00

Góly: 68. Nicolai Jørgensen, 81. Nicolai Jørgensen

Fotbalisté dánské Kodaně potvrdili úlohu mírného favorita v severském souboji s finskými Helsinkami a do tabulky si připsali velmi cenné tři body. S outsiderem skupiny se sice dlouho trápili, ovšem dvěma brankami v druhé polovině druhého poločasu nakonec převrhli misky vah na svou stranu. Helsinky se statečně bránily hlavně v prvním poločase a soupeře téměř do ničeho nepouštěly, avšak směrem dopředu si nevytvořily prakticky nic.

Hosté až do 75. minuty zahrozili pouze jednou a to už v osmé minutě. Před brankáře Andersena se probil Bancé a mohl střílet, jenže těsně před ním zavrávoral a netrefil balón ideálně. Od této chvíle převzala aktivitu Kodaň a tlačila se do zakončení, jenže více jak hodinu se nedostala do žádné výraznější možnosti. Domácí se mohli dostat do vedení v 63. minutě, když byl v pokutovém území faulován Cornelius neobratným Heikinenem.

Sám faulovaný ale nenaložil s pokutovým kopem příliš dobře a poslal míč do středu branky, kde míč vyrazil brankář Doblas. Nicméně dánský výběr se dočkal branky o pět minut později, kdy se trefil Nicolai Jørgensen, který vsítil obě branky svého týmu. Po kolmici Claudemira a nepovedeném odkopu jednoho z hostujících hráčů zachytil Jørgensen míč u postranní čáry a z velkého úhlu trefil přesně vzdálenější roh.

Z dalších pět minut mohl stejný hráč zvýšit náskok svého výběru. Jørgensen osamocen vypálil z nějakých dvaadvaceti metrů a jeho dělovka nakonec zaduněla jen o břevno. Helsinky se mohly dočkat vyrovnání necelou čtvrthodinu před koncem. Demba Savage si naběhl na skvělý pas za obranu, jenže špatně zpracoval balón a sám před Andersenem trefil míč šajtlí, ten nakonec zamířil hodně vedle pravé tyče.

Kodaň pojistila svůj náskok v 81. minutě. Bengtsson odcentroval z levé strany přímo na hlavu Jørgensena a ten zblízka uklidil balón do sítě podél bezmocného brankáře finského týmu. Hosté se až do závěrečného hvizdu na žádný odpor nezmohly a s postupem to budou mít hodně těžké. Helsinky v příštím kole přivítají belgického soupeře z Brugg, Kodaň se pokusí vybojovat nějaké body na půdě italského Turína.

Více informací k zápasu
Tabulka
 TýmZápasyVýhryRemízyPorážkySkóreBody
1.FC Kodaň (DEN)11002:03
2.Club Bruggy (BEL)10100:01
 Turín FC (ITA)10100:01
4.HJK Helsinky (FIN)10010:20
Skupina C

FK Partizan - Tottenham Hotspur 0:0

18.09.2014 19:00

Góly: -

Tottenhamská pouť Evropskou ligou začíná neslavně. Na půdě aktuálního lídra srbské nejvyšší soutěže Partizanu Bělehrad totiž Spurs remizovali 0:0 a navzdory snaze i vysokému držení míče si za celý zápas nepřipsali jedinou střelu směrující do branky.

Premiéra Mauricia Pochettina v evropských pohárech přitom mohla vypadat úplně jinak, kdyby hned v první minutě Harry Kane skóroval namísto nastřelení břevna. Přesto bezbranková dělba bodů není nijak ostudným výsledkem, přestože Partizan během své poslední předloňské pohárové účasti nezískal ani jednu výhru za celou skupinovou fázi. Momentálně jsou totiž hráči bělehradského klubu lídry srbské Superligy a navíc táhnou jedenáctizápasovou šňůru bez porážky napříč všemi soutěžemi.

Hosté podle očekávání nastoupili v naprosto odlišné sestavě oproti poslednímu ligovému zápasu na Sunderlandu. I tak ovšem na jejich souhře zvláště v první půli nebyla rotace skoro vůbec znát a prezentovali se vydařeným výkonem, kterému scházela jen lepší koncovka. Hráče Spurs nerozhodil ani neurovnaný trávník, ani typicky bouřlivá atmosféra, a energetickým výkonem brzy opanovali střed hřiště. Brzy po úvodním hvizdu málem skóroval Kane, jenž dostal na hrotu přednost před Robertem Soldadem, ovšem zastavilo jej břevno.

Jenže navzdory veškerým pozitivům, k nimž se řadil i aktivní Andros Townsend, chyběla severolondýnskému klubu kvalita ve finální fázi. Největší šance tak poněkud proti proudu hry připadly pětadvacetinásobným srbským šampionům. Nejprve zahodil slibnou příležitost Petar Grbić a po Faziově nevyvedeném vypořádání s nakopnutým míčem se Danilo Pantić málem řítil sám na branku Huga Llorise.

Po změně stran jako by se domácí definitivně oklepali a plně přijali slova svého trenéra Marka Nikoliće, že "nemají co ztratit." Pochettino na ztrátu herní převahy reagoval nasazením drahých loňských posil Lamely se Soldadem. Druhý jmenovaný krátce po nástupu perfektně načasovaným centrem posílal do šance Kanea, ovšem ani tentokrát Spurs nebylo souzeno patřičně zakončit. Závěrečná desetiminutovka již uplynula bez větších šancí na obou stranách, a tak se Tottenham vrací do Londýna s bodem a prodlouženou neporazitelností v základní skupině Evropské ligy, jež nyní čítá úctyhodných čtrnáct zápasů.

Více informací k zápasu

Beşiktaş JK - Asteras Tripolis 1:1

18.09.2014 19:00

Góly: 33. Gökhan Töre - 88. Facundo Parra

Nedáš - dostaneš. Otřepané fotbalové klišé asi nebude momentálně oblíbeným konverzačním tématem mezi fanoušky Besiktase, který měl outsidera Asteras Tripolis takříkajíc "na lopatě", hubené vedení však pojistit nedokázal a nakonec se po nečekané trefě střídajícího Facunda Parry musí spokojit s remízou.

Pro Asteras šlo o úplnou evropskou premiéru, a podle toho to také na hřišti vypadalo - zkušený favorit dominoval, nováček se bránil. Ani trefa Gökhana Toreho však istanbulským nakonec nestačila. Namísto jasně narýsovaného scénáře s postupy Besiktase a Tottenhamu je tak skupina C zatím stále naprosto otevřená - všechny čtyři celky mají na kontě po jednom bodu.

Besiktas neměl daleko k tomu, aby v předkole Ligy mistrů vyřadil slovutný Arsenal, a kvalitativní rozdíl mezi dnešními soupeři byl na hřišti znát prakticky okamžitě. V sedmé minutě zahrával přímý kop Oguzhan Ozyakup, krásná rána ze střední vzdálenosti však skončila pouze na břevně. Další šance si připsali Tore, Olcay Sahan a Veli Kavlak, ale Tomáš Košický v hostující bráně odolával.

Teprve po půlhodině hry se Asteras poprvé probral k životu a Giorgios Zisopoulos vypálil zpoza vápna; bohužel pro hostující fanoušky mimo. Krátce poté už domácí zaslouženě vedli - Tore si narazil s Ozyakupem, vtrhl do paralyzované a statické hostující defenzivy a přízemní ránou z nějakých 20 metrů, která se ještě otřela o tyč, propálil bezmocného Košického. Kouč Staikos Vergetis se mohl uvztekat - způsob, jakým se obrana před dvaadvacetiletým křídelníkem rozestoupila, nepůsobil příliš profesionálním dojmem.

Ve stejném duchu se pokračovalo i po přestávce; největší šanci druhé půle měl Olcay, který však trestuhodně minul. V dramatickém závěru tak přišel nečekaný zvrat - Asteras, který celý zápas tahal za kratší konec, vyrovnal díky Parrovu výtečnému voleji na zadní tyč dvě minuty před koncem utkání. Konsternovaný favorit se už na odpověď nezmohl a může litovat zahozené příležitosti ujmout se vedení ve skupině.

Více informací k zápasu
Tabulka
 TýmZápasyVýhryRemízyPorážkySkóreBody
1.Beşiktaş JK (TUR)10101:11
 Asteras Tripolis (GRE)10101:11
3.Tottenham Hotspur (ENG)10100:01
 FK Partizan (SRB)10100:01
Skupina D

Red Bull Salzburg - Celtic FC 2:2

18.09.2014 19:00

Góly: 37. Alan, 78. Jonathan Soriano - 14. Wakaso Mubarak, 60. Scott Brown

Salcburk ani na čtvrtý pokus v řadě nedokázal zvítězit, ovšem na rozdíl od předchozích tří utkání tentokrát proti Celticu alespoň vydoloval bod za remízu 2:2. Skotský celek v utkání dvakrát vedl zásluhou Wakasa s Brownem, ovšem favorizovaní domácí vždy nedlouho poté srovnali.

Pro ghanského reprezentanta Wakasa, jenž v Celticu hostuje z ruské Kazaně, navíc šlo o debut v novém dresu. Za vytrvalou snahu trenéra Deily přivést jej do Glasgow se Mubarak Wakaso odvděčil záhy, když hned ve čtrnácté minutě pohotově po Commonsově rychlé a skákavé přihrávce přízemní ranou překonal Petera Gulacsiho.

Rychlý gól do vlastní sítě bylo přesně to poslední, co si Salcburk po své mizérii posledního měsíce přál, a následných dvacet minut se domácí příznivci neměli pořádně čeho chytit. Devět minut před koncem první půle však Kevin Kampl našel v náběhu Alana a ani last minute zákrok Efeho Ambrose nestačil k odvrácení vyrovnání, naopak ještě změnil dráhu letu míče a znemožnil Craigu Gordonovi jakkoli zasáhnout. Máslo na hlavě měl ovšem především Jason Denayer, jenž během této gólové akce nešťastně podklouzl. Není holt náhodou, že Celtic neudržel ani jedno čisté konto v posledních šesti soutěžních zápasech.

Po změně stran se zdálo, že další zásah Salcburku je pouze otázkou času, když Gordon musel předvést kvalitní dvojitý zákrok při ráně Sabitzera a hlavičkové dorážce Alana. Přesto se znovu míč objevil v síti na straně druhé. Ani Rakušané totiž nedisponují poslední dobou zodpovědnou defenzivou, což ukázali nedůsledným dostoupením kapitána Scotta Browna, jehož ránu z třiadvaceti metrů smolně tečoval Ramalho, až nakonec zapadla do pravého horního růžku branky.

Možná by Celticu znovunabyté vedení proti leckterému soupeři již vydrželo až do konce, ovšem ne proti Jonathanu Sorianovi. Španělský ostrostřelec, který si stejně jako loni drží neuvěřitelné střelecké statistiky (momentálně čtrnáct zásahů ve dvanácti zápasech), se totiž po faulu Izaguirreho postavil k přímému kopu z dobrých šestadvaceti metrů a překrásnou ranou přes zeď srovnal na konečných 2:2.

Více informací k zápasu

Dinamo Záhřeb - Astra Giurgiu 5:1

18.09.2014 19:00

Góly: 17. El Arbi Soudani, 24. El Arbi Soudani, 45. El Arbi Soudani, 70. Ángelo Henríquez, 90. Ante Ćorić - 82. Aurelian Chiţu

Astra Giurgiu rozhodně nepotvrdila svou sílu, jakou se prezentovala v předkole například proti Lyonu. V Chorvatsku utržila podobný debakl jako naposledy o víkendu v lize a jen těžko jí může utěšit snižující trefa Aureliana Chitua z 82. minuty. Obzvláště, když El Arbi Soudani zaznamenal na druhé straně hattrick.

Alžírský forvard ovšem nebyl jediným, kdo se v úvodním kole základních skupin Evropské ligy trefil třikrát. Jen o kus dál v Soluni zařídil především Stefanos Athanasiadis hladkou výhru nad Dinamem Minsk a na východ od Záhřebu v Bukurešti pomohl Claudiu Keserü pohřbít Aalborg. O místo nejlepšího střelce se tak Soudani musí aktuálně dělit.

Dinamo předvedlo jeden z nejlepších výkonů na evropské scéně za posledních několik let. Utkání se pro něj vyvíjelo velmi dobře. Pinto z pravé strany nacentroval do vápna, kde si nejvýše naskočil Soudani a uklidil míč do protipohybu gólmana Lunga. Ve 24. minutě vedli Plavi již o dvě branky.

Soudani se vlastně prosadil z totožné pozice jako o pár minut dříve, akorát s tím rozdílem, že balón mu na hlavu z rohového čtvrtkruhu poslal Antolič. Těsně před přestávkou Alžířan zakončil své působení na hřišti ještě jednou trefou, to když v malém vápně úplně osamocený neměl žádný problém usměrnit do brány přihrávku od Wilsona Eduarda.

Po vlažnějším vstupu do druhého poločasu si diváci na Maksimiru museli na další slávu počkat až do 70. minuty. Chilan Ángelo Henríquez, který je v klubu na hostování z Manchesteru United, si na hranici ofsajdu naběhl na překrásnou kolmici Antoliče a podél Lunga pohodlně zakončil.

Giurgiu se podařilo snížit sedm minut před koncem. Kapitán Budescu poslal centr na bližší tyč, kam se ve skluzu vrhl obětavý Chitu a pokazil Dinamu čisté konto. To si ale ještě v závěru přece jenom ještě zlepšilo apetit. Teprve sedmnáctiletý mladík Čorič poslal z vápna táhlou ránu přesně ke vzdálenější tyči.

Více informací k zápasu
Tabulka
 TýmZápasyVýhryRemízyPorážkySkóreBody
1.Dinamo Záhřeb (CRO)11005:13
2.Red Bull Salzburg (AUT)10102:21
 Celtic FC (SCO)10102:21
4.Astra Giurgiu (ROU)10011:50
Skupina E

PSV Eindhoven - Estoril Praia 1:0

18.09.2014 19:00

Góly: 26. Luuk de Jong (pen.)

PSV zatím kraluje nizozemské nejvyšší soutěže a relativně suverénně vykročilo také do nového ročníku Evropské ligy. Ačkoliv tomu skóre a způsob dosažení jediné branky příliš nenasvědčují, Estoril si v Eindhovenu příliš neškrtl...

PSV převzalo iniciativu se samotným začátkem odpočtu a otěže dále pouštělo z rukou už jen sotva. Již v první pětiminutovce se například Eindhoven měl ujmout vedení prostřednictvím sólového úniku Narsingha, ten však v koncovce selhal, když zamířil pouze do boční sítě.

Ještě před pokutovým kopem Luuka de Jonga, který ve 26. minutě přeci jen domácího favorita uklidnil, střílel přespříliš vysoko Maher a Joshua Brenet ze zajímavé pozice rovněž těsně míjel vymezený prostor.

PSV mělo zkrátka jasně navrch, ačkoliv se mu nedařilo svou převahu nadále ideálně promítat na ukazatel skóre. Ještě v první půli například lídra Eredivisie odmítla tyčka po hlavičce Brumy i asistent rozhodčího a jeho chybný úsudek o postavení dorážejícího Wijnalduma.

Ve druhé půli tempo zápasu poněkud ochablo a fotbalisté z Portugalska si již byli schopni vytvořit alespoň nějaké pološance, ty však svorně k žádnému závratnému ohrožení Zoetovy klece nevedly. Nizozemský klub se tak po 11 zápasech opět dočkal výhry nad portugalským sokem.

Více informací k zápasu

Panathinaikos FC - Dinamo Moskva 1:2

18.09.2014 19:00

Góly: 63. Athanassios Dinas - 40. Aleksandr Kokorin, 49. Aleksej Ionov

Velké překvapení si pro své příznivce připravili fotbalisté Dinama Moskva - na horké řecké půdě vyzráli na domácí Panathinaikos a urvali v Aténách nečekanou výhru 2:1. Řekům se tak boj o postup do další fáze komplikuje hned na začátku..

Dinamo rozhodlo trefami do šatny a těsně po změně stran; ve 40. minutě se trefil Aleksandr Kokorin, v 50. Alexej Jonov. Tito dva ruští reprezentanti tak vyslali svůj tým do dvoubrankového vedení, jelikož Panathinaikos nedokázal zúročit herně dobrý první poločas. Následně alespoň na 1:2 snižoval Athanasios Dinas, to bylo ale ze strany domácích vše.

Úvodní minuty patřily zelenobílým. Postupně se do střeleckých pozic propracovali Zeca, David Mendes da Silva a Danijel Pranjić, ani jeden však netrefil bránu; to se podařilo až Nikolaosi Karelisovi, jehož pokus však vykopnul z brány gólman Gabulov. Dinamo, do té doby naprosto neškodné, poprvé zahrozilo až ve 28. minutě, kdy po ráně Balázse Dzsudzsáka zazvonila branková konstrukce.

Toto varování však domácím nepomohlo a o 12 minut později už prohrávali - Kevin Kurányi šikovně našel nabíhajícího Kokorina, který zpracoval míč a chladnokrevně jej poslal za záda Stefanose Kotsolise. To byla pro do té doby dominantní Panathinaikos velká rána, a mohlo být ještě hůře - Dinamo málem vsítilo druhý gól ještě do poločasu, Kotsolis si však s Kurányiho hlavičkou poradil.

Nabuzení Moskvané však smutnit nemuseli, neboť si vše vynahradili prakticky okamžitě po změně stran. Dzsudzsákův pas z pravého křídla dolétl k Jonovovi, proti jehož ráně levačkou neměl řecký brankář šanci. Zdálo se, že dvacetinásobný řecký šampion je na kolenou. Až v 64. minutě vykřesal naději Dinas, konkrétně jeho přesná hlavička za Gabulovova záda.

To byl impulz, který domácí potřebovali, a zakrátko opět převzali otěže zápasu. Jenže stejně jako v samém úvodu, i tentokrát doplatili na zahazování šancí - 20 minut před koncem tak ruský gólman zabránil Dinasovi stát se hrdinou dne, a neuspěl ani tři minuty před koncem Mladen Petrić. Na druhé straně zazvonilo ještě jednou břevno po další ráně Kokorina, skóre se však už nezměnilo.

Více informací k zápasu
Tabulka
 TýmZápasyVýhryRemízyPorážkySkóreBody
1.Dinamo Moskva (RUS)11002:13
2.PSV Eindhoven (NED)11001:03
3.Panathinaikos FC (GRE)10011:20
4.Estoril Praia (POR)10010:10
Skupina F

Dněpr Dněpropetrovsk - Inter Milán 0:1

18.09.2014 19:00

Góly: 71. Danilo D'Ambrosio

Inter Milán veze z Dněpru tři body, takže první etapa bojů základních skupin je úspěšně zdolána. Utkání mnoho šancí nenabídlo a hosté rozhodli díky jedinému gólu. Vstřelil ho obránce Danilo D'Ambrosio.

Utkání mezi domácím Dněpropetrovskem a Interem Milán bylo hodně vyrovnané a to až do sedmašedesáté minuty. Tehdy byl vyloučen domácí kapitán Ruslan Rotan, se kterým sudí Felix Zwayer neměl slitování a poslal jej do šaten. Od té doby Inter Milán převzal iniciativu a domácího soupeře k ničemu výraznému nepustil. Trenér Walter Mazzarri nasadil nejsilnější možnou sestavu, do níž se vešli například zkušený stoper Nemanja Vidić, čerstvě nominovaný reprezentant Dodo nebo také poslední dobou kritizovaný záložník Fredy Guarín. Samozřejmostí byl Juan Jesus ve středu tříčlenné obrany a hlavní střelecká zbraň Interu se jménem Mauro Icardi.

Byli to ale domácí, kteří se chtěli ujmout vedení. Málem se jim to povedlo díky Konopljankovi, který vystřelil z hranice vápna a Handanovič měl co dělat, aby jeho ránu dokázal vyrazit. O Konopljankovi je delší dobu hodně slyšet, protože mladý křídelník se díky skvělým výkonům ocitá celkem pravidelně v hledáčku největších evropských klubů a jeho přestup se dá očekávat v nejbližších přestupových termínech. S těžkým úkolem zastavit Konopljanku vyběhl na trávník obránce Danilo D'Ambrosio, který se nejprve musel dopustit několikrát faulu.

Na opačné straně se k míči pokoušel dostat Mauro Icardi, ale byl mu odpískán ofsajd. Výborně se dnes zapsal také český obránce Ondřej Mazuch nastupující v barvách Dněpru. V úvodních minutách musel zastavovat nápor urostlého Fredyho Guarína a jeho útočného partnera Maura Icardiho. Vše ale zvládal na jedničku, včetně vzdušných soubojů. Kombinaci měl ve středu pole v dresu Nerazzurri na starosti Zdravko Kuzmanović, který se společně s M'Vilou udatně bil s konkurencí. Záložník Interu se ale ve snaze o udržení míče často dopouštěl zákroků za hranou pravidel, z čehož rezultovalo žluté napomenutí.

Pět minut před koncem se Kuzmanović málem dostal do samostatného úniku, dobře ale zasáhl Kankava, jenž vložil nohu do M'Vilovy nahrávky. Také na začátku druhé půle se osmělili hráči hostí, ale byli zastaveni pozorným Ondřejem Mazuchem. Guarín následně po standardní situaci dostal balon přímo na nohu a byl úplně sám před brankářem. Své šance se ale zalekl a poslal míč pouze nad bránu, takže si Bojko mohl oddychnout.

Inter začínal útočit ve stále větším počtu a chyby své obrany musel brankář Bojko "hasit" často až na poslední chvíli. Poradil si se střelou D'Ambrosia a následně i s dorážkou Maura Icardiho. Na opačné straně se pak podobně vedlo Konopljankovi, který pálil těsně vedle tyče. Problémy nastaly pro Dněpr po hodině hry, když kapitán Rotan nejprve dostal žlutou kartu a o sedm minut později také její "sestřičku".

Oslabení Dněpr nezvládl a Inter se po pouhých třech minutách dostal do vedení. Agilní zadák Danilo D'Ambrosio byl svými útočnými výlety znám už v dresu Turína, což dokázal také dnes. Naběhl si do vápna, prokličkoval se štěstím přes bránícího protihráče a prostrčil míč pod brankářem Bojkem!

Dněpr již nedokázal zareagovat a trvalo mu, než se vůbec dostal k nějaké střele. Tu měl na svědomí Kalinić, který pálil těsně vedle. Naopak to byli hosté, kdo mohli přidat ještě jednu branku. Tři minuty před koncem se k ráně odhodlal Fredy Guarín a ten má v noze dynamit. Dnes ale nevybouchl, protože Bojko střelu zneškodnil.

Více informací k zápasu

Qarabağ Ağdam - AS Saint-Étienne 0:0

18.09.2014 18:00

Góly: -

Fotbalisté francouzského Saint-Étienne nedokázali zvítězit na půdě podceňovaného ázerbájdžánského Karabachu a rozešli se s ním smírně po bezbrankové remíze. Tím ztratili velmi cenné dva body v těžké základní skupině a v konkurenci italského Interu a ukrajinského Dněpru to budou mít s postupem velmi těžké. Hosté byli na hřišti horším výběrem a nevytvořili si jedinou vážnější příležitost, domácí byli mnohem blíže k vítězství.

Poprvé v utkání zahrozil Karabach po necelé čtvrthodině hry. Po přihrávce do pokutového území převzal balón Medvedev a po zpětné kličce vypálil zhruba z deseti metrů šajtlí, nicméně brankář Ruffier skočil na správnou stranu a jeho pokus zneškodnil. Outsider tohoto duelu tlačil i nadále a po dvaceti minutách byl znovu blízko k vedoucí bance. Po rohovém kopu vyskočil nejvýše Chumbinho a poslal balón hlavou vysoko nad.

Karabach pokračoval ve své aktivitě a zhruba pět minut před přestávkou znovu zahrozil Medvedev. Ten si opět naběhl do pokutového území a vystřelil z nějakých dvanácti metrů po zemi, brankář francouzského výběru dokázal jeho ránu vyrazit. Po změně stran útočných akcí přibylo a výborně fungovaly obě defenzívy, nicméně otěže zápasu stále držel Karabach a v druhém dějství si vypracoval ještě dvě solidní možnosti.

U obou akcí Karabachu byl Reynaldo. Ten nejprve po hodině hry dostal hodně prostoru v pokutovém území a ocitl se sám před brankářem Ruffierem, jenže pokusil se ho přelobovat a jeho padáček skončil nad horní tyčkou. O necelých deset minut později předvedl stejný hráč úchvatné sólo, probil se do vápna a ocitl se až před hostujícím strážcem, jenže dostal se k němu příliš blízko a ten ho znovu fantasticky vychytal.

Hosté se vzhledem k průběhu v závěrečné dvacetiminutovce už do zakončení příliš netlačili a tento duel se tak nakonec dohrál bez branek. Francouzský výběr v příštím kole přivítá ukrajinský Dněpr, Karabach se pokusí překvapit italský velkoklub z Milána na jeho půdě.

Více informací k zápasu
Tabulka
 TýmZápasyVýhryRemízyPorážkySkóreBody
1.Inter Milán (ITA)11001:03
2.AS Saint-Étienne (FRA)10100:01
 Qarabağ Ağdam (AZE)10100:01
4.Dněpr Dněpropetrovsk (UKR)10010:10
Skupina G

Standard Lutych - NK Rijeka 2:0

18.09.2014 21:05

Góly: 74. Laurent Ciman, 87. Vinícius Araújo

Krize je zažehnána - alespoň prozatím. Standard Lutych porazil v úvodním zápase svého tažení Evropskou ligou rozjetou Rijeku 2:0 díky pozdním trefám Laurenta Cimana a Viniciuse Arauja, čímž přerušil šňůru dlouhých sedmi utkání bez výhry.

Možná ještě důležitější než zisk tří bodů je pro domácí fakt, že dokázali udržet čisté konto - obrana jim totiž letos zatím moc nefungovala, naopak Rijeka nastřílela v posledních třech zápasech 10 gólů. Dnes se však japonský veterán mezi tyčemi Eiji Kawashima vytáhl a nepustil za svá záda jedinou střelu.

Standard začal aktivně a hned z první akce zápasu málem udeřil Mehdi Carcela-Gonzalez, kterému k otevření skóre chyběl jen kousíček. Na druhé straně s okamžitou odpovědí přispěchal Marin Leovac a další šanci měl i Andrej Kramarić, letošní nejlepší útočník Rijeky. S oběma si však poradil pozorný Kawashima. Všechny tyto akce se vešly do rozmezí prvních pěti minut.

Ostrý start pokračoval situací z 15. minuty - haitský reprezentant Jeff Louis, který dělal Chorvatům od začátku velké problémy, donutil jejich gólmana Ivana Vargiće k dobrému zákroku. O třináct minut později pak tentýž hráč zahodil stoprocentní gólovku. První půle byla vůbec zábavná; tempo se přelévalo ze strany na stranu, jak hráči Rijeky dokázali závěrečným tlakem, při němž svoje šance neproměnili postupně Mato Jajalo, Marko Lešković a opět Leovac. Kawashima zářil.

Druhý poločas odemkl další šancí aktivní Louis, kterého následně doplnil střídající Paul-José Mpoku; také Vargić však ukazoval, že je mužem na svém místě. Nakonec však chorvatský zámek přece jen povolil. Prsty v tom měl právě Mpoku - v 74. minutě poslal přímý kop do vápna, kde nejvýše vystoupal Ciman a přesnou hlavičkou otevřel skóre.

Kdyby se Lutych měl spoléhat pouze na Louise, nejspíš by utkání skončilo bez branek - jinak výborně hrající Haiťan totiž stihl zahodit ještě jednu velkou šanci. Na 2:0 tak musel zvyšovat Araujo; došlo k tomu tři minuty před koncem řádné hrací doby, a opět hlavou. Autorem centru byl tentokrát Adrien Trebel. Alespoň o snížení se v závěru pokoušel Josip Ivančić, ale minul. Chorvaté tak za sympatický výkon nakonec bodově odměněni nebyli a Standard cenné vítězství uhájil.

Více informací k zápasu

Sevilla FC - Feyenoord Rotterdam 2:0

18.09.2014 21:05

Góly: 8. Grzegorz Krychowiak, 31. Stéphane Mbia

Sevilla coby šampion loňského ročníku Evropské ligy vykročila k obhajobě titulu správnou nohou, když na domácí půdě porazila díky dvěma brzkým brankám Feyenoord 2:0. Střelci jediných dvou branek utkání se stali střední záložníci Krychowiak s Mbiou, asistentem byl pokaždé mladý barcelonský talent Gerard Deulofeu.

Feyenoord touto prohrou prodloužil svou nelichotivou bilanci venkovních zápasů bez výhry v evropských pohárech, která se datuje až k sezoně 2008/2009, kdy ještě existoval Pohár UEFA. Nutno dodat, že rotterdamští měli i trochu smůly, když záložník Jens Toornstra trefil brankovou konstrukci, ovšem kromě tohoto momentu se jim nikdy pořádně nepovedlo dostat zpět do zápasu.

Sevilla zvládla všechno podstatné hned zkraje prvního poločasu. V osmé minutě Deulofeu rozehrál z levé strany přímý kop, který Stephane Mbia hlavou minul, ovšem v ostrém náběhu za ním ve skluzu usměrnil prudký míč do sítě Krychowiak. Nizozemský klub reagoval zodpovědným držením míče a postupným útokem, ovšem finální fáze Lukea Wilkshirea v tomto případě nestojí ani za zmínku.

Jednatřicátá minuta pak nabídla takřka navlas stejnou situaci jako první gól domácích. Znovu šlo o přímý kop z levé strany, znovu se k němu postavil Deulofeu a znovu kvalitním centrem úspěšně našel Stephana Mbiu. Francouzský záložník tentokrát v šanci nezaváhal a povedenou hlavičkou překonal brankáře Vermeera podruhé. Ještě do poločasu mohl Feyenoord snížit díky ráně Toornstra, jenže jeho přímý kop zpoza šestnáctky skončil pouze na konstrukci.

Po změně stran ještě z rohového kopu mohl přidat třetí hřebíček Thimothee Kolodzieczak či José Antonio Reyes, oba však ve slibných příležitostech minuli. Feyenoord, který v kvalifikační fázi vypadl z boje o Ligu mistrů na úkor Besiktase, v závěru opět zkoušel snížit prostřednictvím Toornstraovy střely, ovšem gólman Sergio Rico zůstával pozorný. Když pak Reyes zahodil další šanci a Deulofeu v nastaveném čase rovněž se svým zakončením neuspěl, skončil zápas výhrou domácích 2:0.

Více informací k zápasu
Tabulka
 TýmZápasyVýhryRemízyPorážkySkóreBody
1.Sevilla FC (ESP)11002:03
 Standard Lutych (BEL)11002:03
3.Feyenoord Rotterdam (NED)10010:20
 NK Rijeka (CRO)10010:20
Skupina H

Lille OSC - FK Krasnodar 1:1

18.09.2014 21:05

Góly: 63. Simon Kjaer - 35. Ricardo Laborde

Ne, v Evropské lize se prostě francouzským týmům dlouhodobě nedaří. Ukázalo se to i dnes - Saint-Étienne remizovalo v Ázerbájdžánu, Guingamp dostal nařezáno ve Florencii a zklamalo také Lille, které před vlastními fanoušky uhrálo pouze remízu 1:1 s ruským FK Krasnodar.

Dogy sice momentálně vedou tabulku Ligue 1, dnes však musely dotahovat náskok poté, co se nečekaným gólem prosadil Ricardo Laborde. Svěřenci Reného Girarda však ukázali, že umí soupeře zatlačit, a po hodině hry vyrovnával povedeným přímým kopem Simon Kjaer.

Překvapivě byl v součtu šancí nakonec lepší Krasnodar, jenže Ari dnes zkrátka neobul střelecké kopačky. První příležitost zápasu si připsal belgický klenot Divock Origi, jeho rána z dobré pozice však mířila mimo. A pak, ve 35. minutě, zničehonic vedli hosté - pas obránce Artura Jedrzejczyka byl odkloněn do cesty Odilu Ahmedovi, který patičkou našel Labordeho. Tomu se střela sice ideálně nepovedla, míč se však šťastně odrazil od bránícího Florenta Balmonta a zapadl za záda Vincenta Enyeamy.

Těsně před pauzou musel nigerijský gólman hasit další šanci Andrease Granqvista, zatímco Laborde ve snaze zdvojnásobit svůj střelecký účet pálil mimo. Prohrávání o poločase samozřejmě nebylo součástí domácích plánů, a do druhé půle tak hráči vyběhli jako polití živou vodou, což mohl následně stvrdit vyrovnávací trefou další mladíček Marcos Lopes (gólman Andrej Dikan však byl na místě a jeho pokus dobře zlikvidoval).

Zlepšený výkon po obrátce tak přinesl ovoce až v 61. minutě - Gazinskij fauloval Balmonta, k rozehrání přímého kopu z nějakých pětadvaceti metrů se postavil Kjaer a napálil míč přímo do levého vinglu Dikanovy klece. Jenže namísto stupňování tlaku přišly další šance na druhé straně - s Arim si musel poradit mrštný Enyeama, Wanderson zase z okraje vápna pálil mimo. Finální příležitost pak zahodil opět Ari, jehož hlavička zblízka domácího gólmana neohrozila. Oba celky se v závěru zápasu hnaly za vítěznou trefou, ta však ani na jedné straně nepřišla.

Více informací k zápasu

Everton FC - VfL Wolfsburg 4:1

18.09.2014 21:05

Góly: 15. Ricardo Rodríguez (vl.), 45+1. Séamus Coleman, 47. Leighton Baines (pen.), 89. Kevin Mirallas - 90+4. Ricardo Rodríguez

Zatímco v Lize mistrů anglické kluby proti svým německým protějškům v předchozích dvou dnech ostrouhaly, Everton se s možností revanšovat vypořádal perfektně. Na domácí půdě totiž svěřenci Roberta Martíneze hned čtyřmi gólovými zásahy rozprášili Wolfsburg, který až ve čtvrté minutě nastavení mírnil debakl brankou Rodrígueze.

Pohled na statistiky přitom svádí k úplně jiným závěrům. Zatímco Evertonu ke čtyřem gólům stačilo sedm přesných střel, Wolfsburg vypálil na Howardovu branku hned sedmadvacetkrát! Z toho třináct ran mířilo mezi tři tyče, a přesto si Vlci počkali na svůj jediný gól večera až do poslední minuty nastavení. Hostům nepomohla ani jednoznačná převaha v počtu zahraných rohových kopů (osm ku jedinému evertonskému), Toffees jednoduše po čtyřletém půstu, co se působení v pohárové Evropě týče, zvládli svou obnovenou premiéru na jedničku s neuvěřitelnou efektivitou.

Roberto Martínez se rozhodl vzít Evropskou ligu opravdu vážně, o čem svědčí silná zahajovací sestava, jež byla totožná s tou z posledního ligového kola proti West Bromwichi Albion. I díky vážnému zranění Rosse Barkleyho se do prominence dostal Steven Naismith a vloženou důvěru od začátku sezony splácí jedním gólem za druhým. Ani čtvrteční večer nebyl výjimkou, byl to totiž právě skotský kanonýr, jenž se postaral o první gól utkání.

Do střelecké listiny se tím sice Naismith nezapsal, ale mrzet jej to nemusí. Po Bainesově přihrávce totiž jeho ránu zkusil odvrátit Ricardo Rodríguez a po odrazu od brankáře Benaglia si nešťastně vstřelil vlastní gól.

Jako obvykle se o většinu ofenzivních akcí domácích starali krajní beci Baines s Colemanem, a tak nebylo překvapením, že druhý gól padl právě po jejich spolupráci. Na samotném konci první půle nastřelil Baines do šestnáctky odražený míč po Mirallasově ráně přímo k nohám Seamuse Colemana, jenž snadno doklepl do odkryté brány na poločasové vedení 2:0.

Kouč hostů Dieter Hecking hned na druhou pětačtyřicetiminutovku postavil na trávník Aarona Hunta, ovšem ani to nezabránilo Evertonu, aby krátce po jejím začátku skóroval potřetí. Knocheho zákrok na McGeadyho totiž vyústil v pokutový kop, který Leighton Baines bezpečně proměnil. Jakékoli naděje Vlků na zvrat tak okamžitě vzaly za své, ovšem stejně tak Everton poněkud polevil a nechal již uvolněného soupeře v následující půlhodině herně dominovat. Ke slovu se díky tomu dostal i brankář Tim Howard, jehož ranami zdálky prověřili Luiz Gustavo i aktivní Rodríguez.

Jak kruté pro Wolfsburg bylo, že čtvrtý gól večera padl znovu do jejich sítě... Tentokrát byl šťastným střelcem Kevin Mirallas, jenž se uvolnil dobrým náběhem od soupeřovy obrany a perfektně zužitkoval kolmici Samuela Eto’oa. Alespoň drobným zadostiučiněním za svou výjimečnou střeleckou snahu bylo ve čtyřiadevadesáté minutě snížení Vlků na 1:4 zásluhou Rodrígueze z přímého kopu.

Více informací k zápasu
Tabulka
 TýmZápasyVýhryRemízyPorážkySkóreBody
1.Everton FC (ENG)11004:13
2.Lille OSC (FRA)10101:11
 FK Krasnodar (RUS)10101:11
4.VfL Wolfsburg (GER)10011:40
Skupina I

BSC Young Boys - Slovan Bratislava 5:0

18.09.2014 21:05

Góly: 5. Jan Lecjaks, 29. Renato Steffen, 63. Raphaël Nuzzolo, 80. Adrian Nikci, 90+2. Guillaume Hoarau

Veľmi zlý začiatok skupiny EL prežili hráči Slovana Bratislava na ihrisku vo Švajčiarsku, kde ich hostil miestny Young Boys Bern. Ťahali za kratší koniec, päťkrát inkasovali a nič platné im nebolo, že trikrát nastrelili konštrukciu brány. Prehra dvoch rozdielov triedy však bola zaslúžená.

V zostave bez Milinkoviča aj Žofčáka sa úvodný duel v EL začal pre Slovan hrôzostrašne. Bern na slovenského majstra vyletel ofenzívnou a agresívnou hrou. Prvý pokus o strelu mal Costanzo už po pár sekundách, mieril však vedľa.

Domáci boli na umelom trávniku mimoriadne nebezpeční a to plynula stále len úvodná minúta. Perniš radšej zažehnal nebezpečie skrotením lopty vybehnutím, keď Costanzovi odskočila. Neskôr razantne odkopol preč Hudák, ale strata lopty v strede poľa v 4. minúte a pár dotykov Lecjaksovi stačilo na to, aby chaotickú obranu potrestal zásahom od žrde na 1:0.

Slovan hrozil len sporadicky aj to po štandardkách, ktoré boli málo nebezpečné. V 17. minúte mohol vyrovnať po krásnej bombe Halenár, ale mieril len do žrde. Boys hrozili aj s dvomi hráčmi vo vápne, Perniš a spol. sa musel mať neustále na pozore. Presvedčili sa o tom pri šanci Afuma.

Costanzo v 28. minúte v čistej šanci ešte nedal, pretože pred Pernišom dlho vymýšľal, lenže Steffen nikým nekrytý hlavičkou o pár sekúnd zavesil na 2:0. Po polhodine hry z uhla vracal loptu pred bránu Peltier, no na brankára nevyzrel. Slovan mal smolu aj pri ďalšej ďalekonosnej strele, Grendel napálil v závere polčasu ranu len do brvna.

Po prestávke sa viac ku lopte hlásili opäť domáci hráči, ale zbytočne neriskovali a nebol to z ich strany hektický úvod ako na začiatku zápasu. Slovan sa zameriaval prevažne na nakopávané lopty, lenže z nich vyťažil len minimum. Halenár v 55. minúte dopravil loptu do siete po Kubíkovej strele, no pískal sa neviditeľný ofsajd.

Afum mohol rozhodnúť o päť minút, ale zblízka mieril len do stredu na Perniša, ktorý si poradil. Krátky však už bol na ranu k žrdi Nuzzola, ktorý ťažil zo skvelej nahrávky za obranu a potrestal jej chaos - 3:0. V 66. minúte mali belasí opäť smolu pri rane spoza vápna, do žrde mieril pre zmenu Kolčák. Desať minút pred koncom zasadil štvrtý úder do siete Perniša Nikci, ktorý po teči Čikoša nemal na padáčik nárok - 4:0. Kalich horkosti si Slovan vypil do dna v nadstavenom čase, jednoduchá akcia skončila strelou Hoaraua v sieti, čím stanovil skóre na 5:0.

Více informací k zápasu

SSC Neapol - Sparta Praha 3:1

18.09.2014 21:05

Góly: 23. Gonzalo Higuaín (pen.), 51. Dries Mertens, 81. Dries Mertens - 14. Josef Hušbauer

Neapol v souboji s pražskou Spartou senzaci nepřipustila a zvítězila 3:1. Fotbalisté jediného českého zástupce v pohárové Evropě se sice brzy ujali vedení po gólu Josefa Hušbauera, ovšem ještě do poločasu z penalty vyrovnal Higuaín a v druhém dějství zajistil tři body pro domácí Dries Mertens.

První překvapení odtajnil veřejnosti již hodinu před zápasem Vítězslav Lavička, který v sestavě namísto Kamila Vacka upřednostnil po delší době Josefa Hušbauera. V tu chvíli ještě nikdo netušil, jak skvělý tah se kormidelníkovi Sparty povedl. Úvod utkání se nesl ve znamení spousty nepřesností na obou stranách. Trochu nervózně působil levý bek Costa Nhamoinesu, jenž nepřesnou rozehrávkou nabídl možnost k prvnímu ohrožení branky Hamšíkovi, ten ale z dálky přestřelil.

Ve 13. minutě poprvé také zahrozila Sparta, když se po nepřehledné situaci dožadovala penalty po ruce Henriqueho, nizozemský sudí Bloom však pokutový kop zřejmě správně neodpískal. Z této situace ovšem Sparťané vytěžili alespoň roh. Centr od praporku ještě defenziva domácích odvrátila, k odraženému míči se ale dostal Josef Hušbauer a krásnou střelou z 20 metrů zaskočil brankáře Cabrala.

Vedení českému týmu bohužel dlouho nevydrželo. Ve 22. minutě míč ve vápně převzal Hamšík a Bičíka ještě zachránilo břevno, z následné dorážky však Callejón trefil do ruky blokujícího Costu a hlavní arbitr bez váhání ukázal na penaltový puntík. K rozehrávce se postavil Gonzalo Higuaín navzdory tomu, že v posledním ligovém kole proti Chievu jedenáctimetrový kop neproměnil. Tentokráte se nemýlil, přestože David Bičík vystihl směr střely.

Od tohoto momentu měla Neapol výrazně více ze hry. Z toho rezultovaly i nebezpečné příležitosti. V 33. minutě nepřesvědčivě odehrál míč Brabec pouze ke Callejónovi a bývalý hráč Realu Madrid tvrdou ranou orazítkoval břevno. Fotbalistům v rudých dresech se v 36. minutě povedla pěkná rychlá akce, po které zakončoval Marek Matějovský, jenž svůj pokus opřel pouze do skluzujících těl obránců.

Nic důležitého se už do konce první půle nestalo. Rozhodčí Kevin Bloom, kterého si čeští fanoušci pamatují z kvalifikačního utkání o EURO 2012 ve Skotsku, kde skočil na nafilmovaný pád Rezka a odpískanou penaltou výrazně pomohl České reprezentaci na šampionát, nenastavil ani vteřinku a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Po změně stran měl dobrou možnost ke skórování po rohovém kopu Jakub Brabec. Hlavička talentovaného stopera Sparty šla jen těsně vedle. Bohužel se potvrdilo nepsané pravidlo "nedáš, dostaneš". Po pravé straně unikl Higuaín a přízemním centrem našel na přední tyči belgického reprezentanta Mertense, který z blízka překonal Bičíka.

Tlak Partenopei rostl. V 59. minutě vystřelil z dálky Gargano, jehož projektil sparťanský brankář vyrazil a následnou dorážku Hamšíka na poslední chvíli zblokoval Brabec. David Bičík podržel svůj tým i o chvilinku později, kdy se na něj po kolmici středem řítil aktivní Higuaín. Zkušený gólman byl ale velmi rychle venku z branky a před argentinským kanonýrem uklidil balón do bezpečí.

Na prahu 66. minuty se domácí fanoušci, kteří kapacitu stadionu nenaplnili ani z 50%, radovali po třetí. Naštěstí jen chvíli. Mertens totiž dopravil míč do brány rukou, což nizozemský sudí postřehl. Je vidět, že místní modla Diego Maradona tu stále má své místo. V 71. minutě zahrál výborně standardní situaci Ladislav Krejčí, na centr si na zadní tyči naskočil Costa, avšak hlavičkoval jen do boční sítě.

Dries Mertens dnes společně s Higuaínem nejvíce zaměstnávali obranu Sparty a belgický křídelník přidal v 80. minutě také rozhodující úder. Ve velkém vápně se prosmýkl kolem Kadeřábka a střelou k pravé tyči nedal Bičíkovi sebemenší šanci zasáhnout.

Třiatřicetiletý brankář se v nastaveném čase musel ještě jednou vytáhnout, když bravurně vytěsnil povedenou pumelici Gargana. Stav se už neměnil, Neapol jde tak společně s bernskými Young Boys do čela skupiny I, Spartu ještě čeká velmi těžká práce.

Více informací k zápasu
Tabulka
 TýmZápasyVýhryRemízyPorážkySkóreBody
1.BSC Young Boys (SUI)11005:03
2.SSC Neapol (ITA)11003:13
3.Sparta Praha (CZE)10011:30
4.Slovan Bratislava (SVK)10010:50
Skupina J

Steaua Bukurešť - Aalborg BK 6:0

18.09.2014 21:05

Góly: 51. Lucian Sânmărtean, 59. Raul Rusescu (pen.), 61. Claudiu Keșerü, 65. Claudiu Keșerü, 72. Claudiu Keșerü, 73. Raul Rusescu

Jen těžko by po shlédnutí první půle v Bukurešti někdo čekal, že se zápas po přestávce změní v bitevní bole plné gólů a šancí. Steaua nasázela Aalborgu hned šest branek a lví podíl na tom měl útočník Claudiu Keserü, hýčkaná hvězda rumunského celku. Dánský celek naopak potvrdil, že je v pořádné mizérii.

Jméno Keserü není ve fotbalovém světě vyloženě neznámé, přece jenom se ale po několika angažmá především v Ligue 2 vrátil zpět do vlasti, kde se mu zatím nesmírně daří. V rumunské lize vede tabulku střelců, poněvadž v půlce srpna nasázel Pandurii dokonce branek šest! A proti Aalborgu znovu ukázal, že je možná v životní formě.

Ne že by první dějství bylo na větší příležitosti vyloženě chudé, prostě ale o ničem nerozhodlo. A je pravda, že kdyby hosté udeřili, možná by se vše vyvíjelo úplně jinak. Jenže domácí výrazným způsobem podržel gólman Arlauskis, jenž vychytal tutovky Jacobsena, Enevoldsena nebo Frederiksena.

Steaue naopak vyšel parádně vstup do druhého poločasu. Fernando Varela poslal jemný oblouček do vápna, kde si nejvýše naskočil Sanmartean, a hlavou uklidil míč ke vzdálenější tyči. Pravděpodobně klíčovým momentem celého střetnutí se pak stala 57. minuta, po níž Aalborg dohrával o deseti mužích v poli.

Larsen totiž ve vápně srazil Keserüa, kopala se penalta a hostující gólman musel po červené kartě dokonce předčasně pod sprchu. S nařízeným pokutovým kopem pak Rusescu neměl výraznější potíže. O pár chvil později domácí navýšili náskok a poprvé se gólově ozval Keserü, jehož rána na bližší tyč byla nechytatelná.

O pět minut později se Keserü prosadil znovu, tentokráte měl daleko lepší střeleckou pozici než v předchozím případě a z blízkosti se mýlit nemohl. Hattrick pak dovršil v 72. minutě. Steaua předvedla parádní kombinaci, kterou naprosto vyšachovala obranu soupeře, a na konci celé akce stál zase neomylný Keserü.

Aniž by si to Rumun možná uvědomil, překonal jeden milník Evropské ligy. Tři góly zaznamenal během jedenácti minut, zatímco Steven Gerrard 4. listopadu 2010 proti Neapoli "až" po čtrnácti. Vítězství pak zakončil ještě jedním zásahem Rusescu, který se dostal snadno za obranu a s přehledem zakončil.

Více informací k zápasu

Rio Ave FC - Dynamo Kyjev 0:3

18.09.2014 21:05

Góly: 20. Andrij Jarmolenko, 25. Younès Belhanda, 70. Artem Kravec

Rio Ave se z pozice aktuálně vedoucího celku nejvyšší portugalské soutěže při své premiéře ve skupinové fázi Evropské ligy vůbec nepředvedlo, jak plánovalo - na domácí půdě vybuchlo s Dynamem Kyjev, který o svém úspěchu rozhodl fakticky již v průběhu úvodních 25 minut...

Ačkoliv první poločas jinak rozhodně patřil Ukrajincům, hostujícím fanouškům již v osmé minutě pěkně zatrnulo, když byl ve vápně soupeře nepatrně podtržen domácí Diego Lopes. Penalta se ke štěstí Dynama nepískala; a pak už se jelo čistě podle jeho notiček.

Nejprve Cássio vyrážel prudkou ránu z pravé strany, ve 20. minutě si už ale Jarmolenko navedl míč doprostřed hřiště, na svou silnější levačku a z hranice šestnáctky se krásně trefil na vzdálenější tyč. Ihned nato ke všemu zdárně navázal Belhanda, jenž utěšeně pálil po zemi přímo z osy hřiště.

Sám marocký šikula se ještě do poločasu jednou pokoušel zvýšit, tentokrát se mu už ale nezelenalo. Naopak Rio Ave si krátce po změně stran vypracovalo ojedinělou příležitost, když Tarantini po standardce určitě měl hlavičkovat níže, pokud možno do brány.

Definitivní ránu následně domácím zasadil v 70. minutě Kravec, respektive nepřesvědčivý zákrok brankáře Cássia proti Belhandově rutinní střele. Kravec si posléze brazilského gólmana vyloženě vychutnal, z většího úhlu přeci jen pohodlně zavěsil a Rio Ave bylo namydlené. Nic na tom nezměnily ani menší šance Boatenga a Wakasa v samém závěru.

Více informací k zápasu
Tabulka
 TýmZápasyVýhryRemízyPorážkySkóreBody
1.Steaua Bukurešť (ROU)11006:03
2.Dynamo Kyjev (UKR)11003:03
3.Rio Ave FC (POR)10010:30
4.Aalborg BK (DEN)10010:60
Skupina K

PAOK Soluň - Dinamo Minsk 6:1

18.09.2014 21:05

Góly: 4. Nemanja Nikolić (vl.), 11. Stefanos Athanasiadis, 16. Stefanos Athanasiadis, 28. Stefanos Athanasiadis, 50. Dimitrios Papadopoulos, 90. Theofanis Tzandaris - 80. Nemanja Nikolić

Fotbalisté Dinama Minsk odjížděli ze Soluně domů jako spráskaní psi, podobně jako tomu bylo o den dříve u BATE Borisovu, kterému šest gólů naložilo Porto. Hosté předvedli přímo příšerný výkon, především v defenzivních řadách, navíc se musí do příštího zápasu obejít bez vyloučeného Simoviče. PAOK naopak oslavuje Stefanose Athanasiadise.

Řecký útočník totiž stihl během sedmnácti minut v první půli završit hattrick, a vlastně tak naprosto ochromil jakoukoli snahu svého soupeře. Běloruský celek měl prostě den blbec a už od úvodních minut se hroutil jako domeček z karet. Ratův rohový kop si totiž hlavou do šibenice srazil Nikolič už ve 4. minutě.

Jestliže však hosté měli smůlu při prvním gólu, za ten druhý si mohli úplně sami. Kdyby se Bangura tolik nemazlil s míčem ve vápně a odkopl pas Rata do bezpečí, nemusel by přispěchat hladový Athanasiadis, který měl následně snadnou práci zacílit. Jen o pět minut později PAOK navýšil náskok ještě o jednu branku.

Domácí zahráli rohový kop nakrátko, Rat poté svým centrem vybídl naskakujícího si Athanasiadise a ten hlavou nekompromisně zavěsil. Ve 28. minutě Athanasiadis přidal ještě jeden zásah. Rat mu hlavou sklepl míč do malého vápna, odkud ho soluňský zabiják pouze jednoduše ťukl za záda bezmocného gólmana Hutara.

V závěru půle se ještě mohl prosadit Salpingidis, avšak ten nepochopitelně selhal v koncovce a z bezprostřední blízkosti zamířil hlavou mimo. Po obrátce PAOK vedl už o pět gólů. Papadopoulos byl po svém střídání na hřišti sotva pár minut, ale už stačil doklepnout do branky parádní pas skrz vápno od Skondrase.

Hostující celek poprvé výrazněji zahrozil v 51. minutě. Nikolič pozlobil soupeřovu obranu, s míčem pelášil ve vápně na gólmana Glikose, ten si ale s jeho bombou dokázal poradit. Dinamo začínalo být čím dál více frustrované, do osobních soubojů vkládalo čím dál větší intenzitu. A nakonec to v 63. minutě odnesl červenou kartou Simovič.

Deset minut před koncem Nikolič pouze kosmeticky upravil skóre utkání, neboť zužitkoval přihrávku Hernána Figueredy a pohodlně zakončil přes vyběhnutého Glikose, poslední slovo měl ale nakonec stejně PAOK. Salpingidis vybídl svou přihrávkou Tzandarise, jenž usměrnil balón ke vzdálenější tyčce.

Více informací k zápasu

ACF Fiorentina - EA Guingamp 3:0

18.09.2014 21:05

Góly: 34. Juan Vargas, 67. Juan Cuadrado, 88. Federico Bernardeschi

Fiorentina se sice potýká s množstvím zranění, která zasahují zejména její ofenzivní síly, ale s francouzským oponentem si poradila poměrně jednoznačně. Populární úlohy střelců se dnes večer v Toskánsku zhostili Vargas, Cuadrado a Bernardeschi, díky jejichž zásahům si Montellova družina připisuje první tři body do tabulky.

Mladý a ambiciózní trenér Vincenzo Montella se musí obejít bez poloviny svého skvěle sestaveného útoku, protože Giuseppe Rossi si obnovil zranění, se kterým má dlouhodobě problémy a bude mimo hru až do konce kalendářního roku. Německý reprezentant Mario Gómez pro změnu neoplývá nijak oslnivou formou, takže v dnešním utkání zoufale toužil po skórování. To se mu sice nepovedlo, ale hlavní cíl dnešního večera byl splněn.

Fiorentina spoléhala na rychlé kraje, ať už to byl Juan Cuadrado na jedné straně, nebo na té druhé trýznil obranu soupeře Vargas. Na Mariu Gómezovi byla patrná hrozná chuť skórovat a touha pomoci svému týmu, ale minimálně v začátku utkání mu tento pocit spíše svazoval nohy. Do vápna na něho sice létal jeden centr za druhým, ale buď postrádal přesnost, nebo se nedařilo jeho adresátovi zpracovat jej. Po patnácti minutách takto Gómez minul dobrou příležitost, když mu míč uskočil.

Mario Gómez se sice po dvaceti minutách dostal až k zakončení a dokonce prostřelil hostujícího brankáře, ale jeho nefalšovaná radost byly zbytečná - pomezní sudí viděl ofsajd a hlavní jej odpískal. První minuty utkání symbolizovala nepřesnost, s jakou se hráči obou týmů navzájem hledali. Ani vytříbený technik David Pizarro nedokázal přesně nalézt nabíhajícího Vargase.

Až po půlhodině hry se do vápna od kopaček Jasmina Kurtiće snesl míč s gólovými parametry. A protože Juan Vargas využil chvíle a předskočil svého soka, mohl hlavičkovat z výhodnější pozice. Jeho hlavička usměrnila míč přesně za záda brankáře Mamadoua Samassy - 1:0 pro domácí Fialky.

To ale nebyla jediná pohroma, která hosty stihla. Za docela zbytečný faul uprostřed hřiště vidí hostující Diallo druhou žlutou kartu a sudí Lechner jej poslal do šaten. Fiorentina chtěla co nejdříve navýšit své vedení a využít výhody jednoho muže v poli navíc, ale nedařila se jí opět kombinace. A tak to Juan Cuadrado vzal na sebe. Pronikl do šestnáctky a hledal přihrávkou pod sebe někoho ze spoluhráčů, ale ve skrumáži těl se míč ztratil. První minutky v evropských pohárech za Violu si odbyl také Micah Richards, který přišel na hostování z Manchesteru City.

Po pár minutách se zaskvěl opět brankář Mamadou Samassa, který si skvělým zákrokem vysloužil potlesk po ráně Davida Pizarra. Také Guingamp měl své šance, ale ani rána Beauvueho brankáře Cipriana Tătăruşana nepřekonala. David Pizarro dnes neměl štěstí ze střel, takže se pokusil spoluhráče hledat místo toho, aby sám zakončoval. A tato taktika mu vyšla skvěle, protože výtečným pasem našel nabíhajícího Juana Cuadrada. A ten když se dá do běhu, prakticky není možné jej v rámci pravidel zastavit - 2:0.

Trenér Montella dal útočníkovi Gómezovi celé utkání na to, aby mu dokázal své kvality. Ale ani to nestačilo. Prosadil se však jiný útočník, třebaže mladík Federico Bernardeschi byl na hřišti sotva patnáct minut. I tato doba mu stačila na to, aby na hranici šestnáctky napřáhl a střelou k tyči poslal míč do sítě potřetí! Viola dnes jasně přehrála francouzského oponenta a připsala si cenné tři body.

Více informací k zápasu
Tabulka
 TýmZápasyVýhryRemízyPorážkySkóreBody
1.PAOK Soluň (GRE)11006:13
2.ACF Fiorentina (ITA)11003:03
3.EA Guingamp (FRA)10010:30
4.Dinamo Minsk (BLR)10011:60
Skupina L

Metalist Charkov - Trabzonspor 1:2

18.09.2014 21:05

Góly: 61. Volodymyr Homeňuk - 25. Kévin Constant, 90+3. Avraam Papadopoulos

Dlouho to vypadalo, že se ukrajinský Metalist rozejde před fanoušky ve lvovském azylu s Trabzonsporem nic neřešící remízou, situace ze čtvrté minuty nastavení však vše změnila - domácí nemají ani bod, hosté naopak všechny tři. Vítězným gólem takřka doslova pět minut po dvanácté se o to zasloužil Avraam Papadopoulos.

Řecký obránce přitom odehrál ve svém novém dresu debutové utkání, navíc není žádným vyhlášeným střelcem. Nutno říci, že výhra Turků určitě nebyla nezasloužená - koneckonců už předtím v zápase vedli, po trefě Kévina Constanta, kterého posléze napodobil na druhé straně Volodymyr Homenjuk. Nakonec rozhodl přímý kop: Papadopoulos se prosadil díky doklepnutí míče Mustaphy Yatabarého.

Trabzon hrál úsporně, jak bylo jasně vidět v úvodních 25 minutách, kdy domácí běhali a snažili se tvořit hru, zatímco hostům stačilo hlídat si zadní vrátka. A také jejich první trefa přišla po standardní situaci - rohový kop Sefy Yilmaze našel ve vápně trestuhodně volného Constanta, který bez problémů otevřel svůj střelecký účet v novém klubu. Na to konto Metalist ještě více utáhl šrouby a ve 40. minutě protáhl gólmana Onura Kivraka dobrou ránou Cleiton Xavier. Těsně před pauzou se málem navíc prosadil hlavičkující Vasyl Kobin.

Obraz hry se příliš neproměnil ani poté, co si oba celky prohodily strany; v 55. minutě vyslal nebezpečný míč do vápna Cristián Villagra a Homenjukovi chybělo k jeho zpracování centimetry. Z další prakticky totožné akce však už domácí udeřili. Argentinský levý obránce po dobrém náběhu přenesl hru na Kobina, který vrátil míč zpět na zadní tyč, kde už číhal připravený Homenjuk a nedal Onurovi šanci. Sám Villagra mohl následně přidat i vítěznou trefu, pálil však pouze přímo do gólmana, zatímco hrdina Papadopoulos v poslední akci zápasu podobnou chybu neudělal.

Více informací k zápasu

Legia Varšava - KSC Lokeren 1:0

18.09.2014 21:05

Góly: 58. Miroslav Radović

Pořádně nevyzpytatelný zápas s Lokerenem nakonec zvládla Legia díky jediné brance Miroslava Radoviče z 58. minuty a získala na své konto důležité tři body. Hosté si do Varšavy přijeli evidentně pro remízu, ale tahle taktika se jim ve finále nevyplatila. Souboj chudý na gólové šance vyzněl zkrátka lépe pro domácí.

Největší hrozbou pro belgický celek jednoznačně představovala dlouholetá opora Legie záložník Žyro, který se minimálně v první půli dostal do dvou velmi dobrých možností. Už po deseti minutách hry si zaběhl za soupeřovu obranu, dostal se ovšem do menšího úhlu, takže jeho přízemní pokus minul prostor mezi třemi tyčemi.

Po půlhodině hry napřáhl z dobrých 25 metrů a mířil k tyčce svatyně brankáře Copy, tam se ovšem reprezentant Pobřeží slonoviny dokázal natáhnout a střelu vyrazil. To domácí gólman Kuciak se v bráně evidentně nudil. Ve 25. minutě si na něj sice vyšlápl Vanaken, ten ovšem nedokázal pořádně zakončit.

Legia ještě v závěru půle mohla skórovat z jedné slušné příležitosti, nicméně Brzyskiho pokus z přímého kopu skončil pouze nad břevnem. Úvodní minuty druhého dějství patřily rovněž domácímu týmu. A po čtvrthodině proměnil menší tlak v branku. Kucharczyk unikl podél levé strany do vápna a poté jen přeložil balón úplně volnému Radovičovi.

Do konce utkání se již na hřišti nic zajímavého neudálo. Lokeren byl směrem dopředu naprosto bezzubý, Legii naopak těsné vedení vyhovovalo, a tak se v ofenzívě nijak výrazněji nepředřela. Pokud chtějí především hosté postoupit ze skupiny do další fáze, svůj výkon musí rozhodně posadit na vyšší level.

Více informací k zápasu
Tabulka
 TýmZápasyVýhryRemízyPorážkySkóreBody
1.Trabzonspor (TUR)11002:13
2.Legia Varšava (POL)11001:03
3.Metalist Charkov (UKR)10011:20
4.KSC Lokeren (BEL)10010:10

Autor: EuroFotbal.cz

Komentáře (44)

Přidat komentář
smazaný uživatel

Tottenham je tak v prdeli, že mu nepomůže ani sebelepší trenér

Reagovat
celestial-

Co je v tom Tottenhame zle? Kupuju na moj vkus dobrych hracov a stale,cakam lepsie vysledky no ono nic :o ?

Reagovat
smazaný uživatel

Mě se neptej já se o ně nezajímám, jen mám z jejich neštěstí radost.

Reagovat
smazaný uživatel

Fór, fór, fór.

Reagovat
smazaný uživatel

Nikde žádný nevidím, ty jo?

Reagovat
smazaný uživatel

Po tom nasem uternim vykonu bych se podobnym komentum vyhnul

Reagovat
Free_player

no to teda ....

Reagovat
cresposuper

Slušný výkon, potešil hlavne Hugo, nabudúce základ

Reagovat
hefy

Naprosto neuvěřitelní, co dokázal Gladbach prohospodařit.. To měli vyhrát tak 4-1 a ne remizovat. Ten Hrgota byl na ručník, otřesnej výkon.

Reagovat
smazaný uživatel

Gladbach

sklamanie, mali to vyhrať, čakal som že už budú v Európe trochu ostrieľanejší ako pred dvoma rokmi ale bojím sa, že to dopadne podobne

Reagovat
db18

Reagovat
bayern987

Reagovat
domingo

Astra ten Lyon jsou fakt voresi

Reagovat
smazaný uživatel

boha, ten lesicky jaku kravatu ma))))

Reagovat
smazaný uživatel

celé majstrovstvá ma tým iritoval

Reagovat
smazaný uživatel

daleko za nim nezaostaval ani borbely. ta jeho americka kravata je priam uz legandarna)))

Reagovat
kubys

Musoři vyhráli, neuvěřitelné.

Reagovat
stas87

Hubocan si zahra viacej nie?

Reagovat
kubys

No myslím si, že jo, ale spíš bude hrát nalevo než na stoperu, protože na stopera už tak měli Douglase, Sambu a Granata. Büttnera by ale snad měl vytlačit.

Reagovat
kubys

Škoda Krasnodar, i když bych to před zápasem neřekl, tak tohle byla fakt ztráta, Lille ve druhém poločase fakt daleko horší, kdyby nebyl Wanderson magor a občas celá ofenziva nepřekombinovávala, tak je to 1:3 celkem v klidu. Jsem zvědav, jak se předvedou proti Wolfsburgu, po dnešku normálně věřím v postup.

Reagovat
Zaschrona

Hmm, to nezni zrovna lakave, ze i Krasnodar je kvalitni souper...

Reagovat
kubys

Fffuuu, tak to prr, já to už tady psal po rozlosování, že se někteří budou hodně divit. Oni mají fakt kvalitní mančaft, třeba Joazinho je naprosto výtečný. Myslím, že se ve zbytku Evropy už nejednou přesvědčili, že Brazilci hrající na východě jsou možná až moc podceňovaní (Vágner, Daniel Carvalho, Alex Meschini, Welliton atd.)

Reagovat
Zaschrona

Hmm, alespon se potvrzuje moje uvaha o tom, ze jsme samozrejme museli vyfasovat temer nejhorsi moznou skupinu...

Reagovat
Talker

Zaschrono nebo ostatní, kdo sledovali Everton x Wolfsburg - jak hrál Kevinek a Romelek?

Reagovat
Zaschrona

KdB skvely, spolecne s Rodriguezem jednoznacne nejlepsi hrac Vlku. Hezke balony tam pripravoval. Romelu nic moc, strasne musi zamakat na svem prvnim dotyku a na podrzeni balonu, ale mel tam i pozitivni momenty, umi na sebe skvele vazat obrance, aby z toho tezili ostatni hraci, uz tim dneska udelal slusnou praci, v prvni puli makal dost, pak uz bylo brzo videt, ze je unaveny a v druhe puli nam moc nepomohl.

Reagovat
Talker

Díky

Reagovat
db18

...a Ottmar nechával kopat přímáky Shaqiriho

Reagovat
Willy Wonka

Reagovat
Free_player

Reagovat
Zaschrona
Reagovat
Zaschrona

12 - Everton's Tim Howard has made 12 saves tonight, a joint high in the history of the Europa League. Record.

Reagovat
db18

Reagovat
Swarley

parádní fotka, jak z dávnýho Řecka

Reagovat
madridcan

Tak vtedy si bol v puberte, pamatat si to musis

Reagovat
fantomas

Reagovat
smazaný uživatel

Podle mě překvapivě hodně debaklů. Je to sice jen první kolo, ale jde to dost proti trendu, že se evropský fotbal stává vyrovnanější. Ale uvidíme, třeba jen moc týmů najednou mělo blbý den.

Reagovat
Spasitel

U Blavákov sa ani neni čomu čudovať ked väčšina peňazí ide im na Slovensku od štátu a mafiána Kmotríka a tak to potom aj vyzerá v európskych pohároch ked tím držia iba podvody.

Reagovat
smazaný uživatel

Každý kdo trochu zná fotbalovou historii ví, že byl fotbal nejvyrovnanější v 70. a 80. letech. Hlavně na klubové úrovni, především kvůli politickým důvodům. Po zavedení Ligy mistrů, rozpadu východního bloku, neuvěřitelného exodu hráčů z Afriky a J. Ameriky a případu Bosman už se nemůže stát to co dříve, že ve finále Uefy byl Videoton Szekesfehervár, nebo ve finále poháru mistrů Malmo a vyhrála ho Steaua či Crvena Zvezda. Neříkám že je to dobře nebo špatně, prostě to tak je.

Reagovat
Ferguson6

Tottenham se v Bělehradě setkal s rasismem

Ktovie ako to stretnutie dopadlo.

Reagovat
smazaný uživatel

Everton

Reagovat
Dufan

Reagovat
smazaný uživatel

Ante Čorič ročník 1997

Reagovat
smazaný uživatel

Jaky mate nazor na beka Bainesa, v celosvetovym meritku?

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele