Sevilla FC Španělsko - Sevilla FC - Zprávy

Další články

Sevilla odehraje důležitý souboj se Celtou

Devětadvacáté kolo španělské LaLigy pokračuje pětizápasovým maratonem v neděli, prvním z duelů bude souboj Sevilly se Celtou Vigo. Týmy, které od sebe dělí pouhé čtyři body a tři příčky v tabulce, svedou jistě velmi zajímavý záchranářský souboj, protože ani jeden z nich rozhodně nemá svou příslušnost mezi elitou pro příští sezónu jistou.

Zběsilý konec odstartovaný Romerem zničil Almeríi sen o prvním ligovém vítězství

Sevilla remizovala ve 28. kole LaLigy s poslední Almeríí 2:2, i když po většinu utkání strádala. Indálicos se dostali před koncem první půle do vedení, které drželi dlouho i díky brankáři Luísi Maximianovi, jenž zde hostuje z Lazia. V závěrečné desetiminutovce ovšem k obratu zavelel Isaac Romero, jehož dvě asistence pomohly otočit utkání ve prospěch Los Hispalenses. Poslední slovo si ale vzali hráči La Uniónu a v nastavení vyrovnali. Přesto nadále čekají na svou první ligovou výhru v letošní sezoně.

V dohrávce se střetne Almeríe se Sevillou

V pondělí večer bude pokračovat snaha Almeríe o první vítězství v LaLize v ročníku 2023-24. Na Power Horse Stadium zavítá Sevilla. Domácí zůstávají na dně tabulky, přičemž v letošní sezoně nasbírali z 27 zápasů pouhých devět bodů, což je 11 zápasů před koncem propastných 15 bodů od záchrany, zatímco Sevilla je na 14. místě, osm bodů od sestupového pásma.

Sociedad po pohárovém zklamání selhal v lize s probouzející se Sevillou

Fotbalisté Sevilly vyhráli ve 27. kole LaLigy nad Realem Sociedad 3:2. Domácí začali utkání velice aktivně a krátce po jeho začátku započali cestu k vítězství dvěma góly Youssefa En Nesyriho. Tři body Andalusanům však zařídil až po změně stran Sergio Ramos. Domácí se tak druhou výhrou před vlastním publikem za sebou posunuli v neúplné tabulce už na 14. místo. Baskové naopak v krátké době zaznamenali druhé zklamání, když po vypadnutí z poháru podlehli Rojiblancos po téměř třech letech.

Trápící se Real Sociedad se potřebuje nastartovat proti Seville

V sobotu odpoledne bude pokračovat již 27. kolo LaLigy zajímavým duelem dvou uchazečů o poháry. Na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán do Sevilly přicestuje Real Sociedad, aby se pokusil konečně vzpamatovat ze série porážek.

Nespokojený Modrič rozdával krásnou trefou úsměvy. Ramos opustil Madrid bez bodů

Hráči Realu Madrid porazili ve 26. kole LaLigy Sevillu 1:0 a upevnili si první příčku v tabulce. Výhra se však pro domácí nerodila snadno. Los Blancos sice v 10. minutě rozvlnili soupeřovu síť po ráně Lucase Vázqueze, videorozhodčí ovšem objevil předchozí faul, a tak byl gól odvolán. Bílý balet se poté v útoku trápil, v 81. minutě jej ale vysvobodil parádní střelou k tyči Luka Modrič.

Real Madrid hostí Sevillu, na stadion Bernabéu se vrátí Sergio Ramos

Návrat Sergia Ramose, čeká ho slavný svatostánek Santiago Bernabéu. Real Madrid přivítá v neděli Sevillu a očekává nápravu klopýtnutí z minulého kola. Bílý balet zůstává v čele LaLigy, kde má pětibodový náskok na Barcelonu a šestibodový na jiný katalánský celek Gironu. Pokud jde o hosty, ti se herně zlepšili, ale zůstávají až patnáctí.

Sevilla po úspěšném madridském dvojboji odjela z Valencie s jedinou střelou a bodem

Hráči Valencie nepřetavili výraznou herní převahu ve vstřelený gól a v zápase 25. kola LaLigy si připsali remízu 0:0 se Sevillou. Hosté přicestovali na legendární stadion Mestalla se dvěma triumfy v zádech, proti aspirantovi na postup do pohárové Evropy však tentokrát jen bránili a poprvé vypálili až v nastavení druhé půle. Zřejmě největší příležitost ke skórování měl už v prvním dějství Roman Jaremčuk, kterého vychytal gólman Orjan Nyland.

Potvrdí Sevilla skvělou formu i proti Valencii?

Oživená Sevilla se bude snažit o tři výhry v řadě v LaLize, když v sobotu večer zamíří na Mestallu k zajímavému souboji s Valencií. Hosté nastoupí do zápasu po úspěchu 1:0 nad Atléticem Madrid, zatímco Valencia v posledním utkání v nejvyšší španělské soutěži utrpěla porážku 0:2 s Las Palmas.

Atlético Madrid přišlo na hřišti Sevilly o body i ofenzivní oporu

Sevilla zvítězila ve 24. kole LaLigy před vlastními fanoušky nad Atlétikem Madrid 1:0. K nečekanému skalpu nakročili Los Hispalenses už v 15. minutě, kdy prodloužený míč usměrnil mezi tři tyče Isaac Romero, jenž tak bodoval již ve čtvrtém ligovém utkání v řadě. Los Colchoneros navíc v zápase přišli i o svého nejlepšího střelce Álvara Moratu, který v slzách střídal kvůli zraněnému kolenu.

Sevilla má před sebou těžký úkol. V okleštěné sestavě chce potrápit Atlético

Do kola s pořadovým číslem 24 v rámci ročníku 2023/24 nejvyšší španělské soutěže zasáhnou v neděli na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán také celky Sevilly a Atlética Madrid. V tabulce je přitom dělí propast osmadvaceti bodů a zatímco jedni bojují o účast v Lize mistrů, druzí mají s dvaceti body nahnáno, co se souboje o záchranu týče. Jak se Simeoneho svěřenci popasují s nehostinným andaluským prostředím? Dokáže Sevilla navázat na vítězství z minulého kola, a to i přes kupící se absence?

Španělská liga zažila bizarní incident

Záložník Lucas Ocampos ze Sevilly vyzval k přísnému potrestání fanouška, který ho při pondělním utkání španělské fotbalové ligy píchl prstem do hýždí. Podle vedení soutěže se už případem zabývá prokuratura pro mladistvé. Informovala o tom agentura AP.

Marocký navrátilec zlomil v Madridu sevillské strádání

Vallecano podlehlo v dohrávce 23. kola LaLigy Seville 1:2 a znovu ztratilo body před vlastními fanoušky. Dvěma přesnými zásahy z první půle se o to postaral marocký útočník Youssef En Nesyri, jenž se v sestavě Rojiblancos objevil z důvodu reprezentačních povinností po více než šesti týdnech. Za Rayo dokázal gólově odpovědět pouze výborně hrající Isi Palazón, a hostující celek tak ve španělské nejvyšší soutěži zvítězil poprvé po pěti duelech.

V dohrávce se na hřišti Vallecana představí Sevilla

V pondělí se bude posledním utkáním dohrávat třiadvacáté kolo španělské LaLigy a chybět u toho tentokrát nebudou mužstva Raya Vallecana a Sevilly. Zatímco "Los Franjirrojos” jsou v tabulce na třináctém místě se ziskem solidních čtyřiadvaceti bodů, jejich soupeř z Andalusie je na tom o poznání hůře. Na ligovou výhru čeká od půlky prosince, rozloučil se se španělským pohárem a v tabulce se propadl na sedmnácté místo, navíc osmnáctý Cádiz má na svém kontě stejný počet sedmnácti bodů.