Sevilla FC (Španělsko)

Vaclík přijde o zápasy s Anglií a Brazílií

Brankář Tomáš Vaclík se kvůli zranění břicha odpojil od reprezentace a přijde o zápasy s Anglií a Brazílií. Gólmana Sevilly, který byl v pondělí vyhlášen Fotbalistou roku 2018, v národním týmu nahradí Ondřej Kolář ze Slavie. Ve výběru trenéra Jaroslava Šilhavého jsou i Jiří Pavlenka z Brém a Tomáš Koubek z Rennes.
19.03. | Aktuality | 159 komentářů

Monchi věří v úspěch i na podruhé. Kmotr II byl lepší než jednička, řekl

Sportovní ředitel Monchi se po působení v italském AS Řím vrátil do španělské Sevilly a věří že nejen naváže na své předchozí úspěšné působení, ale ještě ho překoná. Nenechal se vykolejit ani nečekaným přirovnáním k filmovým pokračováním, která jen málokdy překonají první díl.
18.03. | Aktuality | 112 komentářů

Ben Yedder opět úřadoval a Sevilla veze z Barcelony body

Espanyol sice nehrál špatně a snaha na jeho hře byla vidět, ale na Sevillu to nestačilo. O tři body pro favorita se postaral Wissam Ben Yedder, který rozhodl utkání proměněnou penaltou.
17.03. | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Monchi se po odchodu z AS Řím oficiálně vrátil do Sevilly

Sevillu z pozice sportovního ředitele opět povede Monchi. Španělský funkcionář se do svého bývalého působiště vrací po odchodu z AS Řím, přičemž povinností se ujme od dubna...
17.03. | Aktuality | 56 komentářů

Espanyol Barcelona přivítá v neděli Sevillu

Sevilla s novým trenérem Joaquínem Caparrósem zavítá do Barcelony, kde je přivítá místní Espanyol. Oba nedělní soupeři měli na začátku letošní sezony skvělou formu a v průběhu podzimu se oba drželi v nejlepší čtyřce. Zatímco Espanyol se propadl do středu tabulky ještě v průběhu podzimu, Sevilla se musí vypořádat s výsledkovou krizí nyní a pokusit se zachránit slibně rozjetou sezonu.
16.03. | Previews | 2 komentáře

Sevilla po vyřazení z Evropské ligy odvolala trenéra Machína

Sevilla zažila skvělou první polovinu sezony, od ledna se jí ovšem přestávalo dařit a další rána přišla včera večer, když španělský klub vypadl z Evropské ligy. Vedení se na to rozhodlo rychle zareagovat a odvolalo trenéra Pabla Machína, v nejbližších dnech tým místo něho povede Joaquín Caparrós...
15.03. | Aktuality | 76 komentářů

Hořký konec Sevilly i taktický výkon Slavie, píší španělská média

Za hořký a krutý označila španělská média konec fotbalistů Sevilly v osmifinále Evropské ligy kvůli tomu, že ho ve čtvrtek na hřišti Slavie zpečetil gólem na 4:3 až v úplném závěru prodloužení záložník Pražanů Ibrahim Traoré. Podle španělských novinářů Slavia předčila svého soupeře spíš po fyzické než technické stránce a uspěla i díky tomu, že její hráči dokonale plnili taktické pokyny trenéra Jindřicha Trpišovského. Sevilla naopak podle deníků tápala a působila jako tým bez duše.
15.03. | Aktuality | 79 komentářů

Je to obrovské zklamání, řekl po vyřazení se Slavií Vaclík

Český brankář Tomáš Vaclík se stihl po zranění z prvního utkání osmifinále Evropské ligy se Slavií dát dohromady a nastoupil do odvety v Praze, ale po ní se sevillskými spoluhráči prožíval zklamání. Pětinásobný vítěz soutěže sahal za stavu 3:2 v prodloužení po postupu, ale nakonec roli favorita nesplnil a prohrál 3:4. Po brance Ibrahima Traorého ze 119. minuty se Seville sen o navázání na triumfy z let 2006-07 a 2014-16 rozplynul.
15.03. | Aktuality | 72 komentářů

Slavia po senzačním obratu zdolala Sevillu a postupuje

Slávisté si po 19 letech zahrají v pohárech čtvrtfinále. V domácí odvetě osmifinále Evropské ligy po senzačním obratu porazili historicky nejúspěšnější tým soutěže Sevillu 4:3 po prodloužení a po venkovní remíze 2:2 slaví nečekaný postup.
14.03. | Komentáře a souhrny | 1904 komentářů

Vaclík: Cítím se trošku líp, ale uvidíme až po posledním tréninku

Brankář Sevilly Tomáš Vaclík zatím stále neví, zda bude moci nastoupit do čtvrteční odvety osmifinále Evropské ligy na hřišti pražské Slavie. Český reprezentační gólman se už sice cítí po zranění z úvodního domácího duelu před týdnem lépe, ale naražený bok ho stále ještě trochu pobolívá. O jeho startu se rozhodne až po večerním závěrečném předzápasovém tréninku.
13.03. | Aktuality | 7 komentářů
21.03. Monaco a Valencia se zajímají o Silvu
André Silva hostuje z AC Milán v Seville, odkud se má vrátit, přesto nouzi o zájemce rozhodně nemá. Podle italských médií se o mladého útočníka zajímají Monaco a Valencia. (transfermarketweb.com)
17.03. Monchiho návrat do Sevilly je oficiální
Sportovním ředitelem Sevilly bude znovu Monchi, obě strany se dohodly na spolupráci platné od 1. dubna. Monchi před necelými dvěma roky odešel ze španělského klubu do AS Řím, odkud byl nedávno odvolán. (football-italia.net)
17.03. Sevilla se chystá oznámit návrat Monchiho
Sportovním ředitelem Sevilly by mohl být už zítra dopoledne opětovně jmenován Monchi, jednání mezi oběma stranami finišují. Monchi ze španělského klubu odešel před necelými dvěma roky a tehdy zamířil do AS Řím, italský klub ho ovšem nedávno propustil. (football-italia.net)
15.03. Sevilla jedná o návratu Monchiho
Sportovní ředitel Monchi před necelými dvěma roky odešel ze Sevilly a do Andalusie by se mohl vrátit, španělský klub o tom už začal jednat. Monchi naposledy pracoval pro AS Řím, před několika dny byl ale odvolán. (football-espana.net)
14.03. Slavia postupuje do čtvrtfinále EL
Výsledek dnešní odvety osmifinále Evropské ligy: Slavia - Sevilla 4:3 po prodloužení (15. Ngadeu, 47. z penalty Souček, 102. Van Buren, 119. Traoré - 44. z penalty Ben Yedder, 54. El Haddadi, 98. Vázquez), první zápas 2:2, postupuje Slavia.
14.03. Na Slavii se bude prodlužovat
Výsledek dnešní odvety osmifinále Evropské ligy: Slavia - Sevilla 2:2 po základní hrací době (15. Ngadeu, 47. z penalty Souček - 44. z penalty Ben Yedder, 54. El Haddadi), první zápas 2:2.
14.03. Ben Yedder prý zaujal Man Utd
Manchester United hledá posily pro nadcházející sezónu a jednu by potencionálně mohl ulovit ve Španělsku. Red Devils údajně sledují kanonýra Wissama Ben Yeddera ze Sevilly. (transfermarketweb.com)
14.03. Slavia hraje po půli nerozhodně
Poločasový výsledek dnešního utkání Evropské ligy: Slavia - Sevilla 1:1 (15. Ngadeu - 44. z penalty Ben Yedder).
14.03. Sestavy: Slavia - Sevilla
Základní sestavy pro dnešní odvetu osmifinále EL - Slavia: Kolář - Kúdela, Ngadeu, Deli, Bořil - Souček, Král - Masopust, Traoré, Stoch - Škoda. Sevilla: Vaclík - Carriço, Kjaer, Gómez - Navas, Sarabia, Mesa, Banega, Promes - Ben Yedder, El Haddadi.
12.03. V Praze budou ve čtvrtek pískat Bělorusové
Aleksej Kulbakov z Běloruska byl jmenován hlavním rozhodčím čtvrteční odvety osmifinále Evropské ligy mezi Slavií a Sevillou, na pomezí mu budou asistovat jeho krajané Dmitrij Žuk a Oleg Masljanko. (uefa.com)