El Gran Derbi patří Seville, ve druhém poločase rozhodl Luuk de Jong

Sevilla po dvou letech zase dokázala zvítězit na stadionu Benita Villamarína a potvrdila vládu nad Andalusií. Los Verdiblancos přitom nebyli horším týmem, ale Sevilla zkrátka proměnila své šance a to bylo rozhodující. Na první trefu Lucase Ocampose ještě do přestávky odpověděl Loren Morón, ale na trefu Luuka de Jonga už domácí zareagovat nestihli.
DNES | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

El Gran Derbi: Real Betis hostí Sevillu

Jedno z nejintenzivnějších a nejvášnivějších derby ve Španělsku, to je "El Gran Derbi" mezi Realem Betis a FC Sevillou. Estadio Benito Villamarín je na nedělní sváteční večer připraven. Loni Betis domácí derby těsně zvládl, ale na hostující půdě prohrál, takže aktuálním králem Andalusie je Sevilla. Svěřencům trenéra Rubiho se sice začalo trochu dařit, nicméně pohled na tabulku je pro příznivce Verdiblancos stále tuze nepříjemný.
08.11. | Previews | 3 komentáře

Sevilla nastřílela domácímu Dudelange pět snadných branek

V Lucembursku se překvapení nekonalo, všechny tři body si zcela po právu odvezla Sevilla. Hlavními střelci v sedmi gólovém dramatu se stalo duo Dabbur - Munir, který si připsal dokonce hattrick.
07.11. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Dudelange se pokusí poprvé překonat obranu SEvilly

Sevilla ještě nedostala ani jednu branku v celé pouti základními skupinami a čisté konto by si ráda udržela také v Lucembursku. Na Stade Josy Barthel ji čeká domácí Dudelange, které rozhodně umí překvapit.
06.11. | Previews | 4 komentáře

Když se Barcelona doma rozjede, těžko se chytá, varuje Vaclík

Brankář Tomáš Vaclík na věhlasném stadionu Barcelony chytal dvakrát ve španělské lize a pokaždé tam se Sevillou dostal čtyři góly. Podle reprezentační jedničky to Slavia může mít v úterním zápase Ligy mistrů na Camp Nou hodně těžké, protože z vlastní zkušenosti ví, že pokud se Katalánci na velkém domácím hřišti rozjedou, těžko se potom zastavují.
04.11. | Aktuality | 3 komentáře

Vaclík: Před každým zápasem se dívám na penalty soupeřů

Sevilla včera remizovala doma s Atléticem Madrid a jedním z hrdinů zápasu byl Tomáš Vaclík. Český brankář v průběhu duelu jednou inkasoval a po změně stran svůj tým podržel, když zneškodnil pokutový kop a následně i dorážku, měl tak velký podíl na výsledku 1:1...
03.11. | Aktuality | 12 komentářů

Vaclík chytil penaltu a Sevilla remizovala s Atléticem

Sevilla hrála ve šlágru kola s Atléticem Madrid 1:1 a výsledek je dá se říci pro oba ztrátou. Los Rojiblancos ztrácí v bojích o první čtyřku, Atlético zase o titul. Na nerozhodném výsledku má velký podíl i Tomáš Vaclík, český brankář za stavu 1:1 chytil penaltu Diegu Costovi. I když nešlo o ofenzivně laděné utkání, především druhý poločas nějaké příležitosti, včetně penalty, nabídl.
02.11. | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Sevilla má s Atléticem dlouhodobě smůlu. Prolomí ji doma?

Trenér Diego Simeone bude muset urychleně najít způsob, jak do hry svého týmu dostat vyrovnanost. V aktuální sezoně totiž Colchoneros ztrácí až příliš mnoho bodů, čímž se obírají o šanci na první místa. Na opačné straně bude stát domácí Sevilla, která také nehraje na plný plyn.
01.11. | Previews | 2 komentáře

Sevilla vedení ve Valencii neudržela a remizovala

Asi nejočekávanějším středečním duelem španělské nejvyšší soutěže bylo střetnutí mezi Valencií a Sevillou. Utkání vítěze nenašlo, neboť na Ocamposovu trefu ze závěru první půle odpověděl Sobrino.
30.10. | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Sevilla se ve šlágru kola pokusí prolomit prokletí Mestally

Valencia zatím zůstává hodně daleko za očekáváním a marně vzpomíná na doby, kdy proháněla největší španělské kluby. Aktuální dvanáctou pozici se pokusí vylepšit proti týmu, kterému se na Mestalle bodovat nepovedlo už dlouho. Přijede totiž Sevilla, která zde vyhrála naposledy v roce 2012.
29.10. | Previews | 2 komentáře
13:52 Dům Hernándeze se pokusili vykrást zloději
Útočník Sevilly Javier "Chicharito" Hernández je dalším fotbalistou ve Španělsku, jehož dům se stal cílem zlodějů. Ti se pokusili vykrást dům jednatřicetiletého Mexičana během nedělního městského derby proti Betisu. Pokus o vloupání však nevyšel. Hernándezův zaměstnanec si zlodějů všiml a spustil alarm. Totožnost pachatelů je neznámá. Případy vloupání do domů fotbalistů působících ve Španělsku jsou v poslední době velmi časté. Na konci září zloději v Madridu vykradli dům Casemira z Realu a pár dnů poté i Thomase Parteyho z Atlética. Předtím se stali oběťmi vloupání také Casemirovi spoluhráči Isco a Lucas Vázquez a trenér Zinédine Zidane. V červnu zase ve španělské metropoli vnikli dva maskovaní muži do vily reprezentanta Alvara Moraty, kde se nacházela fotbalistova manželka Alice s jejich tehdy jedenáctiměsíčními dvojčaty. Žena i oba synové vyvázli z přepadení bez zranění, utrpěli jen šok. (ČTK)
09.11. Vaclík nedokončil dnešní trénink
Tomáš Vaclík nedokončil dnešní trénink Sevilly, český brankář si v jeho průběhu poranil kotník a je vážně ohrožen jeho start v derby proti Betisu. (marca.com)
08.11. Sevilla zvažuje nabídku za Calabriu
Davide Calabria je spojován s odchodem z AC Milán a jeho další kroky by mohly vést do Španělska. Zájem o italského obránce má Sevilla, jejíž vedení zvažuje nabídku ve výši 18 milionů eur. (football-espana.net)
08.11. Hráčem týdne v Evropské lize je El Haddadi
Nejlepším hráčem čtvrtého hracího dne Evropské ligy byl zvolen Munir El Haddadi, útočník Sevilly se hattrickem podílel na výhře 5:2 na půdě Dudelange. (sport-express.ru)
07.11. Celtic a Sevilla si zajistily postup
Glasgowský Celtic a španělská Sevilla si zajistily postup do jarní části Evropské ligy. Celtic už nemůže nikdo sesadit z prvních dvou pozic po vítězství z Říma, kde v nastavení udolal Lazio. Sevilla, která ještě v soutěži neztratila ani bod, má jistotu po vítězství 5:2 na půdě lucemburského Dudelange.
06.11. Sevilla trénovala i s Banegou
Dnešní trénink Sevilly absolvoval i Éver Banega, který doléčil zranění kotníku. Argentinský záložník pravděpodobně dostane volno v zápase s Dudelange, aby byl stoprocentně fit na víkendové derby proti Betisu. (marca.com)
05.11. Carriço prodlouží smlouvu se Sevillou
Daniel Carriço bude i nadále hrát za Sevillu. Portugalský obránce má kontrakt jen do konce sezony, s vedením ale úspěšně jedná o prodloužení a vše bude v nejbližších dnech také podepsáno. (marca.com)
05.11. Banega má drobné problémy s kotníkem
Éver Banega si během posledního souboje v Atléticem Madrid poranil kotník a aktuálně nemůže trénovat naplno. Záložník Sevilly se připravuje individuálně a podle všeho nenastoupí na půdě Dudelange, na víkendové derby s Betisem by ale měl být zpět. (marca.com)
02.11. Vaclík zneškodnil pokutový kop
Sevilla s gólmanem Tomášem Vaclíkem remizovala s Atléticem Madrid 1:1. Ani jeden tým nevyužil možnost jít v případě vítězství do čela. Sevilla nakonec mohla být ráda za bod, který za nerozhodného stavu zachránil Vaclík chycenou penaltou. Sevilla se prosadila v 28. minutě po trefě argentinského záložníka Franca Vázqueze. Andaluský celek ale vedení neudržel a po hodině hry vyrovnal hlavou Álvaro Morata. "Rojiblancos" mohl výsledek zvrátit, jenže ve 72. minutě Diego Costa z pokutového kopu na Vaclíka nevyzrál. (ČTK)
01.11. Ocamposovi byla umazána žlutá karta
Lucas Ocampos ve svých záznamech přišel o jednu žlutou kartu. Ofenzivní fotbalista Sevilly byl napomínán v závěru prvního poločasu duelu na půdě Valencie, disciplinární komise ale vše přezkoumala a uznala, že hráč si trest nezasloužil. (marca.com)