KRC Genk - Astra Giurgiu 1:0

KRC Genk dokázal potvrdit úlohu mírného favorita proti rumunskému celku Astra Giurgiu a po vstřelené brance v polovině druhého poločasu zvítězil v odvetě prvního vyřazovacího kola nejtěsnějším poměrem 1:0. V prvním utkání na půdě soupeře uhrál nerozhodný výsledek 2:2 a díky tomu tak postupuje mezi šestnáctku nejlepších, což je pro něj historický úspěch. U toho byl i český krajánek ve službách Genku Jakub Brabec, který odehrál celý zápas.
23.02.2017 | Komentáře a souhrny | 6 komentářů

Preview: KRC Genk - Astra Giurgiu

Hráči belgického Genku si do domácí odvety přivezli slušnou pozici po remíze 2:2 a nyní se pokusí postoupit mezi šestnáctku nejlepších přes rumunskou Astru. Na její půdě dvakrát během zápasu vedli, ovšem rumunský soupeř vždy srovnal krok, druhou vyrovnávací trefu zaznamenal v poslední minutě zásluhou japonského záložníka Takayukiho Seta. Domácí celek je považován za favorita, ovšem soupeř několikrát dokázal, že umí překvapit.
23.02.2017 | Previews | 6 komentářů

Astra Giurgiu - KRC Genk 2:2

Fotbalisté Genku dokázali na půdě rumunské Astry dvakrát skórovat a do odvety si přivezou nadějný výsledek 2:2. Hosté se dostali do vedení zhruba v polovině prvního poločasu, domácí celek však ještě do pauzy srovnal. Druhé dějství už rozhodně nebylo tak zajímavé jako to první a příliš vyložených možností v něm k vidění nebylo. Belgický výběr znovu vedl od 83. minuty, nicméně Giurgiu nakonec podruhé vyrovnalo o sedm minut později.
16.02.2017 | Komentáře a souhrny | 9 komentářů

Preview: Astra Giurgiu - KRC Genk

Astra Giurgiu se v podzimní části postarala o velké překvapení, když v konkurenci Plzně a rakouské Austrie Vídeň dokázala skončit na druhém místě základní skupiny E a postoupila mezi dvaatřicet nejlepších výběrů Evropské ligy. Los k ní byl vcelku příznivý, přisoudil ji totiž Genk a to rozhodně je hratelný soupeř. To samé si může říct belgický protivník, který ve skupině F dominoval a do jarní fáze postoupil z prvního místa s dvanácti body
16.02.2017 | Previews | 9 komentářů

Řím veze z Rumunska remízu, Astra druhým postupujícím

Římské AS uhrálo v Rumunsku i s náhradním kádrem remízu bez branek, která vyhovuje oběma týmům. Zatímco AS postupuje z prvního místa skupiny E, s osmi body jej do vyřazovacích bojů doprovodí právě Astra Giurgiu.
08.12.2016 | Komentáře a souhrny | 8 komentářů

Astra doma vyzve oslabený Řím

Římské AS už má zajištěn postup a s ním i první příčku ve skupině. Poslední utkání tak pro Vlky z Říma bude spíše formalitou, kterou však nechtějí podcenit. V Evropě se jim především mimo svůj stadion příliš nedaří a teď cestují do Rumunska.
07.12.2016 | Previews | 8 komentářů

Austria Vídeň - Astra Giurgiu 1:2

Astra dokázala na půdě Austrie zvítězit a před posledním zápasem s AS Řím má postup do jarní fáze Evropské ligy ve svých rukou. Po nepříliš záživném prvním poločase se trefil Lukas Rotpuller, klub z Giurgiu ovšem deset minut před koncem zásluhou Daniela Florey následně srovnal stav a Constantin Budescu na závěr přidal z penalty rozhodující zásah.
25.11.2016 | Komentáře a souhrny | 5 komentářů

Preview: Austria Vídeň - Astra Giurgiu

Jestli chtějí mít oba týmy před posledním kolem nejlepší možnou výchozí pozici, bod z tohoto duelu bude málo. Austria je v tuhle chvíli nejblíže zisku druhé příčky. Jestli se jí podaří zvítězit i podruhé ve skupině, definitivně vymýtí šance na postup Astry. A pokud za tohoto scénáře Plzeň neuspěje naplno v Římě, může rakouský celek slavit předčasně.
24.11.2016 | Previews | 5 komentářů

Plzeň remizovala na půdě Giurgiu a ve skupině EL zůstala poslední

Plzeňští hráči v Bukurešti remizovali s Astrou Giurgiu 1:1, rumunskému soupeři nevrátili minulou domácí prohru 1:2 a ani ve čtvrtém zápase Evropské ligy nezvítězili. Český mistr se třemi body zůstal poslední v tabulce skupiny E. Tu vede s osmi body AS Řím, Austria Vídeň má pět bodů a Giurgiu čtyři.
03.11.2016 | Komentáře a souhrny | 226 komentářů

Plzeň chce v Rumunsku oživit postupové šance v Evropské lize

Plzeňští ve čtvrtek sehrají na hřišti Astry Giurgiu čtvrtý zápas ve skupině Evropské ligy. Český mistr po minulé domácí porážce 1:2 s rumunským soupeřem potřebuje v Bukurešti uspět, aby udržel reálné šance na postup.
02.11.2016 | Previews | 226 komentářů
03.07.2017 Astra Giurgiu před podpisem Le Talleca
Ex-liverpoolský útočník Anthony Le Tallec po sezoně opustil řecký Atromitos a ve 32 letech na něho čeká nová výzva, francouzský forvard je velmi blízko přestupu do rumunské Astry. (digisport.ro)
27.05.2017 Rumunský pohár pro FC Voluntari
Výsledek finále Rumunského poháru: FC Voluntari - Astra Giurgiu 1:1 i po prodloužení, 5:3 na penalty (83. Marinescu z penalty - 36. Ionita).
28.04.2017 Norimberk a Lautern sledují Fabrícia
Fabricio, který dříve krátce zkoušel prorazit v Hoffenheimu, by se mohl vrátit do Německa. Zájem o 27letého stopera Astry Giurgiu mají podle deníku Bild druholigové celky Norimberk a Kaiserslautern. (transfermarkt.de)
13.01.2017 Bus se vrací do rodného Rumunska
Sergiu Bus byl propuštěn Sheffieldem Wednesday, nového zaměstnavatele si však příliš dlouho nehledal. Odchovanec Kluže se vrací do Ligy1, kde bude do léta 2018 hájit barvy mistrovské Astry Giurgiu. (digisport.ro)
08.01.2017 Alibec oficiálně posilou Steauy
Steaua Bukurešť získala Denise Alibece. Ten se do rumunského velkoklubu přestěhoval z konkurenční Astry Giurgiu a ve svém novém působišti uzavřel kontrakt do roku 2021. (transfermarketweb.com)
11.12.2016 Gaziantepspor nepovede trenér Sumudica
Trenér rumunského mistra Astry Giurgiu Marius Sumudica si po sobotním bombovém útoku u stadionu Besiktase Istanbul rozmyslel angažmá v tureckém Gaziantepsporu. I když byl s klubem, za který hrají František Rajtoral a Daniel Kolář, již domluvený na podmínkách smlouvy, rozhodl se zůstat v současném působišti. V Gaziantepu by si přitom podle rumunských médií vydělal pětkrát tolik co v Astře. Pětačtyřicetiletý kouč, který v minulé sezoně dovedl Giurgiu k premiérovému ligovému titulu a nedávno s ním postoupil do jarní fáze Evropské ligy, si rozhodnutí rozmyslel jen pár hodin poté, co se na sobotním tréninku rozloučil se všemi hráči a členy realizačního týmu. Nyní se předpokládá, že se k týmu vrátí. K sobotnímu teroristickému útoku, při němž zemřelo 38 lidí, se přihlásila radikální kurdská skupina Sokoli osvobození Kurdistánu (TAK). Turecká vláda den po krveprolití, jehož většinu obětí tvoří policisté, vyhlásila státní smutek a slíbila dopadnout viníky. (ČTK)
03.11.2016 Plzeň hraje po poločase nerozhodně
Poločasový výsledek dnešního utkání základní skupiny Evropské ligy: Astra - Plzeň 1:1 (19. Stan - 25. Krmenčík).
02.11.2016 Alibec nebude k dispozici Astře
Hráčům Giurgiu bude ve čtvrtečním domácím utkání skupiny Evropské ligy s Plzní chybět zraněný Denis Alibec. Pětadvacetiletý útočník před dvěma týdny pomohl Astře gólem k vítězství 2:1 na západě Čech. Alibec v Plzni obranu Viktorie hodně trápil, dostal se do několika šancí a v 41. minutě otevřel skóre. V sobotním ligovém utkání s Dinamem Bukurešť (2:2) však rumunský reprezentant utrpěl zranění kolena. Jeho absenci pro čtvrteční duel v Bukurešti potvrdil na tiskové konferenci trenér Astry Marius Sumudica. V sestavě by Alibeca mohl nahradit jiný útočník Daniel Niculae. (ČTK)
29.10.2016 Astra remizovala 2:2 na hřišti Dinama Bukurešť
Fotbalisté Astry Giurgiu před čtvrtečním domácím utkáním Evropské ligy proti Plzni remizovali v rumunské nejvyšší soutěži v Bukurešti s Dinamem 2:2. Bod pro hosty zachránil až ve čtvrté minutě nastavení z penalty střídající Viorel Nicoara. V posledních třech zápasech Astra remizovala a v tabulce je na 10. místě. Astra nastoupila v sestavě Lung jr. - Sapunaru, Alves, Fabrício (46. Kortzorg) - Stan, Mansaly, Budescu (61. Nicoara), Lovin (46. Teixeira), Maranhao - Alibec, Ionita. (ČTK)
21.10.2016 Astra bude Plzeň hostit v Bukurešti
Zápas Evropské ligy mezi Astrou Giurgiu a Viktorií Plzeň se odehraje v Bukurešti na národním stadionu, který je domovským stánkem Steauy Bukurešť. UEFA se rozhodla změnit dějiště zápasu, hraného 3. listopadu, kvůli nevyhovujícímu travnatému povrchu na hřišti v Giurgiu. (ČTK)
Je zde málo aktuálních zpráv z tohoto klubu a chtěli byste nám pomoci? Máte možnost - pošlete svou krátkou expres zprávu nebo článek, kvalitní příspěvky zveřejníme. Posílat své příspěvky můžete zde. Vždy uveďte své jméno a nezapomeňte doplnit zdroj, neboť informace, které si nemůžeme ověřit, nemůžeme ani zveřejnit. Děkujeme!