ACF Fiorentina Itálie - ACF Fiorentina - Zprávy

Další články

Atalanta chce doma vrátit Fiorentině poslední porážku

Gewiss Stadium v Bergamu se stane dějištěm nedělního šlágru mezi dvěma mužstvy bojujícími o evropské poháry. Domácí Atalanta je držitelem poslední šesté příčky a chce zatlačit na AS, Fiorentina touží zmenšit ztrátu na Atalantu, která činí jen čtyři body.

Barák se stal klíčovým mužem při postupu Fiorentiny přes Maccabi Haifa

Fiorentina remizovala v odvetném utkání osmifinále Konferenční ligy s Maccabi Haifa 1:1 a oslavila postup do další fáze. Jediný gól domácích zaznamenal rozdílový střelec úvodního duelu Antonín Barák, jenž po delší době nastoupil do utkání od prvních minut. Na zásah odchovance Příbrami sice odpověděl chvíli před koncem Anan Khalaili, na výhru už ovšem Izraelci nedosáhli.

Maccabi doufá v zázrak ve Florencii, potřebuje otočit manko jedné branky

Při posledním měření sil mezi Fiorentinou a Maccabi Haifa padlo hned sedm branek a rozhodně se bylo na co dívat. Tentokrát má italský tým výhodu domácího prostředí a bude na stadionu Artemia Franchiho hájit jednogólové vedení.

Venkovní neporazitelnost pod De Rossim udrželo AS při životě v závěrečných vteřinách

Fiorentina remizovala ve 28. kole Serie A s AS Řím 2:2 a její manko na v tabulce průběžně pátého soupeře zůstalo pětibodové. Vlci do utkání vstupovali s působivou bilancí venkovních ligových duelů, když vyhráli všechny tři pod vedením Danieleho De Rossiho. Tentokrát však jejich plány narušil už v 18. minutě Luca Ranieri. Po změně stran se podařilo vyrovnat Houssemu Aouarovi, který se prosadil poprvé od začátku října. Přesto měly Fialky blíže k vítězství, jenže při jednobrankovém vedení pohrdly penaltou, a tak je v nastavení potrestal Diego Llorente. To už byl na hřišti střídající Antonín Barák.

Fiorentina hostí AS Řím v souboji o poháry

Stadion Artemia Franchiho v toskánské metropoli Florencii se stane dějištěm napínavého souboje dvou mužstev, která spolu svádí boj o místenku v pohárech pro příští sezonu. Domácí Viola potřebuje vylepšit svou ligovou formu, s níž naopak AS Řím nemá problém.

Barák opět úřadoval v nastavení. Chtěli jsme se domů vrátit s výhrou, říká k obratu

Když trenér Fiorentiny Vincenzo Italiano potřebuje zlomit zápas v závěrečných minutách, ví, na koho ukázat. Český reprezentant Antonín Barák (29) ve čtvrtek v budapešťském azylu izraelského Maccabi Haifa rozhodl o výhře hostů 4:3 v páté minutě nastavení.

Maďarské zázemí Maccabi k další výhře nenabudilo, bláznivý duel rozhodl Barák

Fiorentina zvítězila v úvodním osmifinále Konferenční ligy v maďarské Budapešti nad Maccabi Haifa 4:3. Divoký průběh duelu odstartovala již druhá minuta, ve které se trefil hostující M’Bala Nzola. Zeleným se pak sice podařilo ještě v úvodním dějství stav otočit, po změně stran se však italský celek zvládl do duelu hned dvakrát vrátit. Rozhodující zásah obstaral až v samotném závěru Antonín Barák, který nastoupil na hřiště v 82. minutě.

Fiorentina nemá formu, čehož chce využít Maccabi Haifa

Boszik Aréna v Budapešti se stane dějištěm prvního duelu osmifinále Konferenční ligy mezi "domácím" Maccabi Haifa a Fiorentinou. Italský celek by si rád opět zahrál finále, ale k němu vede ještě hodně dlouhá cesta.

Belotti se na milovaném stadionu neprosadil, Turín byl po dlouhém oslabení rád za remízu

Fiorentina remizovala ve 27. kole Serie A na půdě Turína FC 0:0. Domácí museli odehrát celý druhý poločas v oslabení, těsně před přestávkou se totiž nechal za nemístné protesty vyloučit Samuele Ricci. Ten se přitom vůbec nenacházel v základní sestavě, avšak už v úvodu střídal zraněného spoluhráče. Obrana Býků ale předvedla solidní výkon a všechny útočníky soupeře včetně Andrey Belottiho, který v dresu Granaty nastřílel 113 soutěžních branek, uhlídala. Prolomit ji nedokázal ani Antonín Barák, jehož nasazením už o přestávce zareagoval kouč Fialek na nastalou početní převahu.

Turín nechce třetí porážku v řadě a proti Viole spoléhá na domácí prostředí

Turín prohrál už dva ligové duely za sebou a tenhle nešťastný hattrick by si Býci moc rádi odpustili. Jenže jejich sobotním soupeřem se stane Fiorentina, která má ty nejvyšší ambice a která hodlá navázat na nedávný úspěch s Laziem.

Lazio marně přihlíželo souboji Fialek s tyčemi. Orli letí do Říma s prázdnou po třech letech

Hráči Fiorentiny otočili vývoj utkání 26. kola Serie A a porazili na domácí půdě Lazio 2:1. Vedení se ve 45. minutě ujali Biancocelesti po zásahu Luise Alberta, a to navzdory tomu, že Fialky jen v první půli svými střeleckými pokusy třikrát rozezvučely brankovou konstrukci. Po pauze ale góly Michaela Kayodeho a Giacoma Bonaventury zápas otočily, nemusela je tak mrzet v mezičase neproměněná penalta, která neskončila nikde jinde než na tyči. La Viola tak prolomila negativní bilanci a nad Laziem zvítězila poprvé od roku 2021. Český reprezentant Antonín Barák se dostal na hřiště v 80. minutě.

Fiorentina versus Lazio. Střet pohárových účastníků vyplní pondělní dohrávku

K zajímavému měření sil dojde na stadionu Artemia Franchiho ve Florencii. Fiorentina totiž v rámci pondělní dohrávky přivítá Lazio. Pro oba celky je pohárová účast v příštím ročníku nutností, ale v tuto chvíli na tyto pozice ztrácejí. Lazio dělí od šesté příčky jeden bod, zatímco domácí Fiorentina už tři.

Trenér Nicola se první prohry nedočkal ani v bitvě o toskánskou řeku

Fiorentina remizovala ve 25. kole Serie A na hřišti Empoli 1:1. Derby toskánských měst, nimiž protéká řeka Arno, gólově odšpuntoval pohotovou otočkou Lucas Beltrán. Domácí se dočkali vyrovnání až před hodinou hry, kdy z penaltového puntíku pohodlně skóroval M'Baye Niang. Čerstvá posila z turecké ligy se prosadila i ve svém druhém startu za Empolesi, a kouč Davide Nicola tak zůstal v novém působišti neporažen. Antonín Barák sledoval celé utkání pouze z lavičky hostů.

V toskánskm derby změří síly Empoli a Fiorentina

Od sobotních tří hodin se na stadionu Carla Castellaniho v Empoli odehraje další z řady toskánských derby, mezi místními Azzurri a Fiorentinou. Trochu překvapivě to bylo Empoli, které poslední vzájemné měření sil ovládlo a Fiorentina tak má co napravovat.