O pilíř defenzivní řady dnes po poledni přišla Fiorentina. Tradiční italský klub opouští Nikola Milenković, srbský reprezentační obránce se stal novou posilou Nottinghamu.

Keanova kariéra v Juventusu uvadala, novou výzvu bude hledat ve Fiorentině

Moise Kean počtvrté ve své kariéře mění angažmá, po tom v Juventusu, Hellasu, Evertonu a PSG se nyní z Turína stěhuje do Fiorentiny. Oficiální podrobnosti o transferu nebo délky smlouvy nejsou známy, má se však za to, že Fialky zaplatily za hráče 13 miliónů eur a sepsaly s ním smlouvu do roku 2029. Oba kluby přestup čtyřiadvacetiletého italského útočníka potvrdily v úterý na svých webech.

Barák má ve Fiorentině nového trenéra, Italiana střídá Palladino

Vedení Fiorentiny dnes odpoledne představilo nového trenéra a na lavičku klubu z renesančního města podle očekávání usedne Raffaele Palladino. 40letý kouč přišel z Monzy, své místo mu přepustil Vincenzo Italiano.

Fiorentina bude krátce bez trenéra, Italiano potvrdil očekávaný odchod

Letošní sezonu italské nejvyšší soutěže dnes dohrály poslední dva kluby a po utkání mezi Atalantou a Fiorentinou došlo na další loučení. Tentokráte se týkalo Violy, odchod z renesančního města potvrdil trenér Vincenzo Italiano.

Evropští finalisté pozvali loučícího se sudího na gólové hody, výhru Fialek vystřílel Belotti

Fotbalisté Fiorentiny porazili v dohrávce 29. kola Serie A domácí Atalantu 3:2. Zápas dostal na starosti velezkušený arbitr Daniele Orsato, jenž oznámil, že se po letním Euru rozloučí s kariérou rozhodčího. Za jeho dozoru se sice dařilo nejvýraznější postavě nedávného finále Evropské ligy Ademolovi Lookmanovi, který už v první půli, v níž nakonec padly všechny branky utkání, zaznamenal gól a asistenci. Hrdinou duelu se nicméně stal hostující Andrea Belotti, jenž se sice dosud v dresu La Violy trápil, ale tentokrát slavil hned dva přesné zásahy. V samém závěru se na trávník dostal i český reprezentant Antonín Barák.

Atalanta chce předskočit Juventus, musí ale porazit Fiorentinu

Zatímco všechny evropské soutěže už skončily, italské calcio ještě jedno napínavé utkání chystá. Až v neděli navečer se totiž dohraje odložené 29. kolo a zápas mezi Atalantou a Fiorentinou. A obě mužstva budou chtít zakončit sezonu co možná nejpozitivněji.

Italiano podruhé v řadě s Fiorentinou nezvládl finále Konferenční ligy. Nezasloužili jsme si prohrát, smutnil

Fiorentina ve finále Evropské konferenční ligy podlehla v prodloužení Olympiakosu Pireus a prodloužila čekání na cennou trofej. Zklamání pro toskánský celek je o to větší, že finále třetí evropské pohárové soutěže nezvládl podruhé za sebou.

Velká premiéra pro řecký fotbal: Olympiakos ve finále Konferenční ligy zdolal Fiorentinu

Řecký fotbal našel ve svém středu prvního vítěze evropského poháru, když Olympiakos porazil ve finále Konferenční ligy Fiorentinu 1:0 po prodloužení. Fialky sice v ofenzivě působily aktivněji, kvůli pozdní trefě nejlepšího střelce soutěže Ayouba El Kaabiho ale stejně jako před rokem proti West Hamu odešly poraženy. Pro červenobílé byl úspěch o to sladší, že se ho dočkali na stadionu konkurenčního AEK Atény, který je od jejich domovského stánku vzdálený necelých 10 kilometrů. Zvrat zápasu neobstaral ani střídající Antonín Barák, jenž se na trávníku objevil v závěru základní hrací doby.

Finálový nešťastník z Florencie má další šanci na půdě Olympiakosu

Ve středu večer se dočká rozuzlení také Evropská konferenční liga. Její finále příhodně umístěné do Atén proti sobě postaví Olympiakos Pireus a Fiorentinu, která se do finále dostala už před dvanácti měsíci a tentokrát bude chtít konečně uspět.

Ranieri se loučil hořkým koncem. Fiorentina si s předstihem zajistila místenku v Evropě

Fotbalisté Cagliari podlehli v rámci 38. kola Serie A Fiorentině 2:3. Favorit zápasu, který začal i s Antonínem Barákem v základní sestavě, se poprvé gólově osmělil až v 39. minutě, kdy se krásně prosadil Giacomo Bonaventura. I přes dlouho úspěšnou snahu domácích zvrátit skóre na svou stranu se nakonec ze všech bodů radovali hosté díky penaltě nařízené v závěru dlouhého nastavení. Fiorentina si ziskem tří bodů zajistila minimálně osmé pohárové místo v ligové tabulce. Rossoblu naopak nedopřáli ideální rozlučku lodivodovi Claudiu Ranierimu, jenž po sezoně ukončí trenérskou kariéru. Charismatický Ital se zapsal do paměti fanoušků po celé Evropě zejména díky svému působení v Leicesteru, se kterým slavně opanoval anglickou Premier League v roce 2016.

Ranieriho derniéru bude ve čtvrtek sledovat Fiorentina

Ještě předtím, než se Fiorentina odebere letecky do Atén, aby zde sehrála finále Konferenční ligy, ji čeká 38. kolo Serie A. Pro "Fialky" to nebude poslední ligový duel této sezony, pro domácí Cagliari s loučícím se Claudiem Ranierim ano.

Jiskru naděje na evropské poháry vykřesal Neapoli výstavním kopem Kvaratskhelia

Fotbalisté Fiorentiny remizovali ve 37. kole Serie A na vlastním hřišti 2:2 s Neapolí, na kterou si na osmé příčce udrželi dvoubodový náskok a jeden zápas k dobru. Partenopei po úvodním zásahu Amira Rrahmaniho z osmé minuty potkala herní letargie na konci prvního dějství, kdy soupeř dvěma slepenými góly otočil vedení na svou stranu. Hosty dovedl k bodu v 57. minutě Khvicha Kvaratskhelia, jenž gennální ranou do šibenice udržel loňskému mistrovi malou šanci na účast v evropských pohárech. V poslední době produktivní Antonín Barák sledoval celé utkání pouze z lavičky.

Neapol má poslední šanci na poháry, musí ale porazit Fiorentinu a doufat

Neapol se dvě kola před koncem už musí rozloučit s nadějí, že ji uvidíme v příštím ročníku evropských pohárů. Fiorentina, která doma v pátek svého soka přivítá, ještě tuhle naději živí. Formu na tři body ale teď nemá ani jeden z obou věhlasných soupeřů.

Skvělý Barák řídil dvěma asistencemi obrat Fiorentiny nad Monzou

Fiorentina zvítězila ve 36. kole Serie A nad Monzou 2:1. I přesto, že se hosté bleskurychle ujali vedení po hlavičce Milana Djuriče, se domácí dokázali dostat zpět do hry. Vyrovnávací trefu obstaral přestupový cíl několika velkoklubů Nicolás González, jehož našel nadýchaným centrem Antonín Barák. Český reprezentant si navíc připsal asistenci i u vítězného zásahu. Fialky díky tříbodovému zisku poskočili v tabulce na osmou příčku.