Tottenham Hotspur Anglie - Tottenham Hotspur - Zprávy

Další články

Spurs v městském derby zamíří na Fulham

Čtvrté místo v tabulce Premier League může Tottenhamu Hotspur patřit už v sobotu, kdy se Spurs vydají na krátkou cestu na londýnské derby do Craven Cottage, kde ve 29. kole vyzvou dvanáctý Fulham.

Tottenham trestal bídný vstup Villans do druhé půle, Maddison potvrdil navrácenou formu

Hráči Tottenhamu po perfektním vstupu do druhé půle zvítězili ve 28. kole Premier League na hřišti Aston Villy 4:0. Úvodní dějství sice nepřineslo ani jednu střelu na bránu, krátce po změně stran se ovšem v rozmezí tří minut hosté hned dvakrát prosadili, přičemž vítěznou trefu zaznamenal James Maddison, který asistoval u rozhodující branky v minulém utkání. Naděje Villans na vyrovnání zmařil po hrubém faulu v 65. minutě vyloučený kapitán John McGinn. V početní převaze se vyřádil Heung-Min Son, jenž v nastavení zapsal gól a asistenci. Pátí Kohouti tak stáhli náskok čtvrtých Lvů na pouhé dva body.

Souboj o čtvrté místo: Aston Villa vyzve v přímém souboji Tottenham

V neděli krátce po poledni se ve Villa Parku střetnou dvě těžké váhy, v rámci 28. kola anglické Premier League na sebe narazí domácí Aston Villa a londýnský Tottenham. Villans by chtěli navázat na sérii čtyř soutěžních utkání bez prohry, naopak Spurs se pokusí o udržení prvního čistého konta v letošním kalendářním roce.

Slibný náskok Crystal Palace se rozplynul za dvě minuty, k obratu Spurs zavelel Werner

Fotbalisté Tottenhamu zvítězili v domácím utkání 27. kola Premier League s Crystal Palace 3:1. Kohouti měli v první půli výraznou územní převahu, z níž ale vytěžili jedinou střelu na branku. Jejich neefektivitu potrestal před hodinou hry skórující Eberechi Eze. Spurs se ovšem ke konci utkání nadechli k rychlé otočce. Na první trefu Tima Wernera v novém působišti navázal o dvě minuty později Cristian Romero. Domácí se tak přiblížili ke čtvrté pozici zajišťující Ligu mistrů na pouhé dva body.

V Londýně se střetne Tottenham s Crystal Palace

Program 27. kola anglické Premier League otevře hned šest sobotních duelů hraných od 16:00. Jedním z nich bude londýnské derby mezi silným Tottenhamem Hotspur a Crystal Palace, které se nastartovalo po angažování nového trenéra Olivera Glasnera.

Ofenzivní trápení Tottenhamu potrestal dvougólový Gomes

Fotbalisté Tottenhamu prohráli ve 25. kole Premier League s Wolverhamptonem 1:2. Hosté tak potvrdili, že si v poslední době na Spurs věří a poprvé v historii se jim podařilo nad tímto soupeřem zvítězit třikrát v řadě. Triumf outsidera zařídil dvěma góly Joao Gomes, ale výrazně k němu dopomohl také bídný ofenzivní výkon favorita, který v první půli ani jednou nemířil na branku. Celek ze severu Londýna se tak v průběžné tabulce propadl na páté místo, které by znamenalo neúčast v Lize mistrů, Vlci naopak vstoupili do bran elitní desítky.

Tottenham bude chtít v domácím prostředí vyzrát na nebezpečné Wolves

V sobotním zápase anglické Premier League se střetne londýnský Tottenham Hotspur a Wolverhampton Wanderers. Domácí se stále drží v první čtyřce a budou do konce sezony bojovat o přímý postup do základní skupiny Ligy mistrů, Wolves patří jedenáctá příčka.

Spurs odmítli další zaváhání, Brighton na poslední chvíli rozesmutnil Johnson

Tottenham zvládl otočit utkání 24. kola Premier League proti Brightonu, nad kterým nakonec zvítězil 2:1. Kohouti sice nebyli lepším týmem a kvůli proměněné penaltě Pascala Grosse rychle prohrávali, po změně stran ale nejprve srovnal Pape Matar Sarr a v šesté minutě nastavení rozhodl z ojedinělé šance svého týmu střídající Brennan Johnson. Domácí si tak připsali veledůležité tři body v boji o první čtyřku, Rackům se po čtvrté ztrátě z posledních pěti duelů pohárová Evropa naopak vzdaluje.

Spurs doma vyzvou Brighton

Tottenham Hotspur hostí na domácím stadionu v rámci utkání 24. kola Premier League Brighton. Domácí celek bojuje o nejlepší čtyřku a momentálně je o dva body pátý. Hosté jsou aktuálně na osmé příčce a na kontě mají o devět bodů méně.

Dvougólový Richarlison dovedl Spurs v Goodison Parku jen k remíze

Tottenhamu remizoval ve 23. kole Premier League s Evertonem 2:2. K úspěchu měli dlouho blíže hosté, kteří se v první půli hned dvakrát radovali z vedení zásluhou kanonýra Richarlisona, jenž tak v posledních sedmi ligových zápasech nastřílel obdivuhodných osm gólů. Karamelky, které na tříbodový úspěch čekají už šest duelů, ovšem našly v závěru utkání odpověď a dovedly střetnutí ke smírnému výsledku. Pátá domácí ligová remíza v řadě s Kohouty sice tým z Liverpoolu vynesla mimo sestupové pozice před Luton, ten měl však v neúplné tabulce dva zápasy k dobru.

Everton přivítá Tottenham

Everton hostí v utkání 23. kola Premier League Tottenham Hotspur. Domácí celek je na tom v tabulce kvůli desetibodovému odečtu bledě, momentálně se nachází až na 18. sestupové příčce. Hosté jsou na tom o poznání lépe, aktuálně jim patří 4. příčka.

„Šipkařská“ show skončila euforií Spurs, Werner si přivezl do Anglie nahrávačské kopačky

Tottenham porazil ve 22. kole Premier League Brentford 3:2 a vyšvihl se na čtvrtou příčku v tabulce. Zápas se však pro domácí nevyvíjel dobře, když po první půli šli do šaten s jednogólovou ztrátou po zásahu Neala Maupaye, jenž provokativně slavil "šipkařskou" oslavou po vzoru Jamese Maddisona. Spoluhráči uzdraveného středopolaře Spurs si to však nenechali líbit a když do druhé půle vlétli třemi góly v rozmezí osmi minut, neváhali Francouzovi toto gesto oplatit. Na jednu z branek přihrával Timo Werner, který tak asistoval i ve svém druhém ligovém duelu v dresu The Lilywhites. Vítěznou trefu pak zařídil ve formě hrající Richarlison.

Tottenham přivítá čtrnáctý Brentford

Tottenham musí skousnout hořké vyřazení z FA Cupu a svůj neúspěch se bude snažit odčinit v domácím utkání proti Brentfordu, na který ovšem už čtyři zápasy v řadě nevyzrál.

Návrat po téměř 18 letech: Perišić odešel z Tottenhamu do Hajduku Split

Ivan Perišić půl roku před koncem smlouvy opouští Tottenham a vrací se do Chorvatska, bude nastupovat za Hajduk Split. Čtyřiatřicetiletý záložník do mateřského klubu přichází na půlroční hostování a následně jakožto volný hráč podepíše smlouvu na příští sezonu...