Turín FC Itálie - Turín FC - Zprávy

Další články

Zvedající se Udinese chce po Laziu i skalp Turína

Udinese se doma představí proti Turínu v souboji dvou týmů, které v minulém kole bodově uspěly se silnějšími soupeři. Domácí "Zebry" porazily Lazio, turínští "Býci" si pro změnu odnesli bod ze zápasu s Neapolí. Jak dopadne jejich vzájemné měření sil?

Z dalšího turínského testu Neapol vítězně nevyšla, na gruzínské eso odpověděl Sanabria

Utkání 28. kola Serie A mezi Neapolí a Turínem FC přineslo remízový výsledek 1:1. Zásluhu na bodovém zisku pro hosty měl především brankář Vanja Milinkovič-Savič, který dokázal výtečně čelit tlaku ofenzivních tahounů úřadujícího mistra. Jeho největším vyzyvatelem byla gruzínská hvězda Khvicha Kvaratskhelia, jenž na něj sice krátce po hodině hry nakonec našel recept, s bleskovou reakcí ovšem přispěchal Antonio Sanabria. Neapolitánci tak před vlastními diváky nenavázali na nedávný skalp Juventusu a odešli tentokrát pouze s bodem.

Znovuzrozená Neapol se krátce po sobě chystá skolit i druhý turínský celek

Neapol je v poslední době jako politá živou vodou a po jednom turínském gigantovi by si ráda smlsla i na jeho městském rivalovi. A dobře si to načasovala, protože turínskému FC se v minulých týdnech přestává dařit.

Belotti se na milovaném stadionu neprosadil, Turín byl po dlouhém oslabení rád za remízu

Fiorentina remizovala ve 27. kole Serie A na půdě Turína FC 0:0. Domácí museli odehrát celý druhý poločas v oslabení, těsně před přestávkou se totiž nechal za nemístné protesty vyloučit Samuele Ricci. Ten se přitom vůbec nenacházel v základní sestavě, avšak už v úvodu střídal zraněného spoluhráče. Obrana Býků ale předvedla solidní výkon a všechny útočníky soupeře včetně Andrey Belottiho, který v dresu Granaty nastřílel 113 soutěžních branek, uhlídala. Prolomit ji nedokázal ani Antonín Barák, jehož nasazením už o přestávce zareagoval kouč Fialek na nastalou početní převahu.

Turín nechce třetí porážku v řadě a proti Viole spoléhá na domácí prostředí

Turín prohrál už dva ligové duely za sebou a tenhle nešťastný hattrick by si Býci moc rádi odpustili. Jenže jejich sobotním soupeřem se stane Fiorentina, která má ty nejvyšší ambice a která hodlá navázat na nedávný úspěch s Laziem.

Šmírování za plotem tréninkového centra Turínu nepomohlo. Dybala zazářil hattrickem

Fotbalisté AS Řím porazili v dohrávce 26. kola Serie A Turín FC 3:2. Na vítězství domácího celku měl největší podíl Paulo Dybala, jenž v 69. minutě korunoval svůj první hattrick v dresu Giallorossi. Býkům tak nepomohla ani skandální akce spolupracovníka trenérského štábu hostů Micheleho Orecchia, který byl den před utkáním přistižen policií, jak schovaný mezi stromy špehuje s blokem v ruce předzápasový trénink Vlků. Bývalý záložník se v Římě o podobný čin nepokusil poprvé, před necelým rokem se totiž snažil natočit trénink Josého Mourinha.

AS Řím potřebuje zdolat Turín, aby udržel kontakt se čtvrtým místem

AS Řím proklouzl do osmifinále Evropské ligy a nyní je potřeba pokračovat v dobrých výkonech i v domácí soutěži. Vlci naposledy hladce porazili Frosinone 3:0 a zůstávají na pohárovém šestém místě. Hlavním cílem však bude čtvrté místo a v tomto směru potřebují Římané pondělní dohrávku na Stadio Olimpico bezpodmínečně zvládnout.

Turínskou pevnost prolomili nájezdníci Lazia, střelecké obrození prožil Cataldi

Lazio zvítězilo ve 21. kole Serie A na hřišti Turína FC 2:0 a dotáhlo se na rozdíl jednoho bodu za svého městského rivala AS. O rozhodující moment duelu se krátce po změně stran postaral Matteo Guendouzi, na něhož zanedlouho navázal svým prvním ligovým gólem od roku 2021 Danilo Cataldi. Býci tedy po dlouhé době zklamali své fanoušky, neboť prohráli domácí zápas poprvé od října loňského roku.

Turín svede s Laziem bitvu o evropské poháry

Italská Serie A nelení a volnějšího programu využila k zařazení dohrávky 21. kola. Ta proti sobě postaví domácí FC Turín a návštěvu z Říma. A zatímco Býci se naladili víkendovou výhrou, Lazio minule nestačilo na Bolognu a musí zabrat, pokud se chce znovu zapojit do boje o čtvrté místo.

Lecce nedalo počtvrté v řadě Turínu gól. Rozhodla jedovatá rána Bellanovy

Fotbalisté Turína FC porazili v předehrávce 25. kole Serie A na vlastním hřišti Lecce 2:0. Rozhodující gól vstřelil krátce po začátku druhého poločasu Raoul Bellanova. Na jeho premiérový zásah v dresu Granaty nenašli hosté odpověď i kvůli tomu, že hráli od 70. minuty po vyloučení Marina Pongračiče v oslabení. Býci tak zvítězili ve čtvrtém vzájemném střetnutí v řadě, znovu se jim to navíc povedlo bez inkasované branky.

Ofenzivně slabý Turín chce tři body od Lecce

Lecce se chtělo držet ve středu ligové tabulky, ale v poslední době se mu vůbec nedaří. Do páteční předehrávky v Piemontu půjde s vědomím, že musí napravit minulý debakl. Turínští "Býci" dostanou ideální šanci, jak přijít k relativně snadným třem bodům.

Turínští Býci si přijeli na půdu Sassuola pro tradiční dělbu bodů

Turín FC si ve 24. kole Serie A připsal třetí remízu z posledních čtyř duelů, když hrál na půdě Sassuola nerozhodně 1:1. Oba zásahy se vešly do první desetiminutovky. Skóre otevřel v dresu domácího celku přesně hlavičkující Andrea Pinamonti, na jehož zásah na druhé straně brzy reagoval Duván Zapata. Neroverdi se tak s Býky v lize podělili o body již poosmé z posledních 10 klání na vlastním stadionu, přičemž hned šestkrát se zrodil právě výsledek 1:1.

Sassuolo se namočilo do boje o záchranu a v sobotu se utká s FC Turín

Nepříjemné starosti má Sassuolo, které si vinou špatných výsledků zavařilo a namočilo se do bojů o záchranu. Neroverdi mají na nesestupových pozicích už jen jednobodový náskok a s Turínem by se jim hodilo vítězství.

Zastánci granátové barvy složili v Turíně zbraně a rozešli se bez branek

Ve formě hrající fotbalisté Turína pouze remizovali ve 23. kole Serie A se Salernitanou 0:0. Souboj týmů, které na základě typické barvy jejich dresů pojí přezdívka Granata, se dlouho odehrával bez větších šancí. Tu nejvážnější si dominantní domácí vypracovali v 58. minutě, kdy nebezpečně hlavičkoval Samuele Ricci. Hosté z ní ovšem vyvázli bez újmy a teprve podruhé v sezoně udrželi čisté konto, to se přitom na turínském Stadio Olimpico nikomu nepovedlo už od října.