Další články

Poslední měsíce van Wonderena v Heerenveenu, první rozlučku podstoupí s Feyenoordem

Heerenveen prožil v uplynulých dnech poněkud turbulentní období. Kees van Wonderen je na lavičce fríského celku od léta roku 2022, po dvou letech každopádně tohle spojení skončí. Od nové sezóny si budou Srdíčka hledat nového lodivoda, stávající kontrakt nebude prodloužen. S těmito myšlenkami vyzvou Feyenoord, proti němuž se hodlají prezentovat lépe než v září.

Feyenoord bez potíží zdolal Heracles a upevnil si druhé místo Eredivisie

Obhájce mistrovského titulu z Rotterdamu nezaváhal v dohrávce 25. kola proti nováčkovi z Almela a díky konstantnímu výkonu od začátku až do konce zvítězil hladce po výsledku 3:0. V tabulce nejvyšší nizozemské soutěže tedy zůstává na druhé pozici s desetibodovým mankem na suverénní PSV, naopak před třetím Twente stále drží šestibodový odstup a kvalifikaci Ligy mistrů tak určitě má ve svých rukách.

Feyenoord si hodlá pojistit druhé místo Eredivisie proti nováčkovi z Almela

Obhájce mistrovského titulu zatím nemusí být s touto sezonou úplně nespokojen, i když jeho ambice po loňských úspěších určitě sahají hodně vysoko. Celek z Rotterdamu je v aktuálním ročníku Eredivisie druhý se ziskem solidních pětašedesáti bodů, na druhou stranu za vedoucím PSV zaostává o propastných třináct bodů a naopak jeho šestibodový náskok před třetím Twente ještě určitě není dostatečný.

PSV ve šlágru sezony zachránilo bod s Feyenoordem a na čele tabulky tak stále drží desetibodový náskok

Očekávaný šlágr letošního ročníku Eredivisie přinesl nesmírně dramatickou zápletku a chvíli to vypadalo, že Feyenoord uštědří suverénnímu PSV vůbec první porážku v tomto ligovém ročníku, domácí ale nakonec vyrovnali na konečných 2:2 a s vypětím všech sil tedy uhájili neporazitelnost i ve čtyřiadvacátém zápase této sezony nizozemské nejvyšší soutěže. Eindhovenský gigant je proto stále první s šestašedesáti body o deset bodů právě před Feyenoordem.

PSV ve šlágru letošní sezóny hodlá udělat rozhodující krok k titulu proti obhájci Feyenoordu

Jeden z nejočekávanějších duelů letošního ročníku Eredivisie se odehraje ve 24. kole v Eindhovenu a všichni příznivci ofenzivně laděného nizozemského fotbalu se na tuto nedělní bitvu jistojistě těší - prozatím suverénní PSV totiž přivítá úřadujícího ligového šampióna a bude před ním hájit desetibodový náskok, ze kterého rozhodně nechce ztratit ani bod. Naopak Feyenoord má jednu z posledních možností, jak může eindhovenského giganta alespoň částečně znervóznět.

Feyenoord díky rozdílové trefě Lingra otočil zápas s Groningenem a po šesti letech si zahraje finále KNVB Bekeru

Druhé semifinále letošního ročníku KNVB Bekeru mezi obhájcem mistrovského titulu Feyenoordem a druholigovým Groningenem nabídlo navzdory očekávání nesmírně dramatický průběh a rotterdamský favorit měl co dělat, aby nakonec otočil vývoj ve svůj prospěch. Díky "česko-slovenské" spolupráci Dávid Hancko - Ondřej Lingr v závěrečné půlhodině se mu to však nakonec povedlo a po výhře 2:1 si tedy po šestileté odmlce zahraje finále, které ho čeká koncem dubna s Nijmegenem taktéž na domácím stánku De Kuip.

Feyenoord se po šesti letech touží probojovat do "domácího" finále národního poháru

KNVB Beker i letos koncem února tradičně dospěl do své semifinálové fáze a kvůli zaváhání několika favoritů i nevyzpytatelnému losu je mezi čtyřkou nejlepších považován za jasného adepta na celkové vítězství obhájce mistrovského titulu Feyenoord. Domácí výběr zvládl v předchozích kolech souboje s úhlavními rivaly a nyní ho čeká papírově mnohem přívětivější protivník, kterým je druholigový Groningen.

Feyenoord nezaváhal ani v Almere a drží se ve hře o titul

Rotterdamský klub se poslední dobou může pyšnit vynikající formou a tu potvrdil i teď na půdě nováčka z Almere, i když proti houževnatému protivníkovi se na třech bodech pořádně nadřel. Ještě zhruba dvacet minut před závěrečným hvizdem totiž svítil na tabuli nerozhodný bezbrankový stav, avšak poté hned dvakrát udeřil střídající Yankuba Minteh, a Feyenoord si tedy upevnil druhé místo s pětapadesáti body.

Feyenoord bude hledat vzpruhu po výpadku z Evropské ligy, střetne se s Almere City

Ten nezdar se Feyenoordu rozhodně nepřekousával snadno. Boj o osmifinále Evropské ligy s AS Řím asi nemohl být vyrovnanější, přesto se rotterdamský gigant nedostal mezi šestnáctku nejlepších. Spravit náladu a chuť si tak hodlá v nedělním střetnutí Eredivisie, čeká ho přitom po papírové stránce přívětivý protivník. Almere City jakožto nováček bude v roli outsidera.

Evropská aura AS se s odchodem Mourinha nevytratila, Vlci si na Feyenoordu opět smlsli

AS Řím zvítězil v odvetném klání prvního kola vyřazovací fáze Evropské ligy nad Feyenoordem 2:1 po penaltách, čímž si zajistil postup do další fáze soutěže. Brzký gól v podání Santiaga Gimenéze z páté minuty a výstavní šibenice Lorenza Pellegriniho o 10 minut později sice naznačily brankové hody, vyrovnaný duel však poté na šance utichl. Rozřešení tak přinesl až penaltový rozstřel, v němž byli úspěšnější Vlci, kteří překazili Nizozemcům už potřetí v řadě cestu k poháru na evropské půdě. Ondřej Lingr přihlížel zkáze svého celku z lavičky náhradníků.

Feyenoord hodlá odčinit loňské vyřazení, AS se ale zvedá

Natěšené Stadio Olimpico už čeká na své miláčky, kteří se pokusí zopakovat dramatické výjevy staré deset měsíců. Tehdy se AS v nervydrásajícím utkání postavilo Feyenoordu rovněž a Nizozemci budou chtít domácímu mužstvu tuhle bolestivou porážku konečně vrátit.

Feyenoord těsně udolal houževnatý Waalwijk a upevnil si druhé místo tabulky

Obhájce mistrovského titulu se po náročném čtvrtečním souboji v play-off o osmifinále Evropské ligy trápil na ligové scéně proti zachraňujícímu se Waalwijku - hosté zhruba deset minut před přestávkou přišli o vyloučenou brankářskou jedničku Etienneho Vaessen, i přesto dlouho drželi nerozhodný bezbrankový stav a teprve v 84. minutě rozhodl o úspěchu rotterdamského favorita Mats Wieffer.

Feyenoord po těžkém vystoupení v Evropské lize přivítá zachraňující se Waalwijk

Obhájce mistrovského titulu Feyenoord se v posledních týdnech musí vypořádat s velmi náročným programem, protože kromě ligových soubojů se probojoval do semifinále KNVB Beker a ve čtvrtek navíc sehrál vyrovnanou partii v play-off o osmifinále Evropské ligy s vysoce favorizovaným italským AS Řím (1:1). Teď se po pár dnech pokusí zmobilizovat své síly, jelikož ho v Eredivisii čeká povzbuzený Waalwijk.

Přesné hlavičky vyústily v remízu. Na gól maličkého Brazilce odpověděl mohutný Lukaku

AS Řím uhrál v prvním zápase vyřazovací fáze Evropské ligy remízu 1:1 na hřišti Feyenoordu. Domácí se v závěru první půle dostali do vedení, když se hlavou prosadil jen 168 centimetrů vysoký Brazilec Igor Paixao. Po změně stran ovšem prokázal své neoddiskutovatelné kvality Romelu Lukaku, jenž Římanům taktéž přesnou hlavičkou zajistil pohodlnější výsledek do odvety. V dresu rotterdamského celku zasáhl do duelu od 63. minuty i český reprezentant Ondřej Lingr.