Villarreal CF Španělsko - Villarreal CF - Zprávy

Další články

Ještě před očekávaným El Clásicem bude k vidění souboj Almeríe s Villarrealem

Poslední Almería se postupně přeci jen zvedá. Na záchranu už přesto s velkou pravděpodobností nebude schopna dosáhnout. Vykřesat alespoň další malou jiskřičku naděje se pokusí v domácím utkání v rámci dvaatřicátého kola, kdy bude hostit ambiciózní Villarreal.

Villarreal díky úspěšnému penaltovému reparátu bodoval v Bilbau

Utkání 31. kola LaLigy mezi domácím Bilbaem a Villarrealem skončilo 1:1. Hosty musela mrzet zahozená penalta z 11. minuty, kdy tvrdá rána Gerarda Morena pouze rozezněla levou tyč. Nezdarem začal pro Žlutou ponorku i druhý poločas, když se nechal po druhé žluté kartě vyloučit Santi Comesaňa. Athletic zužitkoval dlouhou přesilovku pouze jednou, a to v 67. minutě zásluhou nedávného hrdiny z finále španělského poháru Oihana Sanceta. Manko Basků na čtvrtou příčku zaručující účast v Lize mistrů však nakonec přece jen narostlo na čtyři body, když v nastavení srovnal z pokutového kopu Dani Parejo.

Athletic bude po bouřlivých oslavách hostit Villarreal

Athletic Club se pomalu vzpamatovává z euforie po zisku druhé nejprestižnější trofeje, kterou lze ve španělském fotbalovém prostředí získat. Po obrovské bitvě dokázal ve finále Copa del Rey přemoci Mallorcu a získat tak pohár po čtyřiadvacáté v klubové historii, což mu může závidět třeba i věhlasný Real. Nyní se musí Baskický celek koncentrovat zpět na ligu, kde narazí na Villarreal.

Defenzivní specialisté Atlétika přerušili šňůru Villarrealu bez ligové prohry

Villarreal prohrál ve 30. kole LaLigy na domácím hřišti s Atlétikem Madrid 1:2. Hosté do utkání vstoupili velmi aktivně a vypracovali si řadu šancí, přičemž jednu z nich po rohovém kopu proměnil Axel Witsel. Pro bývalou oporu Dortmundu, s nímž se Los Colchoneros utkají ve čtvrtfinále Ligy mistrů, se jednalo o teprve druhý zásah od příchodu do španělské nejvyšší soutěže z léta 2022. Po změně stran sice domácí srovnali, čímž zadělali na 10. ligový zápas v řadě bez prohry. Ten se ale nakonec nekonal, neboť krátce po nástupu na trávník rozhodl střídající Saúl Ňíguez, jindy spíše odborník na defenzivní úkoly, jenž zapsal svůj první gól v ročníku.

Atlético chce využít porážky Athleticu a zavítá na hřiště Villarrealu

Využít nedělní porážky Athletic Clubu bude chtít na půdě Villarrealu čtvrtfinalista Ligy mistrů Atlético Madrid. Svěřence trenéra Diega Simeoneho čeká těžká zkouška, ve které Atlético potřebuje získat tři body, aby se vrátilo na čtvrtou příčku. Madridský velkoklub vyhrál ve Villarrealu naposledy v únoru 2021 a před reprezentační přestávkou dvakrát v řadě nebodoval.

Parejo pokračuje ve Villarrealu, prodloužil o další dva roky

Dani Parejo dokončuje svou čtvrtou a určitě ne poslední sezonu v dresu Villarrealu. 34letému záložníkovi dobíhala smlouva, obě strany ale měly zájem na prodloužení spolupráce a výsledkem je nový kontrakt platný do června 2026.

Gruzínská tvrz dlouhému ostřelování neodolala. Villarrealu zajistil výhru Cuenca

Hráči Villarrealu porazili ve 29. kole LaLigy Valencii 1:0. Domácí měli v utkání mírně navrch, dlouho však selhávali na skvěle chytajícím Giorgim Mamardashvilim, jenž v první půli dokonce zneškodnil soupeřovu penaltu. V 54. minutě už byl ale gruzínský reprezentant krátký na hlavičku Jorgeho Cuency, který vystřelil Žluté ponorce tři body, díky nimž se v tabulce zavěsila právě na Netopýry. Ti naopak prohráli již třetí venkovní střetnutí v řadě bez vstřeleného gólu.

Villarreal hostí v "Derbi de la Comunitat" Valencii

Španělská LaLiga má před sebou regionální derby mezi Villarrealem a Valencií. Žlutá ponorka chce po konci v Evropské lize pokračovat v dobrých výkonech na domácí scéně a ještě se pokusit zabojovat o evropské poháry. To je koneckonců cílem i Valencie, která vstoupila do měsíce března pozitivními výsledky.

Výrazná aktivita Villarrealu přišla vniveč, Marseille málem promarnila čtyřgólový náskok

Villarreal porazil ve druhém utkání osmifinále Evropské ligy Marseille 3:1, z postupu se přesto radoval francouzský celek. Ten si do Španělska dovezl pohodlný čtyřgólový náskok, který se mu podařilo i navzdory výbornému výkonu a třem nastříleným brankám domácích ustrážit. Vítězný gól při rozlučce Žluté ponorky s pohárovou Evropou zaznamenal ve skvělé formě hrající Alexander Sörloth.

"Žlutá ponorka" v odvetě zkusí smazat čtyřbrankové manko z Marseille

Tento osmifinálový souboj mel být jedním z nejvyrovnanějších ze všech osmi případů, ovšem francouzský vyzyvatel předvedl na vlastním stadionu parádní ofenzivní představení a španělského protivníka doslova "smáznul" po výsledku 4:0. Do odvety si tak přiváží velmi nadějný náskok a musel by se stát doslova zázrak, aby Villarreal postoupil do čtvrtfinále.

Střet myšlenek zkušeného Sokratise odšpuntoval vítězný obrat Villarrealu

Fotbalisté Betisu padli ve 28. kole LaLigy před vlastními fanoušky s Villarrealem 2:3. El Glorioso se dostali v duelu dvakrát do vedení, na čemž měl podíl mimo jiné akrobatický kousek Guida Rodrígueze. Nakonec to však byli sami domácí, kteří výrazně pomohli Žluté ponorce k tříbodovému zisku. Nejdříve si totiž vstřelil vlastní gól dezorientovaný řecký obránce Sokratis Papastathopoulos a následně potrestal neproměněné šance z protiútoku Alexander Sörloth.

Villarreal chce proti Betisu odčinit vysokou porážku z Marseille

Real Betis má před sebou zápas s velmi nevyzpytatelným Villarrealem. Oba celky dělí v tabulce deset bodů a pět pozic, ale bílo-zelení rozhodně nebudou žádnými velkými favority. I díky současné formě je "El Submarí Groquet” rozhodně velmi obtížným soupeřem. Zápas osmadvacátého kola začíná v neděli v devět večer, pojďme si nyní oba jeho aktéry přiblížit.

Vyhnaný kouč prožil nepříjemný návrat do Marseille. Villarreal potopil Mosquera

Marseille porazila v úvodním duelu osmifinále Evropské ligy Villarreal 4:0. Francouzi o svém trumfu rozhodli v první půli, kdy vstřelili tři góly. Nejprve se prosadil Jordan Veretout, po němž si vybral smolné chvíle obránce Yerson Mosquera. Mladý Kolumbijec si totiž ve 28. minutě srazil míč do vlastní sítě a chvíli před pauzou zavinil penaltu. Nepovedený návrat do známého prostředí tak prožil kouč Villarrealu Marcelino, jenž byl před půlrokem z jihu Francie vyhozen po pouhých sedmi utkáních. Zřejmě by tedy možná rád vzal zpět svá slova o tom, že se v Marseille nedá budovat projekt a že tento klub upadá.

Marseille zahájí bitvu o čtvrtfinále EL proti nevyzpytatelnému Villarrealu

Letošní ročník Evropské ligy dospěl do své čtvrtfinálové fáze a jedním z nejvyrovnanějších soubojů o nejlepší osmičku se zdá být dvojzápas mezi francouzským klubem z Marseille a ze španělského Villarrealu. Ani jeden ze čtvrtečních soupeřů momentálně nebojuje o titul v ligové soutěži a jediná cesta, která by je ještě mohla poslat do skupinové fáze Ligy mistrů v nadcházející sezóně, se tak zdá být právě přes překvapivý triumf v EL.