Villarreal CF Španělsko - Villarreal CF - Zprávy

Další články

Villarreal hostí v "Derbi de la Comunitat" Valencii

Španělská LaLiga má před sebou regionální derby mezi Villarrealem a Valencií. Žlutá ponorka chce po konci v Evropské lize pokračovat v dobrých výkonech na domácí scéně a ještě se pokusit zabojovat o evropské poháry. To je koneckonců cílem i Valencie, která vstoupila do měsíce března pozitivními výsledky.

Výrazná aktivita Villarrealu přišla vniveč, Marseille málem promarnila čtyřgólový náskok

Villarreal porazil ve druhém utkání osmifinále Evropské ligy Marseille 3:1, z postupu se přesto radoval francouzský celek. Ten si do Španělska dovezl pohodlný čtyřgólový náskok, který se mu podařilo i navzdory výbornému výkonu a třem nastříleným brankám domácích ustrážit. Vítězný gól při rozlučce Žluté ponorky s pohárovou Evropou zaznamenal ve skvělé formě hrající Alexander Sörloth.

"Žlutá ponorka" v odvetě zkusí smazat čtyřbrankové manko z Marseille

Tento osmifinálový souboj mel být jedním z nejvyrovnanějších ze všech osmi případů, ovšem francouzský vyzyvatel předvedl na vlastním stadionu parádní ofenzivní představení a španělského protivníka doslova "smáznul" po výsledku 4:0. Do odvety si tak přiváží velmi nadějný náskok a musel by se stát doslova zázrak, aby Villarreal postoupil do čtvrtfinále.

Střet myšlenek zkušeného Sokratise odšpuntoval vítězný obrat Villarrealu

Fotbalisté Betisu padli ve 28. kole LaLigy před vlastními fanoušky s Villarrealem 2:3. El Glorioso se dostali v duelu dvakrát do vedení, na čemž měl podíl mimo jiné akrobatický kousek Guida Rodrígueze. Nakonec to však byli sami domácí, kteří výrazně pomohli Žluté ponorce k tříbodovému zisku. Nejdříve si totiž vstřelil vlastní gól dezorientovaný řecký obránce Sokratis Papastathopoulos a následně potrestal neproměněné šance z protiútoku Alexander Sörloth.

Villarreal chce proti Betisu odčinit vysokou porážku z Marseille

Real Betis má před sebou zápas s velmi nevyzpytatelným Villarrealem. Oba celky dělí v tabulce deset bodů a pět pozic, ale bílo-zelení rozhodně nebudou žádnými velkými favority. I díky současné formě je "El Submarí Groquet” rozhodně velmi obtížným soupeřem. Zápas osmadvacátého kola začíná v neděli v devět večer, pojďme si nyní oba jeho aktéry přiblížit.

Vyhnaný kouč prožil nepříjemný návrat do Marseille. Villarreal potopil Mosquera

Marseille porazila v úvodním duelu osmifinále Evropské ligy Villarreal 4:0. Francouzi o svém trumfu rozhodli v první půli, kdy vstřelili tři góly. Nejprve se prosadil Jordan Veretout, po němž si vybral smolné chvíle obránce Yerson Mosquera. Mladý Kolumbijec si totiž ve 28. minutě srazil míč do vlastní sítě a chvíli před pauzou zavinil penaltu. Nepovedený návrat do známého prostředí tak prožil kouč Villarrealu Marcelino, jenž byl před půlrokem z jihu Francie vyhozen po pouhých sedmi utkáních. Zřejmě by tedy možná rád vzal zpět svá slova o tom, že se v Marseille nedá budovat projekt a že tento klub upadá.

Marseille zahájí bitvu o čtvrtfinále EL proti nevyzpytatelnému Villarrealu

Letošní ročník Evropské ligy dospěl do své čtvrtfinálové fáze a jedním z nejvyrovnanějších soubojů o nejlepší osmičku se zdá být dvojzápas mezi francouzským klubem z Marseille a ze španělského Villarrealu. Ani jeden ze čtvrtečních soupeřů momentálně nebojuje o titul v ligové soutěži a jediná cesta, která by je ještě mohla poslat do skupinové fáze Ligy mistrů v nadcházející sezóně, se tak zdá být právě přes překvapivý triumf v EL.

Norský dlouhán v dresu Žluté ponorky režíroval rozklad Granady

Fotbalisté Villarrealu rozdrtili ve 27. kole LaLigy před vlastními fanoušky předposlední Granadu 5:1. Už v sedmé minutě poslal domácí do vedení Alexander Sörloth, jenž se o 12 minut později díky druhé trefě osamostatnil na první pozici v tabulce střelců svého týmu. Nor dokonal skvělý výkon ve druhé půli, kdy zkompletoval hattrick. Zatímco nováček soutěže tak po třech remízách za sebou padl, Žlutá ponorka bodovala již posedmé v řadě.

Villarreal na Granadu umí, v lize s ní neprohrál už třináctkrát

Nedělní program španělské LaLigy otevře utkání mezi Villarrealem a Granadou. El Submarí Groquet, zdá se, začínají přece jen velmi nepovedenou sezonu pomalu otáčet ve svůj prospěch. Mají za sebou šest utkání bez porážky a jen proto, že čtyři z nich byly remízy, se zatím mužstvo pod vedením kouče Marcelina nedostalo na vyšší než třináctou příčku v tabulce.

Comesaňa si dlouhé čekání na gólový debut ve Villarrealu vynahradil dvojnásobně

Hráči Villarrealu porazili v předehrávce 26. kola favorizovaný Real Sociedad 3:1, a ukončili tak sérii tří ligových remíz v řadě. Vítězství hostům přinesly dvě trefy Santiho Comesani, které byly zároveň jeho prvními v dresu Žluté ponorky. Svěřenci trenéra Marcelina se tak po špatném úvodu sezony postupně derou tabulkou nahoru. La Real naopak kvůli prohře ztratil kontakt se špičkou tabulky.

Real Sociedad bojuje o Ligu mistrů v souboji s oslabeným Villarrealem

Šestadvacáté kolo LaLigy se otevře v páteční předehrávce hodně třaskavým duelem svou slavných značek španělského fotbalu. Real Sociedad cílí na poháry a pozval si k sobě domů Villarreal. Hosté se naopak v této sezoně opět trápí a patří až do druhé poloviny tabulky.

Žlutá ponorka se svezla na remízové vlně i v duelu s Getafe

Fotbalisté Getafe remizovali ve 25. kole LaLigy s domácím Villarrealem 1:1. Ač měli více ze hry v průběhu celého utkání hráči Žluté ponorky, hosté se ve 24. minutě vzepřeli nepříznivým statistikám a po ráně Nemanji Maksimoviče šli do vedení. Domácí celek se zmohl na odpověď 11 minut po změně stran, kdy se poprvé v letošním ročníku prosadil Alberto Moreno. Pro El Submarino Amarillo se jednalo o třetí remízu v řadě, hosté se ziskem pouze jednoho bodu nepřiblížili k top šestce celé soutěže.

Villarreal hostí překvapení z Madridu, Getafe chce dvě výhry v řadě

LaLiga má na programu 25. kolo a v něm se jako první představí týmy Villarrealu s Getafe. Páteční předehrávka na Estadio de la Cerámica bude pro domácí Villarreal šance, jak aspoň na pár hodin poskočit v tabulce o jedno místo.

Žlutá ponorka odpověděla na zásah rozjetého talentu Alavésu jen jednou

Villarreal dotáhl utkání 24. kola LaLigy na stadionu Alavésu jen k remíze 1:1. Žlutá ponorka přicestovala do Baskicka s cílem navázat na poslední venkovní duel, v němž po osmigólové přestřelce vyzrála na Barcelonu. Deportivo však začalo o poznání lépe, když se jako první prosadil 19letý talent Samu Omorodion, který v posledních třech utkáních nastřílel čtyři branky. Hosté se poté zmohli alespoň na vyrovnání, jež jim zařídil ještě před pauzou spolehlivý obránce Jorge Cuenca.