Články na téma: Představení měst Eura 2024

Další články

EuroTour 2024 - Lipsko: Historicky významné, fotbalově nenáviděné

Jen těžko byste v Německu hledali klub, který se těší takovému odporu fanoušků jako RB Lipsko. Před patnácti lety uměle vzniklý celek si stále nedokázal vybojovat přízeň diváků, přestože se nachází v pěkném městě, jež bylo středobodem velkého množství důležitých dějinných událostí. Největší saské i východoněmecké město je proslavené zejména svou architekturou a kulturou, během Eura se ale stane cílem příznivců z řady evropských zemí včetně Česka.

EuroTour 2024 - Mnichov: Bavorské srdce žijící fotbalem

Třetí největší německé město, druhý největší stadion turnaje, sídlo dlouhodobě nejlepšího týmu Bundesligy. Právě tam už v pátek vypuknou boje o to, kdo se stane novým evropským šampionem. Ikonické bavorské město je jedním z ekonomických center celé Evropy, ale také místem s velkým historickým, kulturním i gastronomickým dědictvím. V Mnichově se každoročně jen kousek od centra prošpikovaného památkami konají pivní slavnosti Oktoberfest, život v dějišti olympijských her roku 1972 se ale výrazně točí také okolo sportu.

EuroTour 2024 - Kolín nad Rýnem: Slavná katedrála i muzea

Město proslavené svým dómem a přilehlým mostem, pivem či třeba seriálem Kobra 11 se na turnaji pyšní jedním možná trochu nečekaným prvenstvím. Na západním okraji čtvrtého nejobývanějšího města země totiž stojí nejstarší stadion celého turnaje, který už loni oslavil sté narozeniny. Dárek od paní štěstěny ovšem RheinEnergieStadion moc pěkný nedostal, los totiž atraktivitě zápasů zrovna nepřál.

EuroTour 2024 - Frankfurt: Finanční centrum plné kontrastů

Za město mnoha různých tváří se dá označit největší hesenské město tyčící se nad Mohanem. Frankfurt je považován za hlavní finanční centrum Německa, jehož součástí je i patnáct nejvyšších budov v zemi. K jejich zbudování došlo i proto, že historické centrum jednoho ze starších německých měst bylo za druhé světové války značně poničeno a rekonstruováno až koncem minulého století. Zároveň je Frankfurt i přes jednu z nejpříznivějších makroekonomických situací obětí vysoké kriminality.

EuroTour 2024 - Hamburg: Poutní místo pro české fanoušky

Domov českých reprezentantů a hlavní místo zájmu pro tuzemské příznivce - takové bude během Eura nejsevernější město turnaje a zároveň druhé největší německé sídlo, které stejně jako to první v posledních letech fotbalově strádá. Hamburg je znám především coby brána do Severního moře s jedním z největších přístavů, rozvětvené vodní plochy mu ale dávají i další unikát. V Guinessově knize rekordů je zapsán jako město s vůbec nejvíce mosty na svém území.

EuroTour 2024 - Gelsenkirchen: Zrozen na hornických základech

Pokud bychom mezi pořadatelskými městy měli hledat takové, kde kromě fotbalu opravdu není moc co dělat, pak padne jednoznačná volba na Gelsenkirchen. Není proto divu, že součást Porúří a někdejší centrum uhelného průmyslu se tak moc snaží najít svou tvář. A uprostřed tohoto hledání nezbývá místním mnoho jiného než chodit na své milované Schalke. I na boj o druholigové přežití dělnického klubu fanoušci pokaždé zaplnili monstrózní šedesátitisícovou arénu, která nabízí jen to nejmodernější vybavení.

EuroTour 2024 - Stuttgart: Porsche, Mercedes a VfB

Sídlo dvou automobilek, slavného fotbalového týmu i prestižního tenisového turnaje. Tak se dá ve zkratce popsat Stuttgart. V roce 1890 byla na jeho území založena společnost Daimler-Motoren-Gessellschaft, která se postupně vyvinula až v dnešní Mercedes, roku 1912 vznikl spojením dvou jiných spolků fotbalový klub VfB Stuttgart, jeden z historicky nejúspěšnějších německých celků. Znak města v podobě vzpínajícího se koně si však přisvojila až podstatně novější organizace, v roce 1931 založená automobilka Porsche.

EuroTour 2024 - Dortmund: Úspěšná přeměna průmyslového města

Pokud byste se chtěli vydat na Bundesligu, respektive na německý ligový fotbal obecně, nenašli byste větší stadion než ten v Dortmundu. Pro účely evropského šampionátu se ovšem Westfalenstadion, ze sponzorských důvodů známý také jako Signal Iduna Park, musí obejít bez míst na stání, a tím pádem jeho kapacita není tak ohromující. Šťastlivci, kteří ukořistili vstupenku na jeden z nabitě obsazených zápasů na stánku Borussie, se i přes dlouhou cestu každopádně musí těšit na nevšední zážitek.

EuroTour 2024 - Berlín: Hlavní město země, ale ne fotbalu

Německá metropole Berlín vzhledem ke své geografické blízkosti, příznivému dopravnímu spojení a vysoké kapacitě tamního Olympiastadionu dává českým fanouškům jednu z největších příležitostí, jak se v létě podívat na špičkový evropský fotbal. Nejstarší a zároveň největší aréna celého turnaje je přitom na nálož špičkového fotbalu zvyklá. Ačkoliv Bundeslize v uplynulém ročníku nepřihlížela a nestane se tak ani v tom následujícím, hostila zápasy Ligy mistrů a historicky rovněž finále právě Champions League i světového šampionátu.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele