HJK Helsinky Finsko - HJK Helsinky - Zprávy

Další články

Ještě s diváky: PAOK chce proti helskinskému HJK demonstrovat svou sílu

Řecká nejvyšší soutěž sice momentálně řeší velké potíže s chováním fanoušků na tribunách, zápas PAOKu proti helsinskému HJK by se nicméně měl odehrát ještě s diváky v ochozech. Domácí celek před nimi bude chtít potvrdit, že je zaslouženým vítězem skupiny G. Hosté se pak hodlají především důstojně rozloučit s rokem 2023.

Helsinky doma remizovaly s Aberdeenem a jejich postavení se nemění

Skotský Aberdeen si dnes toužil v Helsinkách pojistit třetí příčku, protože na postup už prakticky myslet nemohl, ostatně stejně jako domácí protistrana. Pořád jde kromě pomyslné cti ale aspoň o evropské koeficienty a Skotové mohou být rádi, že si dnes odnesli jeden bod.

Helsinky bojují s Aberdeenem o čest i body do koeficientu

Sonera Stadium v Helsinkách se stane ve čtvrtek večer dějištěm dalšího pohárového utkání, tentokrát sem zavítá skotský Aberdeen. Ani jednomu týmu už ale o moc nepůjde, protože šanci na postup už ztratili oba.

Eintracht si po těsné výhře v Helsinkách zajistil jarní fázi Konferenční ligy

Senzační vítěz Evropské ligy z roku 2022 Frankfurt se poslední dobou dostal do vynikající formy a o víkendu si například v lize snadno poradil s konkurenčním Unionem Berlín (3:0), i proto se teď na umělé trávě v Helsinkách čekal další ofenzivní koncert. Jasný favorit před čtrnácti dny deklasoval svého severského rivala 6:0, a i když tentokráte tak suverénní nebyl, tak díky brance Farèse Chaïbiho po odehrané půlhodině zvítězil nejtěsnějším poměrem 1:0.

Finský šampion narazí na noční můru z Frankfurtu

Hráči Helsinek se při vyslovení jména Eintrachtu Frankfurt musí oprávněně strachovat, protože jejich poslední vzájemný duel dopadl pro Finy velmi špatně. Ve čtvrtek večer se Helsinky pokusí vrátit svému soupeři těžké KO tentokrát s výhodou domácího prostředí.

Eintracht ponížil Helsinky šesti góly

Nebohé HJK Helsinky to v Německu pořádně schytaly a po třech zápasech Konferenční ligy jsou ve skupině poslední. Naopak na postupovou příčku se vyhoupl Eintracht, jenž tak dal rychle zapomenout na porážku z minulého kola. Už v prvním poločase bylo vymalováno, protože Eintracht pokořil brankáře Östa čtyřikrát a po změně stran přidal další dva kousky.

Eintracht cítí šanci na výhru s čerstvým finským mistrem

V Deutsche Bank Park se ve čtvrtek bude schylovat k velkému představení, neboť domácí Eintracht Frankfurt bude usilovat o druhou výhru ve skupinových bojích. Vůbec první výhru by naopak moc rády zažily Helsinky.

Aberdeen po inkasované brance přidal a nakonec bere první bod

Pittodrie Stadium v Aberdeenu sledoval snažení domácích hráčů o první body ve skupině Konferenční ligy a nakonec se to s vypětím všech sil povedlo. Díky vyrovnání Bojana Miovskiho slaví domácí jeden bod, ale pořád jsou na dně tabulky skupiny G.

Důležitá bitva pro oba bezbodové: Aberdeen vyzve před vlastními fanoušky Helsinky

Aberdeen i Helsinky jsou po prvním kole skupinové fáze Konferenční ligy bez bodu, a jestli chtějí udržet svoje myšlenky na případný postup do jarní části soutěže, bude jejich vzájemný duel nesmírně důležitý. V konkurenci daleko ostřílenějšího Frankfurtu a PAOK jsou totiž tyto celky stavěny tak trochu na vedlejší kolej. Ostatně právě tenhle fakt se ukázal již během září.

PAOK porazil HJK po obratu 3:2

PAOK Soluň nakonec přeci jen podle předpokladů porazil HJK Helsinky, přestože se jednalo o velmi tuhou bitvu. Domácí šli překvapivě do vedení v pětatřicáté minutě, kdy se prosadil Bandé. Hosté ale v průběhu druhého poločasu skóre otočili. Prosadili se Koulierakis, Despodov a Thomas. A právě trefa třetího jmenovaného se ukázala zvlášť důležitá, v samotném závěru totiž na 2:3 snížil Radulović.

Helsinky poprvé v historii vyzvou soupeře z Řecka, bude jím PAOK

Utkání prvního hracího dne Evropské konferenční ligy nabídne mimo jiné utkání skupiny G, ve kterém se od tři čtvrtě na sedm utkají týmy HJK Helsinky a řecký PAOK. Domácí budou platit v duelu a zejména v celé skupině G spíše za outsidery, kteří mohou překvapit silnější celky v čele s Frankfurtem.

Real Betis díky dvěma trefám Ruibala porazil i Helsinky

Real Betis zakončil perfektní jízdu skupinou Evropské ligy jasnou domácí výhrou nad Helsinkami, kterým nasázel tři branky. O většinu z nich se zasloužil Aitor Ruibal ještě v první půli.

Helsinky doufají v první výhru, proti je ale lídr ze Sevilly

Real Betis už má své místo v další fázi jisté a vytvořil si tak velký náskok, že se týmům bojujícím o druhé postupové místo může zvesela smát. Trenér Pellegrini ale nehodlá vypustit ani poslední duel a proti Helsinkám nechce ponechat nic náhodě.

Statečně hrající HJK srazil smolný vlastňák. Pokračování v soutěži Řím stále nemá jisté

AS Řím si v pátém kole C skupiny Evropské ligy poradil s houževnatě hrajícím HJK a zvítězil 2:1. Skóre otevřel svým prvním gólem v soutěži Tammy Abraham. O vyrovnání se postaral v 54. minutě veterán Perparim Hetemaj, ovšem v 62. minutě si smolně do vlastní brány srazil střelu obránce Artuu Hoskonen, čímž daroval tři body italskému soupeři. Vlci mají v tabulce stejně bodů jako Ludogorec, který pro setrvání v soutěži potřebují v posledním kole porazit.