Everton FC Anglie - Everton FC - Zprávy

Další články

Merseyside derby může Liverpool přiblížit titulu, Everton záchraně

Do konce Premier League zbývá necelý měsíc a na programu je veledůležité Merseyside derby. Oba rivalové se potýkají s odlišnými starostmi, každý z nich zároveň potřebuje zvítězit. Everton proto, aby udělal další a možná rozhodující krok k záchraně, Liverpool pro udržení nadějí na titul.

Karamelky v záchranářské bitvě správně nastavily svá mířidla, sladkou výhru podtrhl McNeil

Everton porazil v klíčovém utkání 34. kola Premier League na vlastní půdě Nottingham 2:0. Opatrný souboj dvou celků bojujících o záchranu rozhodly dvě dalekonosné střely, když na trefu Idrissy Gueyeho z 29. minuty navázal po změně stran chirurgicky přesným projektilem k pravé tyči Dwight McNeil. Toffees tak odčinili poslední debakl s Chelsea a svému sokovi odskočili na rozdíl čtyř bodů. The Tricky Trees, kteří dokázali na hřištích soupeřů vyhrát od startu ročníku pouze dvakrát, naopak zůstávají jen těsně nad sestupovou propastí.

Everton vyzve v záchranářském souboji Nottingham Forest

V neděli krátce po poledni je na programu utkání anglické Premier League v Goodison Parku. Domácí Everton čeká klíčové střetnutí v rámci boje o udržení v nejvyšší soutěži, střetnou se totiž s trápícím se Nottinghamem Forest. Toffees v letošním kalendářním roce vyhráli jediné utkání, hosté pak letos v lize vyhráli jen dvakrát.

Zraněný a zapomenutý Alli má jediný cíl, za dva roky chce hrát na MS

Everton v pondělí podlehl Chelsea jednoznačně 0:6 a prohloubil tak krizi, do které se dostal kvůli bodovým odečtům za porušení pravidel o finanční udržitelnosti (PSR). Toffees po 33. kole Premier League klesli na 16. místo a na sestupové pozice mají pouze dvoubodový náskok. Zraněného záložníka Dele Alliho ale hrozba sestupu příliš nestresuje.

Everton byl obětí Palmerovy gólové show, Angličan při rekordním večeru vyrovnal Haalanda

Chelsea si v dohrávce 33. kola Premier League smlsla na evertonských Karamelkách, které porazila jednoznačně 6:0. Hlavním aktérem duelu byl ve fantastické formě hrající Cole Palmer, jenž stihl zapsat za necelou půlhodinu hattrick. Mladý Angličan se prosadil svou levačkou, pravačkou i hlavou. Jako první hráč The Blues v historii tak skóroval v sedmém zápase v řadě na Stamford Bridge a zároveň se stal prvním záložníkem, který zazářil dvěma hattricky v anglické nejvyšší soutěži před dovršením 22 let. Po změně stran navíc přidal čtvrtou trefu, kterou vyrovnal v tabulce střelců celé ligy s 20 góly kralujícího Erlinga Haalanda.

Everton bojuje proti porušení FFP, odvolal se proti odečtu dvou bodů

Everton se odvolal proti odečtu dvou bodů za porušení finančních pravidel anglické fotbalové ligy. Informoval o tom server BBC, o výsledku odvolání musí být rozhodnuto nejpozději pět dnů po skončení probíhajícího ročníku Premier League.

Chelsea v pondělí změří síly s Evertonem

V pondělí večer je na programu dohrávka 33. kola anglické nejvyšší soutěže mezi londýnskou Chelsea a Evertonem. Domácí neprohráli od začátku února a budou do posledního kola bojovat o postup do pohárové Evropy, naopak Toffees se chtějí vyhnout sestupu do Championship.

Další trest za porušení finančních pravidel, Everton klesl těsně nad pásmo sestupu

Everton přišel v anglické lize za porušení finančních pravidel o další dva body. Celkem mu vedení soutěže odečetlo již osm bodů. Liverpoolský klub klesl v tabulce na 16. místo za Brentford a je pouze dva body nad sestupovým pásmem. Má ale zápas k dobru. O trestu dnes informovalo vedení Premier League.

Everton se po hrubce Muriče vymanil z dlouhé série bez vítězství

Fotbalisté Evertonu zdolali ve 32. kole Premier League na vlastním stadionu Burnley 1:0, a ukončili tak dlouhou sérii 13 ligových duelů bez výhry. V samém závěru úvodního dějství předvedl fatální chybu hostující gólman Arijanet Murič, jenž zaváhal s rozehrávkou a napálil dotírajícího Dominica Calverta-Lewina, od něhož se míč odrazil do brány. Cestu za vyrovnáním zatarasil hostům v 67. minutě Dara O'Shea, který po faulu v roli posledního muže uviděl červenou kartu.

Záchranářský souboj: Everton změří síly s Burnley

V sobotu odpoledne sehraje Everton velmi důležitý zápas v anglické nejvyšší soutěži proti Burnley. V Goodison Parku se střetnou dva týmy bojující o záchranu v Premier League, o poznání lepší výchozí pozici mají domácí Toffees.

Isakova střelecká forma na porážku Evertonu nestačila, hostům pomohla penalta

Newcastle nenavázal na fantastický vítězný obrat z minulého utkání, když ve 31. kole Premier League jen remizoval na vlastní půdě s Evertonem 1:1. Straky vlétly do zápasu povedeně, jelikož se už v 15. minutě prosadil Alexander Isak. Pro rozjetého švédského kanonýra to byla z posledních čtyř ligových duelů již pátá branka. Jeho forma však domácím k vítězství nestačila, jelikož Karamelky dvě minuty před koncem srovnaly z pokutového kopu. Za bod tak mohli být hosté nakonec rádi i přesto, že už devětkrát po sobě v nejvyšší anglické soutěži nevyhráli.

Newcastle hostí Everton

Newcastle United se v duelu 31. kola Premier League střetne s Evertonem. Domácí jsou momentálně na osmé pozici a s jejich účastí v evropských pohárech v příští sezoně to zatím nevypadá dobře. Hosté jsou šestnáctí s náskokem pouhých tří bodů na záchranu.

Vyhlídky Evertonu se nelepší. Ztráta klubu se v loňské sezoně zdvojnásobila

Situace Evertonu není vůbec ideální. Liverpoolský celek kvůli finančním problémům už přišel v aktuální sezoně Premier League o šest bodů a nyní se může obávat dalšího odečtu. Toffees totiž ve své nejnovější účetní závěrce oznámili další ztrátu ve výši 89,1 milionu liber (2,63 miliardy korun) za soutěžní ročník 2022/23. Případný další postih může výrazně promluvit do bojů o udržení se mezi anglickou elitou, neboť Everton aktuálně dělí od 18. příčky pouhé tři body.

Everton pokračuje v novoroční depresi, Bournemouthu předal tři body nešikovný Coleman

Bournemouth zvítězil ve 30. kole Premier League v domácím prostředí nad Evertonem 2:1. Diváci čekali na přesný zásah až do 64. minuty, kdy se hlavičkující Dominic Solanke trefil přesně pod břevno, a zapsal tak již 16. gól v sezoně. Karamelky kontrovaly až v 87. minutě, kdy se po nejistém zákroku brankáře Neta prosadil z dorážky Beto. Velkou ostudu si v nastaveném čase přivodil Seamus Coleman, jenž z naprosto bezpečné pozice ve vápně sklepl balon do vlastní sítě. Třešně tak zakončily březen bez jediné porážky.