14.03.2019 18:55 CET
3 : 1
(1:1)

Salzburg sice Neapol porazil, ale přesto nepostupuje

Salzburg doma předvedl velmi povedený výkon a byl hodně blízko, jenže ani urputná snaha mu na postup nestačila. Rozhodla totiž branka hostí z úvodu, která poslala dál Neapol i přes dnešní porážku 3:1.

V Neapoli vyhráli domácí 3:0 a do dnešního utkání šli jako favorit. Trenér Carlo Ancelotti přesto nikoho nešetřil a poslal do boje hráče jako Milik, Mertens, Zieliński, Rui nebo Hysaj. Domácí museli především střílet góly, aby měli šanci na zdramatizování utkání. Za tím účelem se na hřiště dostali Dabbur, Minamino nebo Wolf.

Aktivněji začala Neapol. Dokonce se jí už ve 14. minutě povedlo hodně rozesmutnit domácí nadšence na tribunách. Domácí chybovali v rozehrávce, míč se po straně dostal až k Ruiovi a ten centroval před bránu. I přes nešikovnost vlastních obránců dokázal sice brankář Walke míč odrazit, jenže pouze k nohám Arkadiusze Milika. Polský kanonýr vystřihl efektní nůžky a poslal míč do sítě!

V tuto chvíli musel domácí Salzburg vstřelit dokonce už pět branek a to se zdálo jako nemožný úkol. Přesto se sympaticky nevzdal. Hodně mu pomohla sama Neapol. Záložník Allan totiž v pětadvacáté minutě špatně nahrál Szoboszlaiovi, který ukořistěný míč okamžitě poslal do vápna na nabíhajícího Munase Dabbura. Zkušený útočník se zasekávačkou zbavil Chiricheşe a prostřelit brankáře Mereta už pro něj nebyl problém - 1:1.

Neapol byla s výsledkem tak trochu spokojená a jen občas vyrážela k protiútokům. Jeden takový zakončil povedenou střelou mladý záložník Fabian Ruíz a sledoval, jak jeho dělovku zastavila tyč! Jinak ale utkání kontroloval Salzburg, který hrál přeci jen s větší chutí a elánem.

Pár minut po změně stran se Ulmer pokoušel vymodlit si pokutový kop po pádu ve vápně, leč sudí Carlos Del Cerro jeho um neocenil. Domácí příznivci nadále hnali své miláčky vpřed a Neapol chvílemi působila dojmem překvapeného diváka. Viděli jsme také poměrně velké množství chyb a další z nich vyrobil brankář Walke. Míč mu propadl pod rukama a už už se kutálel za čáru. Na poslední chvíli ale Walke svou chybu napravil.

V 59. minutě se na trávník dostal Fredrik Gulbrandsen a trvalo mu jen šest minut, než se dokázal zapsat do střeleckých statistik. Po brilantním náběhu a pasu od Ulmera se právě střídající Gulbrandsen dostal k míči a zblízka prostřelil brankáře Mereta - 2:1.

Jenže pak delší dobu domácí nic nevymysleli. Až tři minuty před koncem se Dabbur dostal k parádním nůžkám a jen smutně sledoval, jak jeho nádherný pokus končí na tyči! Zkušený veterán Christoph Leitgeb pak sice ještě v nastavení dal třetí branku, ale z pohledu Salzburgu už ani tahle trefa nic neměnila. I přes porážku dál postupuje italský favorit.

Autor: Ondřej Pražák / goal.com, onlajny.com