21.02.2019 21:00 CET
3 : 0
(0:0)

Chelsea porazila Malmö i v odvetě a hladce postupuje do osmifinále EL

Přes všechny útrapy se Chelsea dobře naladila na nedělní finále anglického ligového poháru. Přestože se v prvním poločase trápila, po změně stran švédské Malmö jasně přehrála a po venkovní výhře 2:1 zvládla i odvetu. Na Stamford Bridge se stejně jako před týdnem gólově prosadili Olivier Giroud a Ross Barkley, které doplnil ještě mladík Callum Hudson Odoi.

Jak je v Chelsea po hrozivých výsledcích v posledních týdnech mizerná nálada, tak se dneska všechno ještě na chvíli vrátilo do správných kolejí. Lodnýňané posedmé v řadě vystřídali vítězství s porážkou a dokázala zareagovat na vypadnutí z FA Cupu.

Jako první zahrozil Olivier Giroud, kterému to letos v Evropské lize mimořádně pálí. Na svou trefu si však musel počkat, Kantého centr v šesté minutě totiž hlavou nasměroval nad. Dahlina prověřil za pár minut Emerson, švédský gólman musel jeho centr vyrazit, aby nezpůsobil hostům další potíže. Dahlin si poradil i s nevýraznou střelou Barkleyho.

První výraznější šanci viděli trochu nespokojení diváci na Stamford Bridge až po půlhodině hry a musel se k tomu nachomýtnout brazilský křídelník Willian. Právě on servíroval míč před branku; Azpilicueta však v pádu nedokázal dobře zakončit. To se na sklonku poločasu povedlo Barkleymu, ale Dahlin byl opět připraven.

Malmö mělo v prvním dějství jedinou zajímavou příležitost, to když Rosenberg na hranici šestnáctky vykoupal Rüdigera a z otočky střílel jen těsně vedle. U ní však zůstalo a po obrátce už se hrstka hostujících fanoušků žádné radosti nedočkala. Chelsea naopak stačilo deset minut a vedla. Kanté vedl rychlý brejk, do vápna předal míč Willianovi a ten předložil servis před prázdnou branku Olivieru Giroudovi. Francouz vstřelil svůj šestý gól v letošní sezóně Evropské ligy.

Definitivní tečku za nadějemi Malmö napsal po sedmdesátí minutách stoper Bengtsson, jenž před šestnáctkou neobratně fauloval Emersona a uviděl druhou žlutou kartu. Vzápětí navíc přímý kop krásně proměnil Ross Barkley. Chelsea se proti oslabenému soupeři prosadila ještě potřetí a zaslouženou branku vstřelil osmnáctiletý Callum Hudson-Odoi. Míč k němu nádherně přenesl Willian a zbývalo jen přesné zakončení.

Autor: Marek Ustohal