02.08.2018 17:30 CET
4 : 1
(2:0)

AS Trenčín - Górnik Zabrze 4:1

Ďalším slovenským postupujúcim v pohárovej Európe je AS Trenčín. Ten zvládol aj odvetu proti Górniku Zabrze, tentoraz presvedčivo 4:1 a môže sa tešiť na slávny holandský klub Feyenoord Rotterdam v 3. predkole.

Už od úvodných minút bolo jasné, kto bude v tejto odvete favoritom. Trenčín zobral opraty do rúk a útočil, čo to dalo. A dlho to ani netrvalo, kým sa ujal vedenia. V 7. minúte sa po peknom centri do vlastnej siete trafil Angulo - 1:0. V tej chvíli bolo jasné, že predlžovať sa nebude a hostia potrebovali na postup minimálne dva góly. To však nebolo všetko, domáci tím opäť podnikol dobrú šancu a následne sa ujal už vedenia 2:0. Presne do čierneho sa trafil po peknej strele Čatakovič. Nebezpečnú šancu mali hostia v 30. minúte, no napokon prudká rana šla nad. Aktivitou hýriaci bol najmä Azango, ktorý obranu nútil k chybám a obozretnosti, v závere polčasu mieril dobre, no vychytal ho Loska.

Všetko však hralo do karát Trenčínu, hostia reagovali dvomi striedaniami po polčasovej prestávke. Angulo sa ocitol v dobrej šanci po pár minútach, ale mieril len nesmelo. Rozhodnuté tak bolo v 59. minúte, pretože po jednej z kontier sa pekne presadil jeden z najlepších hráčov na ihrisku Azango strelou do rohu brány - 3:0. Na druhej strane ale hostia veľmi rýchlo znížili, od žrde krížnou ranou na 3:1 upravil Smuga. Trenčania však boli stále lepším tímom a v závere dal druhý gól v zápase Čatakovič, keď nádherne preloboval brankára na 4:1. AS tak čaká Feyenoord Rotterdam, Górnik v pohári po slabých výkonoch končí.

Autor: Ľubomír Hudačko