18.02.2021 18:55 CET
0 : 4
(0:1)

Radost hráčů Manchesteru United (© AFP)

Turínská půda Realu Sociedad nesvědčila, Manchester United ho vypráskal čtyřmi brankami

Turínský azyl fotbalistům Realu Sociedad nevoněl. Na italské neutrální půdě obdrželi od favorizovaného Manchesteru United hned čtyři góly a jejich šance na postup do osmifinále Evropské ligy se staly v podstatě jednoznačnou utopií. Anglický celek mohl být nadmíru spokojen, dvakrát se trefil Bruno Fernandes, jednou pak i Marcus Rashford a Daniel James.

Očekávalo se přece možná o trochu vyrovnanější měření sil. Především proto, že United vůči španělským soupeřům v posledních několika letech nijak nezářili. Vždyť v uplynulých devíti případech ani jednou nevyhráli a dokonce hned šestkrát prohráli. Tuhle černou sérii ale utnuli ve velkém stylu. A jasně potvrdili, že jarní boje této soutěže nebudou brát na vedlejší kolej.

Už úvod utkání naznačoval, že by nemuselo skončit jakousi opatrnou událostí. Domácí se osmělili již ve 2. minutě, a to prostřednictvím Januzaje, který si narovnal míč na svou levačku a z hranice šestnáctky se snažil zamířit ke vzdálenější tyčce, nicméně jeho pokus proletěl jen těsně do zámezí. Hosté každopádně nezůstali pozadu a o pár chvil později taktéž zahrozili.

Rashford vyzkoušel svou pravačku, jenomže ani v tomto případě se skóre nezměnilo, brankář Álex Remiro totiž vytasil úspěšný zákrok. A ve 3. minutě si vzal opět slovo Real Sociedad, vracející se kapitán Maguire se marně pokoušel zachytit pronikajícího Isaka, nicméně ten poté nezakončil nejlépe, a tak jeho nepříliš razantní střelu polapil připravený gólman Henderson.

Počet šancí přibýval i v minutách následujících, v té šestnácté se ocitl ve velmi dobré pozici McTominay, avšak z úhlu ve finále trefil pouze nohy Álexe Remira. A v 19. minutě selhal v koncovce Rashford, jenž se ocitl úplně sám před mužem v rukavicích baskického výběru, tomu ovšem balón pod nohama neprocpal. Až akce ze 27. minuty přece přinesla přesný zásah.

Rashford vyslal jemný oblouček směrem dopředu na Bruna Fernandese, kterého se snažili odstavit od meruny bránící Zubeldía s Le Normandem, ti si ovšem úplně dobře neporozuměli, čili se jí přece chopil portugalský záložník, který jí uklidil pohotově za brankovou čáru. Do přestávky se situace na hrací ploše už přece poněkud uklidnila, vše důležité se pak stalo po ní.

Nutno podotknout, že svěřenci trenéra Imanola Alguacila nepředvedli ve druhé půli vůbec povedené vystoupení a pochopitelně že tahle skutečnost byla vodou na manchesterský mlýn. Rozhodně španělskému klubu nepřidal na sebevědomí ani příběh z 57. minuty, jelikož druhý gól Bruna Fernandese v klání po přiťuknutí Jamese byl po konzultaci s VAR opravdu uznaný.

Svěřenci manažera Oleho Gunnara Solskjaera měli otěže zápasu pevně pod vlastní kontrolou, jejich protivník zkrátka žádný odpor nekladl. Zdecimovaný a dosti frustrovaný inkasoval navíc potřetí v 64. minutě. Fred svou táhlou kolmicí vyslal do běhu stále nebezpečného Rashforda, ten naběhl do vápna a odtud nasměroval míč po zemi ke vzdálenější tyči podél Álexe Remira.

The Red Devils jako by se přitom nespokojili již s tak pohodlným vedením a do závěrečného hvizdu rozhodčího Schärera se snažili působit aktivně, když se jim příležitost nabízela. Ještě v 80. minutě James síť nerozvlnil, o deset minut později se však i velšský reprezentant zapsal na listinu střelců, poněvadž své sólo od pravé lajny zakončil tak, jak si určitě přál a potřeboval.

Autor: Patrik Sandev / whoscored.com