0 : 0 (0:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.35 - 5.42 - 8.47

Zápas mezi AS Řím a CSKA Sofia vítěze nepoznal

Chris Smalling (© twitter.com)

Devětadvacátého října 2020 se v rámci 2. kola Evropské ligy hrálo tradičních čtyřiadvacet duelů. Pouze tři skončily bezbrankovou remízou. Ten, který probíhal na Stadio Olimpico v hlavním městě Itálie, však rozhodně nebyl žádnou nudnou podívanou.

Už ve 2. minutě se přihlásil o slovo Gonzalo Villar, který střílel z hranice šestnáctky, ale Gustavo Busatto byl u levé tyče včas. Hned za dvě minutky skóroval Chris Smalling, nicméně jeho trefa nemohla být uznána, protože zkušený arménský záložník Henrik Mchitarjan si krátce předtím nepohlídal ofsajdovou hranu.

V 7. minutě se v dresu bulharského týmu osmělil Ali Sowe. Bohužel jeho pokus postrádal větší přesnost. Následně zahrával po faulu na Mayorala standardní situaci Leonardo Spinazzola. Původním záměrem bylo zřejmě nacentrovat na zadní tyč, nicméně míč se nakonec snášel pod břevno, takže musel muž v rukavicích vyrážet na roh, kterých domácí za celý duel zahrávali dvanáct, zatímco soupeř pouhé tři.

Ve 20. minutě chyboval ve vlastním vápně Bruno Peres a jeho spoluhráč Smalling musel srazit na roh střelu Bradleyho Mazikoua. Po rozehrávce se balon snesl až na zadní tyč, kde z bezprostřední blízkosti hlavou přestřelil Petar Zanev. Veliká škoda pro skvadru Stamena Belcheva. Ve dvaatřicáté minutě se mohli pro změnu držet za hlavu domácí borci.

Spinazzola lehoučkým obloučkem našel za obranou Henrika Mchitarjana, jenž orazítkoval břevno. Více zaznamenáníhodného se během úvodní pětačtyřicetiminutovky v Římě nepřihodilo. Po změně stran mohli jít do vedení hosté. Younousse Sankharé hlavičkoval ve vápně ze všech nejvýš. Pau López však dokázal balon vyrazit. A následnou dorážku poslal Valentin Antov vysoko nad.

Poté zkusil neúspěšně štěstí Bruno Peres. Na straně CSKA Sofie se pak dostal do zakončení střídající Brazilec Henrique. López však s tímto pokusem neměl problémy. Španělský gólman ve službách italského celku musel ve dvaasedmdesáté minutě likvidovat dobrou Soweho šanci. Potom se k samostatné akci nadechl Edin Džeko. Prokličkoval mezi třemi obránci, jenže do zakončení se nedostal kvůli tomu čtvrtému, kterým byl Thibaut Vion.

V 79. minutě byl už na hřišti i Lorenzo Pellegrini a svou střelou zaměstnal brankáře Busatta. V 83. minutě mohli spoluhráči děkovat Zanevovi, že včas po Pedrově pobídce uzmul balon od kopačky Pellegrinimu. Následně AS rychle rozehrálo standardní situace a Pedro poslal z pravé strany vápna centr před bránu pro Džeka, jenž zdaleka netrefil podle svých představ.

V 90. minutě se ještě Fonsecovi svěřenci dožadovali odpískání pokutového kopu, neboť se domnívali, že Ivan Turincov, který byl v té době na hrací ploše zhruba minutu, zahrál ve vlastní šestnáctce rukou. Běloruský sudí Kulbakov ale nechal pokračovat ve hře. A tak a je ve skupině A po dvou kolech AS Řím na druhé příčce zásluhou horšího skóre, kdežto CSKA Sofia zůstává s jedním bodem zatím poslední.
Autor: Tomáš Kordík / uefa.com