AS Řím Itálie - AS Řím - Zprávy

Další články

Římané chtějí odčinit pohárovou porážku proti zvedajícímu se Sassuolu

Římané prohráli poslední soutěžní duely a předtím v lize jen remizovali, na což pod vedením trenéra De Rossiho rozhodně nejsou zvyklí. Reparát se pokusí doma na Olimpicu složit proti Sassuolu, které se velmi mírně řečeno trápí.

Domácí síla Albionu k postupu nestačila. Řím uhájil snový náskok i bez největších opor

Fotbalisté Brightonu ovládli odvetu osmifinále Evropské ligy, když na vlastní půdě porazili AS Řím 1:0, k postupu jim to však vzhledem k vysoké prohře z Itálie nestačilo. Římané měli v zádech čtyřgólový polštář, a tak si mohli dovolit nechat odpočívat Paula Dybalu, přičemž je příliš nemrzelo ani zranění Romela Lukaka. Albion, který nepadl už 13 domácích zápasů v řadě sice oslabeného soupeře přehrál, na pohádkový obrat to ovšem nestačilo.

Brighton se doma pokusí o zázrak, potřebuje dát Římu aspoň čtyři branky

Brighton po necelém měsíci znovu vyhrál a chuť vítězství se z Premier League pokusí přenést i do Evropské ligy. Ve čtvrtek večer se doma pokusí odčinit velmi negativní představení v Římě, kde schytal čtyři branky. Jenže návštěva z Říma má vlastní plány a mnohem zkušenější kádr.

Venkovní neporazitelnost pod De Rossim udrželo AS při životě v závěrečných vteřinách

Fiorentina remizovala ve 28. kole Serie A s AS Řím 2:2 a její manko na v tabulce průběžně pátého soupeře zůstalo pětibodové. Vlci do utkání vstupovali s působivou bilancí venkovních ligových duelů, když vyhráli všechny tři pod vedením Danieleho De Rossiho. Tentokrát však jejich plány narušil už v 18. minutě Luca Ranieri. Po změně stran se podařilo vyrovnat Houssemu Aouarovi, který se prosadil poprvé od začátku října. Přesto měly Fialky blíže k vítězství, jenže při jednobrankovém vedení pohrdly penaltou, a tak je v nastavení potrestal Diego Llorente. To už byl na hřišti střídající Antonín Barák.

Fiorentina hostí AS Řím v souboji o poháry

Stadion Artemia Franchiho v toskánské metropoli Florencii se stane dějištěm napínavého souboje dvou mužstev, která spolu svádí boj o místenku v pohárech pro příští sezonu. Domácí Viola potřebuje vylepšit svou ligovou formu, s níž naopak AS Řím nemá problém.

Racci si doletěli do Říma pro čtyřgólový výprask, střeleckou formu potvrdil Dybala

Fotbalisté AS Řím porazili v úvodním duelu osmifinále Evropské ligy Brighton 4:0, čímž si vybojovali vynikající pozici do odvety. Triumf domácího celku řídily útočné opory Romelu Lukaku a Paulo Dybala, jenž skóroval ve třetím soutěžním duelu po sobě. Dvěma gólovými nahrávkami se navíc po změně stran blýsknul Stephan El Shaarawy. Anglický celek tak v italské metropoli navázal na své nelichotivé výkony a potřetí za sebou odjel z venkovního duelu bez vstřelené branky.

De Rossi se s AS postaví proti kamarádovi, "géniovi z Brightonu"

Pohárový nováček z Brightonu se poprvé ve vyřazovací fázi vypraví do místa, které je s poháry tradičně obeznámeno a úzce spjato. V souboji dvou velkých kamarádů na opačných lavičkách se postaví proti domácímu AS Řím.

Drtivý nájezd Římanů rozprášil spanilou sérii Monzy, znovu se předvedl Dybala

AS Řím zvítězil ve 27. kole Serie A na stadionu Monzy 4:1. Hosté zlomili vytrvalý odpor soupeře až krátce před přestávkou, kdy se v rozmezí čtyř minut blýskl asistencí a gólem Romelu Lukaku. Na 10. ligovou trefu belgického forvarda nahrával ve formě hrající Paulo Dybala, jenž se po změně stran sám prosadil z přímého kopu, a skvěle tak navázal na třígólové představení z minulého kola. Vlci se v neúplné tabulce posunuli na pátou příčku.

Jako trenér jste s hráči kamarád, ale jen do určité chvíle, přemítal kouč AS De Rossi

Pohoda a týmový duch. To je podle trenéra AS Řím Daniele De Rossiho recept, který jeho týmu pomůže v Monze zvítězit. Řekl to na předzápasové tiskové konferenci. Italský kouč věří v sílu svých svěřenců, s nimiž se podle vlastních slov velmi sblížil. Hovořil také o dvou silných individualitách - Paulu Dybalovi a Romelu Lukakuovi.

Monza získává půdu pod nohama, AS se v Lombardii trápí

V sobotu navečer se do boje o tři body pustí Monza, na kterou ale čeká velmi silný protivník. I když je pravda, že poslední dobou se Monza vzmáhá, na AS to možná stačit nebude. Římané totiž pod vedením kouče De Rossiho našli novou energii a kvalitu.

Dybala zaznamenal první hattrick za AS Řím. Moc jsem o něj stál, přiznal

Italskou ligu čeká dramatický boj o pozice zaručující Ligu mistrů a své si ke všemu hodlá říct i AS Řím. Giallorossi včera v dohrávce 26. kola hostili Turín a vyhráli 3:2, svým prvním hattrickem v jejich dresu vše zařídil Paulo Dybala.

Šmírování za plotem tréninkového centra Turínu nepomohlo. Dybala zazářil hattrickem

Fotbalisté AS Řím porazili v dohrávce 26. kola Serie A Turín FC 3:2. Na vítězství domácího celku měl největší podíl Paulo Dybala, jenž v 69. minutě korunoval svůj první hattrick v dresu Giallorossi. Býkům tak nepomohla ani skandální akce spolupracovníka trenérského štábu hostů Micheleho Orecchia, který byl den před utkáním přistižen policií, jak schovaný mezi stromy špehuje s blokem v ruce předzápasový trénink Vlků. Bývalý záložník se v Římě o podobný čin nepokusil poprvé, před necelým rokem se totiž snažil natočit trénink Josého Mourinha.

AS Řím potřebuje zdolat Turín, aby udržel kontakt se čtvrtým místem

AS Řím proklouzl do osmifinále Evropské ligy a nyní je potřeba pokračovat v dobrých výkonech i v domácí soutěži. Vlci naposledy hladce porazili Frosinone 3:0 a zůstávají na pohárovém šestém místě. Hlavním cílem však bude čtvrté místo a v tomto směru potřebují Římané pondělní dohrávku na Stadio Olimpico bezpodmínečně zvládnout.

Evropská aura AS se s odchodem Mourinha nevytratila, Vlci si na Feyenoordu opět smlsli

AS Řím zvítězil v odvetném klání prvního kola vyřazovací fáze Evropské ligy nad Feyenoordem 2:1 po penaltách, čímž si zajistil postup do další fáze soutěže. Brzký gól v podání Santiaga Gimenéze z páté minuty a výstavní šibenice Lorenza Pellegriniho o 10 minut později sice naznačily brankové hody, vyrovnaný duel však poté na šance utichl. Rozřešení tak přinesl až penaltový rozstřel, v němž byli úspěšnější Vlci, kteří překazili Nizozemcům už potřetí v řadě cestu k poháru na evropské půdě. Ondřej Lingr přihlížel zkáze svého celku z lavičky náhradníků.