29.11.2018 18:55 CET
0 : 0
(0:0)

RSC Anderlecht - Spartak Trnava 0:0

Spartak Trnava remizoval v zápase piateho kola D-skupiny Európskej ligy na pôde Anderlechtu Brusel bez gólov 0:0.

Zverenci trénera Látala napriek dobrému výsledku a zisku cenného bodu z horúcej pôdy stratili šancu na postup do 16-finále. V ňom sa predstavia Dinamo Záhreb a Fenerbahce Istanbul. Domáci aj hostia nastúpili v improvizovaných zostavách. Spartak potreboval víťazstvo a súčasne pomoc od Dinama Záhreb v súboji s Fenerbahce. Po vyrovnanom úvode sa k lepším pozíciám začali dostávať hráči Anderlechtu; lopty za obranu hostia zakaždým "prečítali". Spartakovcov hnalo vpred asi 700 verných fanúšikov. V prvom polčase prevládala bojovnosť. V 17. minúte Saief na ľavej strane obišiel ležérneho Čanturišviliho, prenikol do šestnástky, a jeho prízemnú strelu Chudý chytil. V 25. minúte mieril mimo Kayembe. Slovenský majster mohol skórovať v 32. minúte. Po prihrávke Jirku brankár Didillon vyrazil Bakošovu strelu zblízka. V 40. minúte to skúšal Dauda a Chudý zbadal loptu v poslednej chvíli. Tá sa odrazila od pravej žrde.

V druhom dejstve držal Anderlecht loptu, ale nemal veľké šance. Spartak hral svoju defenzívnu hru a robil to dobre. Nebezpečný závar v 58. minúte pred Chudého bránkou vyriešili obetavé zákroky Spartakovcov. V 64. minúte prešiel Appiah cez troch hráčov, no jeho krížna strela nemierila do priestoru brány. Po rohu nepresne vystrelil Tóth. V 76. minúte si Morioka zasekol dvoch obrancov, ale Chudý predviedol veľmi dobrý zákrok a gólu zabránil. Anderlecht trikrát striedal. Bod v Burseli je pekný výsledok, žiaľ, na postup nestačí. "Máme bod, vychádzali sme z defenzívy, dobre sme bránili, čo bol predpoklad úspechu, aj keď tam nejaké náznaky boli. Ale máme bod, dokopy štyri a sme spokojní. Chceme ešte nejaké body a tešíme sa na Fenerbahce, bude to taká naša rozlúčka s úspešným polrokom," povedal po dueli tréner Radoslav Látal.

"V Európe mám jednu, či dve šance za zápas a buď sa to podarí alebo nie. V Trnave mi to veľmi nejde. Škoda tej šance, mohli sme vyhrať. Bol som veľmi dlho mimo, mal som zdravotné problémy a som veľmi rád, že som bol opäť na ihrisku a mal som šancu pomôcť tímu," pridal postreh útočník Marek Bakoš. "Do zápasu sme išli s tým, že chceme hrať poctivú defenzívu a myslím si, že sa nám to podarilo. Chalani dreli a súpera sme nepúšťali do šancí. V druhom polčase tam jedna taká bola, ale podľa mňa to bola lopta, ktorú som musel chytiť," zrekapituloval gólman Martin Chudý. Spartak sa s premiérovou účasťou v skupinovej fáze európskeho pohára číslo dva rozlúči vo štvrtok trinásteho decembra o 21:00 v domácom súboji s tureckým tímom.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk