16.08.2018 20:30 CET
4 : 0
(1:0)

Slovan Bratislava vysoko podlehl Rapidu a s EL se loučí

ŠK Slovan Bratislava neudržal jednogólový náskok z prvého zápasu a s Rapidom Viedeň vypadol v treťom predkole Európskej ligy po výsledku 0:4 (0:1).

V tretej minúte Čavrič spoza veľkého vápna pálil tesne nad. Ibaže o pár sekúnd nato Rapid dostal loptu postupným útokom dopredu, nasledovala dobrá prihrávka na Knasmüllnera, ktorý presnou strelou prekonal Greifa - 1:0. V 31. minúte Nono stratil loptu na vlastnej polovici, domáci zavelili k rýchlej kontre a Berishovo zakončenie pokryl Greif. O šesť minút po rohu zakončil Barać. Jeho hlavička mierila tesne vedľa!

V 38. našiel Greif dlhým výkopom Čavriča, ten prekonal obrancov a nabil Mohovi. Moha mieril do veľkej šance, ale pokazil to a z uhla Strebingera neprekonal. Dve minúty pred koncom prvého dejstva lopta prepadla k Šporarovi, ale jeho zakončenie hlavou vychytal Strebinger. Bola to najväčšia šanca slovenského celku v prvom polčase.

V 48. minúte pred Mohom úspešne zakročil gólman Rakúšanov. V 56. minúte vyrazil Greif loptu na rohový kop. V 61. minúte ho mohol prekonať aj Knasmüllner. Greif vytesnil na brvno a poradil si aj s následnou dorážkou. Na centrovanú loptu si potom dobre nabehol Schwab, ktorý hlavou takisto neprekonal gólmana belasých. V 68. minúte sa do zakončenia dostal Savičević, ale sám pred brankárom nepochodil. Následne si obrancov zasekol Moha a v čistej šanci netrafil bránu.

Domáci prečíslili hostí traja na jedného a zblízka pohodlne zvýšili náskok na 2:0. Potom Knasmüllner potiahol loptu pred pokutové územie, našiel Murgu a bolo 3:0. V nadstavenom dovŕšil debakel Bratislavčanov a zároveň vlastný hetrik Knasmüllner, ktorý si ešte vylepšil streleckú pozíciu a rozvlnil sieť. Rapid Viedeň porazil v odvete tretieho predkola Európskej ligy ŠK Slovan Bratislava vysoko 4:0 a postupuje do play off.

C-M@ster

Podle výsledku to nevypadá, ale Slovan byl celkem blízko postupu, škoda.

oli9

ale hovno slovan narazil na konečně nějakého soupeře

C-M@ster

Já mluvím o zápase, ne o papírových předpokladech.

Pri debakli sa prejavil náš balkánsky charakter. Mužstvo bude postačovať na Slovenskú ligu, ale na pohár ako vždy nemá. Ako tak slušné mužstvo by dostalo 2:0, ale nadpočet odhalil slabosť. Neviem ako to nazvať či je to nebiele alebo neeurópske, ale skôr by sa hodilo fanušiskovské a málo profesionálne, čo by takéto multi-kulti nemalo už vôbec mať. Defenzívny záložník bol úplne nulový, asi by mali kúpiť "predstopéra".

r3

Tieto analyzy ludi, ktori vidia 3 zapasy Slovanu za sezonu a vsetko vedia najlepsie..

Bol to herne aj na sance uplne vyrovnany (dvoj)zapas, boli fazy ked bol jasne lepsi Rapid, ale aj tie kde mal Slovan viacero sanci. Toto bol dvojzapas o premienani sanci, v com bol Rapid lepsi. Bohuzial.

Včera to nebol vyrovnaný zápas ani náhodou ak by Rapid premenil čisté šance tak dostaneme 8 ako Minsk a to hrali od 3.minuty len to čo potrebovali

r3

8? Tak to fakt ne, zas budme trosku realisti. Okrem tej 1000% dvojsance Savicevica s Mohom sme btw mali kopat penaltu v prvom case, Sporar mal na konci prveho polcasu na hlave gol (brankar super zakrok), Moha tam mal nejake 2 obstrelovacky, ktore ale bohuzial netrafil ani jednu..

Aby som to upresnil lepsie, tak do 70-75 min to bol imho vyrovnany zapas. Potom bohuzial v zavere sa totalne rozsypala obrana (najma pri tom gole kde urobil chybu Salata a Nono sa vysral na navrat do obrany..).

Vyrovnané sa ti to zdalo asi len kvôli tomu že Rapid nedal druhý gól skôr doslovo každý jeden útok Rapidu smrdel gólom a mali tam aj dve alebo tri šance po rohoch my sme mali akurát tu jednu štandardku z ktorej mal dať Šporar gól a superšancu Mohu mne to pripomínalo zápasy v Berne alebo proti Razgradu

r3

Ved ja nikde netvrdim, ze Rapid sance nemal. Len ako keby nase sance neexistovali, realne sme mohli dat bez problemov 2-3 goly pri trosku lepsej efektivite. Samozrejme na keby sa nehra, ale porovnavat to s Bernom napriklad je uplne mimo, sorry.

Rapid mal od tretej minúty zápas pod kontrolou až na tú superšancu Mohu nás do ničoho nepustil ked sme si mali vytvoriť tlak tak celého mužstvo pôsobilo úplne bezradne ja tam daku veľkú zmenu oproti minulej sezóne keď vypadli s Lyngby nevidím a asi aj celá sezóna bude veľmi podobná 2.-3.miesto v lige 15 bodov za majstrom a v zime 9 nových hráčov

r3

Okej, nezhodneme sa, nevadi Tento rok som ochotny sa stavit, ze titul Slovan ukope. A tiez si nemyslim, ze pride dalsi velky prievan. Realne nas tlaci topanka na kraji obrany (Apau, uvidime ako sa Suchockij presadi a ci mu bude Sevela verit) a inde si neviem predstavit nejaky fakt, ze vyrazny upgrade. Teda viem Ale taky, co je zaroven aj realny. Mozno este nejake kvalitne defenzivne DMko.

Záleží ako zvládnu 4 nasledujúce zápasy RK ,TN ,Za a DAC ale keď tam teraz zavládne každoročné dusno a odvolávanie trénera tak na titul môžu zabudnúť ... Chýbajú krajni obrancovia kvalitna šestka stopér tvorca hry a silový útočník

U mňa má najhoršie body zo zápasu kapitán, nie tréner. Uvidíme, či sa to v priebehu sezóny zmení. Dodržiavanie herného konceptu a poriadku v mužstve je vecou kapitána. Do 2:0 to bol normálny fotbalový zápas, potom sa to zmenilo na nezmysel.

Pevne verím, že ak sa fotbalom zaoberáte, tak prevne dúfam, že to nie je vyššie ako na úrovni tretej ligy (ale bojím sa, že to nemusí byť pravda). Slovan do 2:0 dodržiaval herný plán, ale nedokázal využiť ani chvíľkové poľavenie súpera. To, čo sa stalo s herným prejavom mužstva potom, radšej nebudem komentovať, ale bolo to emocionálnejšie ako sa na úroveň európskeho mužstva sluší a patrí, v čase, keď súper naplnil herný plán a hráči aj bez trénera cítia tlak ísť do ofenzívy sa mužstvu zrútil herný koncept.... Toto je ospravedlnitelné len za predpokladu, že súper má šťastný deň a darí sa mu aj v tom čo nechce a neplánuje....

r3

Bratm, skor ty znies trosku ako tretoligovy Laco Borbely. Nikto ti neberie tvoje hodnotenie hernych konceptov, emocialnej roviny alebo komparaciu s inymi europskymi ligami.. Nic to ale nemeni na tom, ze Slovan asi nemas tolko napozerany.

A fotbalom sa inak zaoberam na tej najvyssej urovni, ale len ked mam stastny den a dari sa mi aj v tom, co neplanujem

Mal som to tušenie. Možno nazývate Borbélyho idiotom patriacim do tretej ligy, ale problém je inde. Inteligencia hráčov v Európe šla nahor, fotbal má vysokoškolskú úroveň a my sme sa zasekli s prípravou hráčov niekde v 70 rokoch. Silne pochybujem či nejaký slovenský hráč snáď s výnimkov Viteka a Škteľa by dokázal pochopiť čo Borbély hovorí.

r3

Laco Borbely je top a mam ho rad Na tie tvoje dalsie kvetnate reci som povodne chcel reagovat, ale ukoncim to radsej tym, ze ked nepochopis poznamku o Lacovi v kontexte tvojich komentarov, tak nepochopis evidentne ani komplikovanejsie veci.

Takže ako by to asi povedal Borbély: Slovan kompozíciou svojho mužstva ignoruje kvintesenciu európskeho fotbalu spočívajúcu v tom, že existuje fundament typu herný plán a mužstvo vie vyprodukovať a dodržiavať aj iné taktické varianty a pokyny ako protiútok a totálna defenzíva, a hlavne pri zmene plánu, ale najmä s blížiacim sa koncom zápasu by sa hráči mali dokázať alternovať. Prelínanie, substitúcia jednotlivých lajn je v súčastnosti na stredoeurópsky fotbal priveľa aj napriek tomu, že idea totálneho fotbalu vznikla v Čechách. Systém egoizmu a finančný marazmus manifestovaný a celebrovaný prizmou plejád defraudantných agentov a manažérov formáciu 4-6-0 explicitne a laxne ignoruje a ani na európskej scéne, neexistuje mužstvo, ktoré by sa dokázalo antagonizovať trend expandujúceho antifotbalu. Elokventných trénerov schopných orchestrovať, facilitovať a inkorporovať do mužstva variabilnú kreatívnu hru je tak isto málo, hráčov schopných adoptovať totálny fotbal tak isto.

Coutinho10

Slovan veľké sklamanie vzhľadom na to, že z troch slovenských klubov mali najhratelnejšieho súpera. Dobré individuality ale bohorovnosť a predovšetkým strašne naivná taktika sa im vypomstila...hráči ďaleko od seba, chýbal tam kľud rozvaha, obrana priechodná čo bolo spôsobené malým počtom hráčov, ktorý sa do nej zapájali...zato Rapid pekný pohárový výkon