14.02.2013 21:05 CET
2 : 0
(1:0)

Palacio dvěma zásahy sestřelil Kluž

Na San Siru se bude ještě dlouho slavit, domácí Nerazzurri totiž pojedou do Rumunska hájit velmi zajímavé vedení. Hrdinou utkání se stal střelec Rodrigo Palacio, který zaznamenal oba góly svého týmu.

Kluž přijížděla do italské metropole povzbuzená překvapivým vítězstvím nad slovutným Manchesterem United. Rudé ďábly porazili svěřenci trenéra Paula Sergia jedinou brankou a zaznamenali tak historickou výhru. Přesto zkušený trenér před tímto utkáním tvrdil, že zápas s Interem bude ještě těžší. Soudě dle výsledku, nemýlil se.

V základní sestavě domácího výběru se objevila jména jako Matias Silvestre, Walter Gargano, nebo talentovaný Chorvat Mateo Kovačič. Další velkou osobností v základní jedenáctce byl také argentinský ostrostřelec Diego Alberto Milito. Naneštěstí si ale pobytu na hřišti moc neužil, protože se v desáté minutě zranil a musel být střídán. Jeho místo zaujal Rodrigo Palacio, který Interu přinesl štěstí v neštěstí.

A byl to právě zkušený útočník s věčně vlajícím copánkem, který poslal brankáře Felgueirase poprvé pro míč. Fredy Guarín našel přesným pasem nabíhajícího spoluhráče, který si poradil i s vyběhnuvším brankářem a San Siro poprvé slavilo.

V tu chvíli byl Inter na koni a na jeho hře to bylo znát. Rodrigo Palacio cítil šanci na skvělý večer a v další oslavě gólu mu zabránil až obětavý zákrok portugalského obránce Camory. Argentinec ale dál dělal obranné řadě hostí velké problémy, dobře kombinoval s útočným partnerem Cassanem. Do druhé půle se tedy víc mohl těšit domácí výběr v čele s občas kritizovaným trenérem Stramaccionim.

Druhých pětačtyřicet minut přineslo další kombinace Interu a obranné zákroky rumunského celku. Nerazzurri ale svoji převahu nedokázali vyjádřit větším počtem branek. V další šanci se po hodině hry objevil opět neúnavný zakončovatel Palacio, ale tentokrát se jeho střela svezla přes bránícího hráče ne rohový kop. Dvacet minut před koncem utkání se trenér Stramaccioni rozhodl šetřit Antonia Cassana a na jeho místo poslal mladého Argentince Álvareze.

V samém závěru se Kluž snažila uklidnit hru a neinkasovat, to se jí ale nepovedlo. Špatně rozehraný přímý volný kop lapili hráči Interu a spěchali s míčem před bránu Felgueirase. Palacio si zkušeně pohlídal ofsajdovou past, počkal si na přesný centr a lobem z levé strany zaskočil bezmocného brankáře - 2:0.

Hlavní rozhodčí Koukoulakis nastavil dvě minuty nad rámec normální hrací doby, skóre však zůstalo stejné. S tímto výsledkem už nebyla Kluž schopná cokoli udělat a po zásluze odjíždí poražena. Inter může děkovat Palaciovi za perfektní výkon a do Rumunska bude cestovat s klidnějšími pocity.

Autor: Ondřej Pražák / soccernet.com, onlajny.cz