3 : 2
(3:1)

Harry Kane (© AFP)

Frankfurtu rychlý gól nepomohl, Tottenham přiblížilo k postupu úderné duo

Tottenham si ve čtvrtém kole skupiny D Ligy mistrů poradil v domácím utkání s Frankfurtem v poměru 3:2. Hosté se sice dostali zásluhou Daičiho Kamady do rychlého vedení, ještě do přestávky však Kohouti otočili stav zápasu třemi brankami. Hned dvakrát se prosadil Heung-min Son, kterého gólem a asistencí doplnil i Harry Kane. Tímto triumfem se Spurs přiblížili postupu do vyřazovací fáze a díky zaváhání Sportingu se navíc vyhoupli do čela skupiny.

V prvním vzájemném utkání byli o něco blíže třem bodům "Kohouti", jejich útočná esa však dokázali domácí "Orli" udržet na uzdě. Přímý souboj o postup se tedy přesunul do Londýna a hostující celek se na něj už nejspíše nemohl naladit hůře. Frankfurt totiž dostal třígólový příděl na hřišti Bochumi, čímž jí daroval premiérové vítězství v lize. Spurs naproti tomu dokázali i ve stínu úmrtí člena trenérského týmu Gian Piera Ventroneho triumfovat na hřišti výborně hrajícího Brightonu.

Proti Frankfurtu ale nezačali vůbec dobře a po špatné rozehrávce u vlastního pokutového území inkasovali už ve 14. minutě z kopačky Kamady. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a po již tradiční spolupráci mezi Kanem a Sonem se Jihokorejec ve 20. minutě postaral o vyrovnávací branku.

O dalších osm minut později už byli Spurs ve vedení. Kane totiž vybojoval penaltu, kterou následně sám proměnil a k asistenci tak přidal i přesný zásah. Ve 36. minutě přidal další gól Son a to naprosto famózním způsobem, když skvěle zužitkoval centr z pravé strany a nekompromisně poslal míč z voleje pod břevno.

Na úvod druhého poločasu naservíroval Richarlison krásnou přihrávku před branku Kevina Trappa, čímž dostal do velké šance Ryana Sessegnona. Angličan svého německého soupeře ale překonat nedokázal a Spurs tak rozehrávali pouze od rohového praporku. Situaci domácím ještě usnadnil stoper Tuta, který v 60. minutě inkasoval druhou žlutou kartu a zajistil tak svěřencům Antonia Conteho přesilovku.

Hosté si však i v početní nevýhodě dokázali vypracovat brankovou příležitost. Skvělou střelou se totiž v 75. minutě předvedl Jesper Lindstrøm, na tu ale ještě lepším zákrokem odpověděl Hugo Lloris.

S hlavičkovým zakončením Farideho Alidoua už si ale neporadil a Eintrachtu se tak podařilo zápas v závěru zdramatizovat. Tottenham si mohl v nastaveném čase vzít dvoubrankové vedení zpět, to by ale musel Kane proměnit i druhý pokutový kop.

Tottenham tedy potvrdil papírové předpoklady a důležitou bitvu v boji o postup ovládl. I v dalším utkání se svěřenci Antonia Conteho představí na vlastním hřišti, 26. října totiž přivítají Sporting. Frankfurt ve stejný den bude hostit Marseille.

Autor: Livesport.cz / Petr Riska