Eintracht Frankfurt Německo - Eintracht Frankfurt - Zprávy

Další články

Dortmund míní znovu poskočit na čtvrtou pozici, doma uvítá Frankfurt

Ve velmi dobré pohodě je aktuálně Dortmund, který před pár dny postoupil přes PSV mezi osmičku nejlepších v Lize mistrů, a navázal tedy na předchozí dvě bundesligové výhry. Po pátečním vítězství Lipska na půdě Kolínu nad Rýnem každopádně dočasně přišel o čtvrtou příčku, musí přitom v duelu s Frankfurtem odpovědět stejnou notou, aby se na ni navrátil.

Hoffenheim zaváhal v boji o poháry. Frankfurt dostal k oslavám dárek z daleké Ameriky

Fotbalisté Frankfurtu zvládli duel 25. kola německé Bundesligy, když svého tabulkového souseda z Hoffenheimu porazili 3:1. Zpočátku vyrovnaný duel výrazně ovlivnilo brzké vyloučení střelce úvodního gólu Johna Brookse, jelikož Američan musel opustit hřiště již po 22 minutách. Orli, kteří slavili 125. výročí založení klubu, početní výhodu využili ještě v první půli. Na otočce ve skóre se velkou měrou podílel Mario Götze, jenž si připsal gól a asistenci u vítězné trefy. V dresu poražených naskočil do zápasu v průběhu druhého poločasu David Jurásek. Pavel Kadeřábek naopak kvůli zranění v nominaci chyběl.

Souboj sousedů v tabulce: Frankfurt i Hoffenheim mají ambice na pohárovou Evropu

Oba sousedy v tabulce dělil po čtyřiadvaceti odehraných kolech čtyřbodový rozdíl. A pro oba představuje nynější vzájemný duel ideální zkoušku pro to, jak se přesvědčit o svých ambicích postoupit pro následující sezónu do pohárové Evropy. Zatím si Frankfurt i Hoffenheim svoje cíle plní. Jenže jejich postavení v tabulce v tomhle ohledu nemá nejbezpečnější mantinely.

Heidenheim zradil vlastní trávník, malá domů přinesla výhru Frankfurtu

Fotbalisté Frankfurtu si po více než měsíci připsali soutěžní výhru, když ve 24. kole Bundesligy zvítězili na hřišti Heidenheimu 2:1. K tříbodovému úspěchu jim výrazně pomohl smolný moment gólmana Kevina Müllera, jenž v závěru prvního poločasu vinou nečekaného poskočení míče nezachytil malou domů od Benedikta Gimbera a inkasoval. Náskok Die Adler ve 49. minutě zvýšil Niels Nkounkou a červení už následně pouze snížili.

Heidenheim se v rámci čtyřiadvacátého bundesligového kola pokusí zaskočit Eintracht

Ligový nováček se dál prezentuje nebojácnými výkony, o čemž se v únoru přesvědčili i borci z Leverkusenu, když zvítězili o jedinou trefu. Naopak Frankfurtští pokračují po vypadnutí z Evropské konferenční ligy ve sbírání remíz.

Rode jde na operaci s kolenem, kariéru tak může zakončit na marodce

Další pauzu před sebou má Sebastian Rode. Záložník Frankfurtu hraje poslední sezonu kariéry a koncem minulého roku ho začalo trápil koleno, řešením se nakonec stane operace.

Jednomu z nejstarších debutantů v německé reprezentaci uzmul vítězný gól bývalý hráč Vlků

Fotbalisté Wolfsburgu remizovali ve 23. kole Bundesligy na svém oblíbeném stadionu ve Frankfurtu 2:2. Hosté dlouho směřovali za prvním ligovým triumfem v novém roce, když se ve 36. minutě prosadil hlavičkou devátý nejstarší debutant v německé reprezentaci Kevin Behrens. Poslední slovo však měl v nastaveném čase 10. ligovým zásahem Omar Marmoush, jenž k Orlům v létě zamířil právě z tábora zelenobílých. Václav Černý tentokrát zůstal pouze na lavičce.

Wolfsburg cílí na přerušení série bez výhry, venku vyzve zklamaný Frankfurt

Ve čtvrtek zavládlo ve Frankfurtu zklamání. Ne že by aktuální lídr belgické nejvyšší soutěže ze Saint-Gilles měl patřit po papírové stránce k lehkým překážkám, ale přece německý celek byl pasován do role mírného favorita. Po tomhle nezdaru ale musejí domácí rychle přepnout, v Bundeslize mají totiž svých povinností jistě dost. V neděli na jejich půdu zavítá Wolfsburg.

Royale Union si v Německu vyšlápl na Frankurt a odvezl si postup

Domácí Frankfurt podlehl v odvetě prvního kola play off Konferenční ligy klubu Royale Union 1:2, díky čemuž se do osmifinále podívají Belgičané. Vítěze postrčila do další fáze už 47. minuta, kdy se prosadil Cameron Puertas. Švýcarský záložník přitom platí zejména za skvělého nahrávače, jelikož v belgické nejvyšší soutěži si připsal již 13 asistencí. To nakonec potvrdil u vítězné trefy Dennise Eckerta Ayensy, jemuž nahrával.

V Saint-Gilles počítají s tvrďákem Mac Allisterem. Uspějí hosté ve Frankfurtu?

Plichtou skončil úvodní vzájemný střet předkola play-off Konferenční ligy mezi Frankfurtem a Saint-Gilloise. Oba celky ukázaly, že se umějí střelecky prosadit, a papírové predikce jsou tak na straně Eintrachtu hlavně proto, že se ukáže před domácím publikem. Obecně belgický výběr nepředvedl špatný výkon, ne nadarmo je mimochodem lídrem v Jupiler Pro League.

Kalajdžiće neopouští smůla, ve Frankfurtu si opět vážně poranil koleno

Eintrachtu Frankfurt ve zbytku sezony nepomůže Saša Kalajdžić, jenž si potřetí v kariéře přetrhl přední zkřížený vaz v koleni. Kmenový útočník Wolverhamptonu Wanderers tím zřejmě přijde i o start na mistrovství Evropy, kam se kvalifikoval s Rakouskem.

Frankfurt nalezl štěstí v neštěstí. Dva góly brzy střídajícího Knauffa stačily k remíze

Fotbalisté Frankfurtu remizovali ve 22. kole Bundesligy na hřišti Freiburgu 3:3. Klíčovým mužem v dresu hostů se stal Ansgar Knauff, jenž sice začal utkání na lavičce náhradníků, kvůli brzkému zranění Saši Kalajdžiče se ale do hry dostal již v 11. minutě a v průběhu duelu se dvakrát střelecky prosadil. Ani jeho výrazný příspěvek nakonec ale Orlům k výhře nestačil, neboť v závěru vystřelil domácím bod Michael Gregoritsch.

Freiburg chce proti Frankfurtu ukončit sérii tří porážek v řadě

V kalendářním roce 2024 zatím uhráli svěřenci Christiana Streicha jediné vítězství, kvůli čemuž se s Werderem přetahují o osmou příčku. Eintracht na tom by v uplynulých týdnech o něco lépe, takže ví, že ani po dvaadvacátém kole neopustí šestou pozici.

Alžírský expres Frankfurt k výhře nedovezl. Belgický lídr kontroval střelci ze Skandinávie

Hráči Frankfurtu remizovali v prvním utkání šestnáctifinále Konferenční ligy s Royale Union SG na hřišti Anderlechtu 2:2. Orli vylétli velmi rychle za vítězstvím, když si během úvodních 10 minut připsal trefu a asistenci Farés Chaïbi. Ke šťastnému konci ovšem hostující celek nedokráčel, jelikož Mathias Rasmussen napodobil Alžířana v barvách německého celku. Jeho přesnou přihrávku využil v 68. minutě k vyrovnání švédský útočník Gustaf Nilsson. K další změně skóre už nedošlo navzdory asi čtvrthodinové početní převaze hostů.