15.03.202417:00

Hráčem týdne v Lize mistrů je Oblak

Jan Oblak byl zvolen nejlepším hráčem uplynulého týdne v Lize mistrů. Atlético Madrid otočilo dvojzápas s Interem Milán a po penaltách postoupilo do čtvrtfinále, slovinský brankář k tomu přispěl několika důležitými zákroky.

uefa.com
15.03.202408:47

Českým klubům stačí jedna remíza

České kluby po osmifinále evropských pohárů ztrácejí z 11. místa žebříčku národních koeficientů UEFA 0,250 bodu na Skotsko. K elitní desítce a přímé účasti šampiona ve skupině Ligy mistrů potřebují, aby poslední tuzemský zástupce v této sezoně Plzeň uhrála po postupu do čtvrtfinále Evropské konferenční ligy ještě aspoň jednu remízu. Aktuálně se hraje o nasazení do přespříštího ročníku 2025/26.

ČTK
14.03.202411:39

Atlético potvrdilo úspěšnost penalt

Atlético Madrid ve středu zvládlo postoupit do čtvrtfinále Ligy mistrů přes Inter, znovu přitom potvrdilo, že se mu v penaltových rozstřelech velmi dobře daří. Španělský celek se stal prvním týmem v historii milionářské soutěže, který slavil výhru při kopech ze značky pokutového kopu třikrát ze čtyř případů. Poprvé tomu bylo v roce 2015 v duelu s Leverkusem a následně v roce 2016 s PSV.

twitter.com/OptaJose
14.03.202410:39

Oblak získal po duelu s Interem ocenění

Atlético Madrid zvládlo skolit ve středečním zápase Ligy mistrů neotřesitelného vládce Serie A a postoupilo do čtvrtfinále milionářské soutěže. Inter nakonec padl po penaltách. Mužem střetnutí byl pak vyhlášený domácí brankář Jan Oblak. "Podržel svůj tým životně důležitými zákroky. Byl pak klíčem k úspěchu v penaltovém rozstřelu,” vzkazovala UEFA na svých oficiálních stránkách.

uefa.com
14.03.202410:17

Sancho zvolený hráčem utkání

Dortmund ve středu zvládl odvetný duel osmifinále Ligy mistrů proti PSV, hráčem utkání byl pak zvolený Jadon Sancho. Ten zařídil rozhodující branku, a to už po pár minutách od úvodního hvizdu. "Začal zápas velmi dobře. Podnikl několik soubojů jeden na jednoho, parádní střelou zpoza vápna skóroval,” stálo v prohlášení UEFA o této volbě.

uefa.com
13.03.202423:44

Atlético dokonalo obrat, Inter končí

Výsledek odvetného utkání osmifinále Ligy mistrů: Atlético Madrid - Inter Milán 2:1 po prodl., 3:2 pen. (35. Griezmann, 87. Depay - 33. Dimarco), první zápas 0:1, postupuje Atlético Madrid.

13.03.202422:53

Sancho vystřelil Dortmundu čtvrtfinále

Výsledek odvetného utkání osmifinále Ligy mistrů: Borussia Dortmund - PSV Eindhoven 2:0 (3. Sancho, 90+5. Reus), první zápas 1:1, postupuje Dortmund.

13.03.202422:51

Atlético vybojovalo prodloužení

Výsledek odvetného utkání osmifinále Ligy mistrů po 90 minutách: Atlético Madrid - Inter 2:1 (35. Griezmann, 87. Depay - 33. Dimarco), první zápas 0:1, duel jde do prodloužení.

13.03.202421:49

Dortmund v úvodu odskočil

Poločasový výsledek odvetného utkání osmifinále Ligy mistrů: Dortmund - PSV Eindhoven 1:0 (3. Sancho).

13.03.202421:47

V Madridu vše při starém

Poločasový výsledek odvetného utkání osmifinále Ligy mistrů: Atlético Madrid - Inter 1:1 (35. Griezmann - 33. Dimarco).

13.03.202419:59

Sestavy: Atlético Madrid - Inter

Základní sestavy pro dnešní odvetu osmifinále Ligy mistrů:

Atlético: Oblak - Molina, Savić, Witsel, Hermoso, Lino - M. Llorente, Koke, De Paul - Morata, Griezmann.

Inter: Sommer - Pavard, De Vrij, Bastoni - Dumfries, Barella, Çalhanoğlu, Mchitarjan, Dimarco - La. Martinez, Thuram.

13.03.202419:58

Sestavy: Dortmund - PSV Eindhoven

Dortmund: Kobel - Süle, Can, Hummels, Maatsen - Özcan, Sabitzer - Malen, Brandt, Sancho - Füllkrug.

PSV: Benítez - Teze, Schouten, Boscagli, Dest - J. Veerman, Til, Mauro Júnior - Bakayoko, L. de Jong, M. Tillman.

13.03.202418:51

Porto by mohlo postrádat Varelu

Alan Varela nemusí být k dispozici Portu pro ligový zápas s Vizelou. Argentinský záložník kvůli problému svalového charakteru nedohrál včerejší odvetné utkání osmifinále Ligy mistrů s Arsenalem (0:2 po penaltách) a nyní čeká na výsledek podrobného vyšetření.

abola.pt
13.03.202409:15

Raya hráčem zápasu

David Raya získal individuální ocenění a byl zvolen nejlepším hráčem odvety osmifinále Ligy mistrů proti FC Porto. Brankář Arsenalu neinkasoval v základní hrací době ani v prodloužení, následně obstál i v penaltovém rozstřelu.

uefa.com
12.03.202423:48

Arsenal zvládl lépe penaltový rozstřel

Výsledek odvetného zápasu osmifinále Ligy mistrů: Arsenal - Porto 1:0, na pen. 4:2 (41. Trossard), první zápas 0:1, postupuje Arsenal.

12.03.202423:34

Arsenal podruhé v historii v prodloužení

Arsenal zvládl dohnat v úterní odvetě osmifinále Ligy mistrů jednobrankové manko proti Portu, musel nicméně následně podstupovat prodloužení. K takové skutečnosti přitom u Kanonýrů došlo ve vyřazovací fázi milionářské soutěže teprve podruhé v jejich historii, naposledy si zkusili hru nad plán devadesáti minut v sezóně 2008/09 na půdě AS Řím. Tehdy mimochodem londýnský celek zvládl penaltový rozstřel.

twitter.com/OptaJoe
12.03.202422:58

V Londýně se bude muset prodlužovat

Výsledek odvetného zápasu osmifinále Ligy mistrů po 90 minutách: Arsenal - Porto 1:0 (41. Trossard), první zápas 0:1, prodlužuje se.

12.03.202422:54

Barcelona zvládla odvetu a postupuje

Výsledek odvetného zápasu osmifinále Ligy mistrů: Barcelona - Neapol 3:1 (15. López, 17. Cancelo, 83. Lewandowski - 30. Rrahmani), první zápas 1:1, postupuje Barcelona.

12.03.202422:11

Rrahmani je netradičně produktivní

Kosovský reprezentant Amir Rrahmani skóroval v úterním utkání Ligy mistrů na půdě Barcelony a pouze ukázal, že se mu v kalendářním roce 2024 daří nečekaně dobře v ofenzivních činnostech. V novém roce zapsal už svou třetí trefu v rámci všech soutěží a ze všech obránců Serie A je aktuálně tím nejproduktivnějším vůbec. Pro srovnání, neapolský stoper za rok 2023 zaznamenal pouhé dva góly.

twitter.com/OptaPaolo
12.03.202422:01

Trossard napodobil Saku a Sáncheze

Belgický útočník Leandro Trossard zařídil v první půli jedinou branku Kanonýrů v osmifinálové odvetě Ligy mistrů proti Portu a potvrdil, že se mu v milionářské soutěži daří před vlastními fanoušky parádně. Letos už skóroval ve svém třetím domácím zápase na tomto poli, v minulosti přitom takový počin při své premiérové sezóně na nejprestižnější klubové frontě Evropy zaznamenali už jen dva hráči Arsenalu, a to Alexis Sánchez a Bukayo Saka.