Expres zprávy
Skvělé výkony brazilského útočníka francouzského Sochaux Francileuda Santose vzbudily pozornost klubů z Premier League. Zájem o fotbalistu mají Arsenal, Manchester City a Aston Villa.
Obránce Spartaku Moskva Igor Mitreski by se mohl v brzké době přemístit na britské ostrovy. Zájem o jeho služby totiž mají Chelsea a Portsmouth.
Brazilský klub Santos dal všem uchazečům o služby záložníka Diega, že ho nehodlá prodat do konce příští sezony, kdy talentovanému fotbalistovi končí v klubu kontrakt. Zájem o devatenáctiletého mladíčka již projevil například Tottenham.
Real Madrid by se nechtěl v prvním kole vyřazovací čási Ligy mistrů utkat s Bayernem Mnichov a Stuttgartem. Velde těchto německých týmů se španělskému klubu nabízejí už jen pouze dva možní soupeři - Lokomotiv Moskva a Sparta Praha.
Budoucnost útočníka italského Udinese Carstena Janckera je nejasná. Podle německého magazínu Kicker totiž robustní fotbalista uvažuje o přestupu do Anglie nebo návratu di Německa.
Záložník Interu Milán Cristiano Zanetti podstoupil lékařské vyšetření, které odhalilo natažený stehenní sval na levé noze. Italský reprezentant si toto zranění přivodil v utkání Serie A proti Perugii a nyní ho čeká delší pauza.
Jihoafrická republika přišla po Shaunu Bartlettovi, který ukončil svou reprezentační kariéru, o dalšího útočníka. Ke stejnému kroku se totiž rozhodl fotbalista FC Porto Benni McCarthy.
Giovanni Trapattonimu končí po evropském šampionátu v Portugalsku smlouva u italského národního týmu a v Německu se už objevily spekulace o trenérově možném návratu do Bundesligy. O služby bývalého kouče Bayernu Mnichov má údajně zájem berlínská Hertha.
Obránce Lillian Thuram nebude trenéru Juventusu Marcellu Lippimu k dispozici minimálně do začátku ledna. Francouzský fotbalista má totiž problémy s kotníkem a na listině zraněných se tak setkal společně se svým krajanem Davidem Trezeguetem.
Disciplinární komise italského svazu zmírnila trest záložníkovi Lazia Dejanu Stankovicovi za jeho vystoupení při utkání v Sieně, kde kritizoval pomezního rozhodčího a dostal červenou kartu. Srbský fotbalista dostal nejprve trest na čtyři zápasy, nyní ho však komise zmírnila na třízápasový, přičemž si fotbalista už jeden duel "odsloužil".
Bývalý bulharský fotbalista Hristo Stoičkov by se mohl vrátit zpět do Barcelony. Nikoliv však jako trenér, ale mohl by posílit technický sbor španělského klubu.
V lednovém přestupním termínu zřejmě opustí kádr Ajaxu Amsterdam Petri Pasanen. Nizozemský klub ho totiž zařadil na přestupovou listinu, protože na jeho post má hned několik jiných variant. Zájem o finského fotbalistu údajně projevily týmy jako Werder Brémy a Real Sociedad San Sebastian.
Záložník Coventry Gary McAllister požádal svůj klub o rozvázání kontraktu. Důvodem jsou vážné zdravotní problémy jeho ženy Denise, se kterou chce bývalý fotbalista Leedsu a Liverpoolu nyní trávit co nejvíce času.
Japonský fotbalista Toshyia Fujita je připraven vrátit se z Evropy zpět do japonského Jubilo Iwata. Jeho současný zaměstnavatel, holandský Utrecht, totiž má finanční potíže.
Zranění Davida Trezegueta nebude tak vážné, jak se na první pohled zdálo. Francouzský útočník si ve středečním utkání Ligy mistrů proti Olympiakosu poranil kotník a podle prvního odhadu mohl být mimo hru až 40 dní. Zpět na trávníky se však mistr světa a Evropy možná vrátí už 6. ledna v duelu proti Perugii.
Anglický Tottenham má o trenérském obsazení do konce sezony jasno. Předseda Daniel Levy totiž prohlásil, že minimálně do léta u klubu zůstanou David Pleat a Chris Hughton.
Nejlepší střelci Ligy mistrů po první fázi: 5 branek - Didier Drogba (Marseille), Hakan Sükür (Galatasaray), Roy Makaay (Bayern), Dado Pršo (Monako), 4 branky - Juninho Pernambucano (Lyon), Fernando Morientes (Monako), Ruud van Nistelrooy (Manchester United), Wesley Sonck (Ajax), David Trezeguet (Juventus).
Trenér Celticu Glasgow Martin O´Neill prohlásil, že penalta, kterou proti jeho týmu nařídil ve středečním zápase Ligy mistrů v Lyonu švýcarský sudí Urs Meier, odpískána být neměla. Meier ukázal na penaltový puntík v 86. minutě po ruce Baldeho a z následného pokutového kopu poslal Celtic pouze do Poháru UEFA Juninho Pernambucano.
Brazilský obránce Paulo Cesar odchází z PSG do konce sezony na hostování do Santosu. Jihoamerický klub má navíc na fotbalistu, který je ve Francii smluvně vázán do roku 2007, opční právo na stálý přestup.
Pod ostrou palbou kritiky se po středeční porážce v Lize mistrů od Juventusu ocitli fotbalisté Olympiakosu Pireus. Řecký klub si z Delle Alpi odvezl sedmibrankový a od fotbalových expertů si za svůj výkon vysloužil slova jako vtip nebo tragédie.
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele