Výhra proti Dijonu vystřelila Lens na pohárovou pozici

Tým Francka Haiseho se sice nevyvaroval některým zaváháním, ale přesto má sezonu parádně rozehranou. Čtyřicet bodů po šestadvaceti kolech jest opravdu velice solidní výkon. Naopak Dijon, který dohrával o deseti, zůstane po patnácté porážce poslední.
22.02. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

RC Lens vyzve na souboj "hořčice" z Dijonu

Udržet se v kontaktu s evropskými poháry má za cíl RC Lens. Nováček soutěže se drží na skvělém sedmém místě a navíc v sedmi zápasech prohrál jen jednou. Bilanci může ještě vylepšit proti Dijonu, který naopak od prosince loňského roku nevyhrál.
19.02. | Previews | 1 komentář

Stade Remeš si s RC Lens rozdělila body

Remízou 1:1 skončilo utkání mezi Remeší a RC Lens. Domácí vedli už od 13. minuty zásluhou Zeneliho, ale hosté po změně stran srovnali gólem Sotocy a výsledek se až do konce nezměnil. Hosté dokonce v zápase neproměnili pokutový kop.
14.02. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Stade Remeš vyrukuje na RC Lens, padne znovu hodně branek?

U pohárových příček se stále pohybuje RC Lens, který to tentokrát na hřišti Remeše nebude mít vůbec jednoduché. Domácí jsou sice až čtrnáctí, ale v Ligue 1 nemají vůbec špatnou formu. O tom, že by nemuselo jít o nudné utkání, svědčí výsledek říjnového zápasu, který skončil divokou remízou 4:4.
12.02. | Previews | žádný komentář

RC Lens remizovalo se Stade Rennes 0:0

Spravedlivou remízou skončil duel nováčka RC Lens se Stade Rennes. V utkání bylo k vidění jen pár gólových příležitostí, ovšem žádná neskončila v síti. Tu největší zazdili domácí v páté minutě.
07.02. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Útočí Lens vážně na evropské poháry? Vyzve nyní ambiciózní Rennes

Stačila dvě nepříliš vydařená kola a najednou fotbalisté Rennes ztrácejí půdu pod nohama, co se týče dohánění manka na čtvrté Monaco. Do karet jim určitě nenahrála ani famózní forma knížecího celku, a tak se ztráta na něj vyšplhala už na propastných osm bodů. Přerušit svou sérii dvou zápasů bez výhry v Lens nebude pro bretaňský výběr zajisté vůbec jednoduché.
05.02. | Previews | žádný komentář

RC Lens remizoval s Olympique Marseille 2:2

Ani dvoubrankové vedení nestačilo Olympique Marseille na vítězství a po comebacku RC Lens se nakonec body dělily. Remíza je pro hosty další ztrátou a prodloužením trvající krize. Marseille si vytvořila náskok už v poločase brankami Thauvina a Milika, ovšem po změně stran nejprve snížil Sotoca a po něm vyrovnal Medina.
04.02. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Naštvaní fandové, konec trenéra! Marseille je v krizi, představí se nyní v Lens

Pořádnou plískanicí se aktuálně brodí v Marseille. Negativní výsledky se evidentně výrazně podepsaly na náladě napříč celým klubem, a to nejen jeho zaměstnanců, ale i samotných fanoušků. Nesehrál se minulý duel s Rennes, dokonce došlo k náhlému odchodu kouče Andrého Villase-Boase. V pořádně mizerném rozpoložení se OM představí na půdě Lens.
02.02. | Previews | žádný komentář

Montpellier nestačil na nováčka RC Lens

RC Lens se zase o kousek přiblížil evropským pohárům, když zvítězil na horké půdě Montpellieru 2:1. Hosté možná nebyli lepším týmem, ale dokázali využít své šance, zatímco HSC nikoliv. Do dvoubrankového náskoku postupně Lens dostali Doucouré a nepostradatelný Kakuta. Za domácí zdramatizoval Wahi, ale další gól už nepadl.
30.01. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Trápící se Montpellier vyzve Lens. Utne dlouhou sérii bez výhry?

Montpellier ani Lens nejsou v nejlepším rozpoložení. Zatímco domácí v uplynulých sedmi kolech získali jen dva body a boje o příčky zajišťující evropské poháry pro příští sezónu se rázem změnily v ty ve středu průběžného pořadí, hosté v novém roce, tedy až na dohrávku s Marseille, jinak ani jednou nevyhráli. Oba týmy by tak potřebovaly najít nějakou vzpruhu.
30.01. | Previews | žádný komentář
15.02. Milán se zajímá o Medinu a Badého
AC Milán si údajně vyhlédl potenciální posily ve francouzském Racingu Lens. Pozorovatele zaujali podle serveru calciomercato Argentinec Facundo Medina a Francouz Loïc Badé. (mundodeportivo.com)
01.02. Racing Lens zůstává bez Ganaga
Ignatius Ganago nebude k dispozici RC Lens pro středeční utkání s Marseille. Kamerunského útočníka na trávník nepustí svalové zranění, nejisté jsou navíc starty kapitána Yannicka Cahuzaca a Arnauda Kalimuenda. (lequipe.fr)
20.01. Medina v hledáčku Man United
Argentinský obránce Facundo Medina, který působí ve francouzském Racingu Lens, se ocitl v hledáčku Manchesteru United, jehož skauti jej pozorně sledují. Informuje o tom La Voix du Nord. (getfootballnewsfrance.com)
12.01. Robail dohraje sezonu ve Valenciennes
Další stěhování za sebou má Gaëtan Robail. Záložník patří RC Lens, na podzim neúspěšně hostoval v Guingampu a nyní se na skok vrátil do prvoligového francouzského klubu, aby byl na několik měsíců odeslán do Valenciennes. (transfermarkt.de)
11.01. Desprez bude hrát za Paris FC
Brankář Didier Desprez odchází z Racingu Lens do Paris FC. S novým zaměstnavatelem se domluvil na smlouvě do roku 2022. (lequipe.fr)
06.01. Bayala se rozloučil s RC Lens
Volným hráčem se stal Cyrille Bayala, africký křídelník se neprosazoval v RC Lens a s francouzským klubem se nakonec dohodl na ukončení smlouvy. (lequipe.fr)
04.01. Boli jde do Paris FC
Dvaadvacetiletý záložník Charles Boli bude hostovat z Racingu Lens v druholigovém Paris FC. Součástí dohody by neměla být opce na přestup. Boli má v Lens smlouvu do roku 2024. (getfootballnewsfrance.com)
21.12.2020 Marseille proti RC Lens až 20. ledna
Na 20. ledna byl nakonec přeložený dohrávaný zápas 9. kola Ligue 1 mezi Olympique Marseille a RC Lens. Utkání se mělo původně odehrát 3.1., bylo však znovu odloženo, aby měly všechny týmy stejně dlouhou zimní přestávku. (lequipe.fr)
05.12.2020 Marseille přivítá RC Lens začátkem ledna
Na 3. ledna bylo přeloženo utkání francouzské ligy Olympique Marseille - RC Lens. Hrát se původně mělo koncem října, kvůli koronaviru v hostujícím táboře ale byl duel odložen. (sport-express.ru)