Copa Libertadores CONMEBOL - Copa Libertadores - zprávy

Další články

Ten, který vyhrává finále. Marcelo splatil dluh klubu, který ho připravil na kariéru

V Brazílii patří mezi nejpopulárnější kluby, jejich domovským stadionem je slavné Maracaná. Fluminense ve své tradiční trikolóře s granátovou, zelenou a bílou barvou sice za více než stoletou historii získalo více než 40 prestižních trofejí, ta nejcennější jihoamerická ale až do víkendu ve vitrínách chyběla. Nakonec se Poháru osvoboditelů klub z Rio de Janeira dočkal. Možná i díky tomu, že jeho dres oblékl Marcelo (35). Muž, který při velkých finále tradičně nosí štěstí.

Fluminense poprvé ovládlo Pohár osvoboditelů

Hráči Fluminense poprvé vyhráli Pohár osvoboditelů. V sobotním finále na Maracaná porazili 2:1 po prodloužení Bocu Juniors. Rozhodující branku dal v 99. minutě John Kennedy.

16 let čekání a 150 tisíc dychtivých fanoušků. Finále jihoamerické LM rozpoutalo šílenství

Legendární stadion Maracanã byl už svědkem mnoha historickým fotbalovým událostem a v sobotu večer ho čeká jedna další. Ve 21 hodin středoevropského času proti sobě nastoupí argentinský celek Boca Juniors a "domácí" Fluminense. Obzvláště pro tým z Buenos Aires jde o prestižní událost, při které ho v Riu de Janeiru bude podporovat až 150 tisíc fanoušků. Někteří z nich kvůli možnosti přicestovat prodali, co mohli.

Flamengo slaví třetí triumf v Poháru osvoboditelů

Flamengo vyhrálo potřetí v historii nejvýznamnější jihoamerickou klubovou soutěž Pohár osvoboditelů. Ve finále v ekvádorském Guayaquilu porazil tým z Ria de Janeiro 1:0 brazilského rivala Athletico Paranaense.

Palmeiras porazil Flamengo a obhájil triumf v Poháru osvoboditelů

Hráči Palmeiras v sobotním finále Poháru osvoboditelů porazili 2:1 po prodloužení Flamengo a obhájili titul. Jejich trenér Portugalec Abel Ferreira tak jako první kouč mimo Jižní Ameriku ovládl soutěž dvakrát.

Koronavirem zdecimovaní hráči River Plate nasadili do branky záložníka

Masivní rozšíření koronaviru v týmu donutilo trenéra fotbalistů argentinského River Plate nasadit do středečního zápasu Poháru osvoboditelů do branky záložníka. Utkání skupinové fáze jihoamerické obdoby Ligy mistrů se Santa Fé odchytal Enzo Pérez, který si v neděli předtím poranil koleno a pro nominaci do pole by nebyl fit. Hráči River Plate nakonec duel vyhráli 2:1.

Jihoamerické poháry se nebudou hrát do 5. května

Nejvýznamnější jihoamerické klubové soutěže Pohár osvoboditelů a Jihoamerický pohár byly kvůli pandemii koronaviru přerušeny do 5. května. Oznámila to kontinentální konfederace CONMEBOL, jež minulý týden zastavila jihoamerickou obdobu Ligy mistrů a Evropské ligy předběžně do 21. března.

Hráči River Plate se po triumfu obávají odchodu kouče

Podruhé během čtyř let se trenérovi Marcelu Gallardovi povedlo s River Plate vyhrát Pohár osvoboditelů. Po nedělním vítězství nad městským rivalem Bocou Juniors se jeho svěřenci obávají, že jim úspěšného kouče přetáhne některý z evropských klubů.

Copa Libertadores získali v Madridu hráči River Plate

Hráči River Plate porazili v odvetě Poháru osvoboditelů v Madridu 3:1 v prodloužení svého odvěkého městského rivala z Buenos Aires Bocu Juniors a získali počtvrté nejprestižnější jihoamerickou trofej. První finále hrané téměř před měsícem na stadionu Bocy skončilo 2:2, nicméně vzhledem k přesunutí duelu na neutrální hřiště neplatilo pravidlo o více vstřelených gólech na hřišti soupeře.

Boca bojuje o Pohár osvoboditelů i u soudu

V neděli se na neutrální půdě v Madridu rozhodne o držiteli Poháru osvoboditelů. Nejcennější jihoamerická klubová trofej však brzy může znovu změnit majitele. Jeden z finalistů, argentinský klub Boca Juniors, se totiž obrátil na Mezinárodní sportovní arbitráž v Lausanne s požadavkem, aby mu pohár připadl kontumačně.

Boca chtěla vyhrát Pohár osvoboditelů kontumačně, ale neuspěla

Argentinský klub Boca Juniors neuspěl u Jihoamerické fotbalové konfederace CONMEBOL s odvoláním, aby kontumačně vyhrál Pohár osvoboditelů. První zápas skončil remízou 2:2, odveta však byla kvůli násilnostem fanoušků finálového soupeře River Plate už dvakrát odložena. Nakonec se bude hrát v neděli v Madridu.

Po útoku na hráče Bocy Juniors byl zatčen první podezřelý

Argentinská policie zatkla prvního podezřelého z útoku na autobus s hráči Bocy Juniors před finálovou odvetou Poháru osvoboditelů, která byla následně odložena. Na základě videozáznamu byl identifikován jednatřicetiletý muž. Obviněn byl z úmyslného ublížení na zdraví, násilí a poškození cizího majetku.

River Plate nesouhlasí s rozhodnutím hrát odvetu v Madridu

Zástupci River Plate nesouhlasí s rozhodnutím jihoamerické konfederace CONMEBOL, která umístila odvetu finále Poháru osvoboditelů s Bocou Juniors do Madridu. Argumentují ztrátou výhody domácího prostředí a dopadem na fanoušky, kteří již měli zakoupené vstupenky.

Odložené finále Poháru osvoboditelů se bude hrát v Madridu

Odložená odveta finále Poháru osvoboditelů mezi argentinskými kluby River Plate a Boca Juniors se odehraje v neděli 9. prosince v Madridu na stadionu Realu. Oznámila to jihoamerická fotbalová konfederace CONMEBOL.