1 : 2
(1:1)

Pierre-Emerick Aubameyang (© AFP)

Barcelona otočila utkání s Galatasarayem a zahraje si čtvrtfinále

Barcelona zvládla odvetné utkání v tureckém pekle a i když zprvu prohrávala, dokázala nakonec otočit zápas ve svůj prospěch. Díky trefám Pedriho s Aubameyangem se raduje jak z výhry nad Galatasarayem, tak především z postupu do čtvrtfinále.

První utkání se Barceloně povedlo po herní stránce, protože na Camp Nou svého tureckého soka jasně přehrávala a prakticky celý zápas ho k ničemu nepustila. Jenže nedala ani jeden gól. To musela napravit na horké turecké půdě. Hodně blízko k tomu měl už po deseti minutách Frenkie de Jong, který se dostal středem pole přes Marcãa a vypálil. Jenže sám před brankářem Peñou, mimochodem kmenovým hráčem právě Blaugranas, poslal míč úplně mimo bránu!

A krátce poté to Barcelonu i De Jonga muselo hodně mrzet, protože turecký celek ve své první šanci nezaváhal. Alexandru Cicâldău centrem od rohového praporku poslal míč na hlavu Marcãa, kterého nepohlídal Torres, a zkušený obránce v pádu hlavičkoval k levé tyč. Ter Stegen zůstal jako přikovaný a ani se nepohnul.

V tu chvíli se ale Barcelona nesložila, právě naopak. Jen devět minut stačilo hostům k tomu, aby tenhle duel zdramatizovali. Na začátku akce se Pierre-Emerick Aubameyang nenechal obrat o míč a poslal ho na Torrese. Ten vybídl nahrávkou do vápna Pedriho a mladý záložník si počínal jako zkušený mazák - obešel snadno hned dva obránce a pohodlně zakončil k tyči - 1:1.

Ofenzivní síla Barcelony se projevovala i v dalších chvílích a ještě do konce první půle mohli hosté otočit skóre ve svůj prospěch. Jenže po centru Traorého hlavičkoval Aubameyang jen do břevna. Vše si ale vynahradil pět minut po změně stran. Barcelona svírala svého soka a Peña zlikvidoval hned po sobě tři střely. Když se ale k míči dostal De Jong, kterému to fotbalově opravdu myslí, tak už byl bez šance. Nizozemec místo další střely hlavičkou přihrál volnému Aubameyangovi a ten už neměl se zakončením potíže.

Druhá půle obecně za moc nestála a Galatasaray se dopředu moc nehnal, respektive mu to neumožňovala hostující obrana. Takže si trenér Xavi mohl dovolit vystřídat některé opory a ve zbylém čase už se barcelonští opět procvičovali v disciplíně, jak nepůjčovat soupeři balon. Katalánci se tak můžou těšit na čtvrtfinále i na nějakého zvučnějšího soupeře.

Autor: Ondřej Pražák / goal.com, onlajny.com