Galatasaray SK Turecko - Galatasaray SK - Zprávy

Další články

Buruk: Hráli jsme zcela pod své možnosti a rozhodčí nebyl ve formě

Podle trenéra Okana Buruka předvedli hráči Galatasaraye v odvetném venkovním utkání 2. kola Evropské ligy proti Spartě (1:4) výkon zcela pod své možnosti. Hlavní příčinu prohry viděl ve zbytečných ztrátách míče.

Sparťané nabídli Letné velkolepý večer, závěr odvety s Turky proměnili v exhibici

Sparta zvládla odvetu prvního vyřazovacího kola Evropské ligy proti Galatasarayi a díky domácí výhře 4:1 si poprvé od roku 2016 zahraje osmifinále této soutěže. Na poločasovou remízu zareagoval realizační tým letenského celku nasazením Indrita Tuciho, jenž nejprve sám srovnal skóre dvojzápasu a 10 minut před koncem vyslal do rozhodujícího úniku skórujícího Lukáše Haraslína. Závěrečnou fázi duelu výrazně ovlivnilo vyloučení Kaana Ayhana, které odstartovalo zhroucení tureckého soka.

Icardi si na břehu Bosporu užívá roli lídra, Galatasaray našel stroj na góly

Je svůj. Na hřišti občas vypadá, jako by ho hra příliš nezajímala a pro tým se zrovna nepředře. Když se ale dostane do střelecké pozice, dokáže zacílit s chirurgickou přesností. Mauro Icardi v Galatasarayi opět nakopl skomírající kariéru a ve čtvrtek bude chtít svůj vzestup potvrdit i proti Spartě.

Máme výhodu z prvního utkání, odveta se však hraje od nuly, varuje Buruk

Okan Buruk, trenér Galatasaraye, při návratu na Letnou zavzpomínal na vzájemné zápasy se Spartou v sezoně 1995/96 a skvělé výkony Pavla Nedvěda. Před čtvrteční odvetou 2. kola Evropské ligy na hřišti Pražanů si pochvaluje aktuální rozpoložení svého týmu. Na tiskové konferenci také řekl, že jeho svěřenci po úvodní domácí výhře 3:2 z minulého týdne půjdou i do odvety s cílem zvítězit.

Sparta bude doma proti Galatasarayi dohánět ztrátu bez kapitána Krejčího

Sparťané budou ve čtvrteční domácí odvetě 2. kola Evropské ligy s Galatasarayem Istanbul dohánět ztrátu 2:3 z úvodního zápasu. Kvůli kartám jim budou chybět tři hráči základní sestavy včetně kapitána Ladislava Krejčího.

Turecký tisk: Galatasaray vstal z mrtvých, Sparta první půli dominovala

Turecký tisk po čtvrtečním vítězství fotbalistů Galatasaraye 3:2 nad Spartou ocenil aktivní výkon Pražanů i celkovou úroveň zápasu. Podle médií čelil istanbulský velkoklub způsobu hry, na jaký není na svém stadionu od soupeřů zvyklý. I díky kanonýrovi Mauru Icardimu a brankáři Fernandu Muslerovi ale nakonec úvodní duel play off Evropské ligy zvládl.

Sparta bude v odvetě dohánět jednogólové manko, přestřelku v závěru rozhodl Icardi

Hráči Sparty prohráli úvodní zápas vyřazovací fáze Evropské ligy na hřišti Galatasaraye 2:3. V tureckém pekle sice měli Pražané velmi povedený start do utkání, v 19. minutě ovšem přišla gólová rána soupeře, u níž neměl čisté svědomí Peter Vindahl, jenž si nepokryl bližší tyč a míč pustil za svá záda. Sparťané krátce po přestávce po prudké ráně Angela Preciada vyrovnali, záhy ale po chybě Ladislava Krejčího znovu inkasovali. Cenný výsledek do odvety ale Turkům přinesl až v závěru bláznivé druhé půle, která nabídla po jedné červené kartě na obou stranách, Mauro Icardi.

Datové okénko před zápasem v Turecku: Jak má Sparta vyrukovat na Galatasaray?

Když před třemi roky zakončil ligovou sezonu na historicky nejnižší třinácté příčce, mluvilo se ústupu ze slávy. Galatasaray však od té doby urazil neuvěřitelnou cestu, minulý rok získal turecký titul a následně statečně bojoval v základní skupině Ligy mistrů po boku Bayernu Mnichov či Manchesteru United.

Do odvety se Spartou plánujeme jít s náskokem, řekl trenér Buruk

Trenér Okan Buruk chce s fotbalisty Galatasaraye ve čtvrtečním úvodním utkání 2. kola Evropské ligy proti Spartě pokračovat ve vítězné domácí sérii. Netuší, zda zimní přestávka představuje pro Pražany výhodu, či nikoli.

Cestou pro Spartu mohou být protiútoky, tuší Tomáš Ujfaluši

Dlouholetý pilíř obrany reprezentace Tomáš Ujfaluši (45) strávil v Galatasaray necelé dvě sezony. V roce 2012 zažil jako kapitán oslavy titulu, získal ocenění nejlepšího zadáka týmu, ale také si nešťastně zranil koleno, což předznamenalo předčasný konec jeho kariéry.

Sparťané zahájí vyřazovací část, čeká je bouřlivé istanbulské prostředí

Sparťané jako první z českých týmů vstoupí do vyřazovací fáze evropských pohárů. Ve čtvrtek se v Istanbulu utkají s Galatasarayem v úvodním zápase 2. kola Evropské ligy. Pro Pražany to bude druhé soutěžní utkání v jarní části sezony po sobotní ligové výhře v Karviné 3:0.

Pro Spartu bude důležité, aby ustála prvních patnáct minut, říká turecký insider

O víkendu se po zimní pauze vrátila fotbalová FORTUNA:LIGA a teď se fanoušci dočkali i návratu evropských pohárů. Už zítra vstoupí pražská Sparta jako první český klub do jarní fáze Evropské ligy, kde ji čeká Galatasaray.

Spartu chceme porazit, úspěch v Evropě máme v genech, říká trenér Buruk

Galatasaray chce porazit pražskou Spartu a zažít úspěch v evropských pohárech, který mají v genech. Po sobotní ligové výhře 2:0 v městském derby nad Basaksehirem to na tiskové konferenci prohlásil trenér Okan Buruk.

Galatasaray vyztužil defenzívu, z Hannoveru dorazil levý obránce Köhn

Galatasaray, blížící se soupeř Sparty, získal před vyřazovací částí Evropské ligy německého obránce Derricka Köhna z Hannoveru hrajícího druhou bundesligu. Pětadvacetiletý levý bek přestoupil do tureckého velkoklubu za 3,35 milionu eur (84,5 milionu korun) s výkonnostními bonusy ve výši až 300.000 eur. Podepsal smlouvu do léta 2026 s opcí na prodloužení spolupráce až do roku 2028. Istanbulský celek to oznámil na svém webu.