20.10.2016 19:00 CET
1 : 3
(0:2)

Šance na postup se ztenčuje. Liberec prohrál s Fiorentinou 1:3

Ke svému třetímu zápasu v základní skupině Evropské ligy vyběhli v sedm hodin U Nisy fotbalisté Liberce. Svěřenci Jindřicha Trpišovského i přes nadějný vstup do obou předchozích duelů, kdy v obou případech senzačně vstřelili gól již v první minutě utkání, vedení vždy ztratili a místo možných šesti tak mají na kontě pouhý jeden bod za remízu s Karabachem.

Ze střetnutí proti favoritu skupiny z Itálie by tak Liberečtí potřebovali tři body, avšak tento plán se začal komplikovat už v osmé minutě. To se totiž po nešťastné teči jednoho z hráčů Slovanu míč dostal až do šestnáctky, kde na něj číhal připravený Nikola Kalinič, jenž pohotovou střelou překonal Dúbravku a dostal Fiorentinu do vedení.

Stejný hráč se z gólu radoval i o čtvrt hodiny později. Tento gól si ovšem obrana domácích za rámeček nedá. Centr hostí nedokázal na hranici velkého vápna zpracovat Karafiát a chorvatský útočník ve službách Violy se míče ihned zmocnil a přidal svou další branku v tomto zápase.

Šanci na zisk bodů z dnešního důležitého utkání vrátil Liberci v druhém poločase Petr Ševčík. Ten se v osmapadesáté minutě dostal k balonu po zákroku brankáře hostí, jenž přišel po hlavičce vyslané na branku po rohovém kopu Slovanu, a přízemní střelou korigoval skóre na 1:2.

Naděje na srovnání stavu duelu však libereckým vydržel jen něco přes deset minut. Na prahu sedmdesáté minuty totiž Fiorentina utekla do brejku, na jehož konci byla přihrávka Tella na Babacara a vedení hostí 3:1.

Liberec nakonec duel dohrával v deseti, když šel po druhé žluté šest minut před koncem do sprch Breite.Víc už toho diváci na stadionu neviděli. Slovan tak prohrál v EL druhé utkání v řadě a postup mezi dvaatřicet nejlepších se mu značně vzdálil.

Autor: Jan Pikous / onlajny.com