Celé jméno:Davide Astori
Národnost: Itálie
Datum narození:07.01.1987Datum úmrtí:04.03.2018
Výška:188 cmVáha:80 kg
Pozice:obránce
Statistiky v reprezentaci
 ZMGGPVGOGŽKŽČČK
Itálie1411261000210
Reprezentační kariéra hráče
 

Kvůli úmrtí obránce Astoriho jsou vyšetřováni dva lékaři

Státní zastupitelství ve Florencii začalo vyšetřovat dva lékaře v souvislosti s březnovým úmrtím kapitána fotbalistů Fiorentiny Davide Astoriho. Čtrnáctinásobný italský reprezentant zemřel v hotelovém pokoji před ligovým zápasem na zástavu srdce, lékaři mu však předtím při testech povolili pokračovat v kariéře.  
10.12.2018 | Aktuality | 3 komentáře
 

Astori zemřel na tachykardii. Jeho smrti se prý dalo zabránit

Kapitán fotbalistů Fiorentiny Davide Astori podle nových zjištění zemřel kvůli abnormálně zvýšené tepové frekvenci (tachykardii). Bezprostředně po březnovém úmrtí jednatřicetiletého obránce lékaři hovořili o srdeční zástavě.  
08.06.2018 | Aktuality | 13 komentářů
 

Pitva potvrdila, že Astori zemřel na zástavu srdce

Předběžné výsledky pitvy Davide Astoriho potvrdily, že kapitán Fiorentiny skutečně zemřel z přirozených příčin na zástavu srdce. Lékaři uvedli, že srdce jednatřicetiletého obránce postupně zpomalovalo, až se zastavilo úplně.  
06.03.2018 | Aktuality | 91 komentářů
02.03.2021 Serie A si připomene Astoriho
Italská Serie A si připomene výročí úmrtí kapitána Fiorentiny Davide Astoriho. Ten zemřel zcela nečekaně před třemi lety na zástavu srdce těsně před zápasem proti Udine v pouhých 31 letech. Ve všech zápasech 25. kole bude ve 13. minutě promítnut na velkoplošných obrazovkách jeho portrét. Číslo 13 totiž někdejší hráč Milána, Cagliari či AS Řím nosil na dresu. (football-italia.net)
19.04.2019 Fiorentina věnovala Astoriho rodině peníze
Rovného 1,5 milionu eur věnovala Fiorentina rodině zesnulého kapitána Davide Astoriho. Před časem navíc proběhla v médiích informace, že italský klub bude vyplácet jeho blízkým pravidelný plat podle jeho smlouvy.
12.03.2019 Lékaři prý ignorovali Astoriho příznaky
Lékaři Fiorentiny prý podcenili příznaky, které vykazoval kapitán týmu Davide Astori, který loni zemřel na selhání srdce. Vyšetřující orgány přidaly další dva lékaře, kteří se starali o tým Fiorentiny před osudným březnem 2018, na seznam podezřelých. Oba měli porušit protokol, když nezapsali do zprávy o vyšetřeních příznaky možné srdeční choroby. (football-italia.net)
19.11.2018 Astoriho nemoc byla "nezjistitelná"
Podle nejnovější zprávy vyšetřovatelů měl zesnulý kapitán fotbalistů Fiorentiny Davide Astori takový druh srdeční choroby, který se dá jen velmi obtížně dopředu zjistit a zhruba ve 20 % případů se ji dokonce nepodaří diagnostikovat včas vůbec. Astori zemřel v březnu na srdeční zástavu. Spoluhráči jej před zápasem v Udine našli v hotelovém pokoji bez známek života. (football-italia.net)
17.10.2018 Cagliari a Fiorentina si připomenou Astoriho
Italské kluby Cagliari a Fiorentina si připomenou nedávno zesnulého obránce Davide Astoriho, který kariéru strávil právě v těchto dvou celcích. Při vzájemném utkání chystají fanoušci velkou choreografii, zápasu ze zúčastní také Astoriho rodina. (football-italia.net)
03.04.2018 V Udine si připomněli Astoriho
V úterním duelu Serie A mezi Udine a Fiorentinou, který byl na dnešek přeložen z původního březnového termínu kvůli úmrtí kapitána hostů Davide Astoriho, si fanoušci tohoto italského reprezentanta připomněli. Ve 13. minutě (Astori nosíval na dresu právě číslo 13) se na obrazovkách objevila jeho podobizna a fanoušci mu aplausem vzdali hold. (football-italia.net)
19.03.2018 Italové budou hrát ve speciálních dresech
Speciální dresy obléknou italští reprezentanti v přípravných duelech s Anglií a Argentinou. Bude to na počest zesnulého kapitána Fiorentiny Davide Astoriho. Fotbalista, který 5. března v 31 letech nečekaně zemřel na hotelu před ligovým zápasem s Udine, sehrál za národní tým 14 utkání. (football-italia.net)
18.03.2018 Fiorentina pojmenuje tréninkové centrum po Astorim
Tréninkové centrum italské Fiorentiny ponese jméno nedávno zesnulého kapitána Davide Astoriho. Před zápasem s Turínem to potvrdil prezident Violy Mario Cognigni. Namísto současného názvu Campini se bude jmenovat Sportovní centrum Davide Astoriho. (soccerway.com)
08.03.2018 S Astorim se rozloučily tisíce fanoušků
Ve Florencii se uskutečnil pohřeb kapitána fotbalistů Fiorentiny Davideho Astoriho, který náhle zemřel ve spánku na hotelovém pokoji. S jednatřicetiletým obráncem se přišlo rozloučit několik tisícovek fanoušků a obřadu v bazilice Santa Croce se vedle spoluhráčů a zástupců klubů Serie A zúčastnili také ministr sportu nebo předsedové národního olympijského výboru a fotbalového svazu. Dnešní pietní akt začal před několika tisícovkami příznivců na stadionu Fiorentiny, kde vůz s Astoriho rakví objel čestné kolo a poté zamířil k bazilice. Před ní podle médií čekalo dalších sedm tisíc fanoušků, kteří skandovali jméno zesnulého obránce a "grande capitano". Potleskem lidé přivítali i hráče konkurenčního Juventusu v čele s brankářem Gianluigim Buffonem. Astori byl v neděli nalezen mrtvý na hotelovém pokoji, kde pobýval s týmem před ligovým utkáním s Udine. Podle předběžných výsledků pitvy bývalý italský reprezentant zemřel z přirozených příčin na zástavu srdce. Astori po sobě zanechal ženu a dvouletou dceru Vittorii. (ČTK)
06.03.2018 Fiorentina a Cagliari vyřadí číslo 13
Fiorentina a Cagliari se rozhodly, že vyřadí číslo třináct. Oba italské kluby tak uctí památku obránce Davide Astoriho, který v noci ze soboty na neděli tragicky zemřel. (football-italia.net)
Další expres zprávy