Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 3.37 - 3.54 - 2.05
Udinese Calcio - Slovan Liberec
1:3

Liberec si zahraje Evropskou ligu, v odvetě s Udine remizoval 1:1

Dzon Delarge (© fcslovanliberec.cz)

Liberečtí překvapivě vyřadili v závěrečném předkole Evropské ligy Udine a po sedmi letech si zahrají v pohárech základní skupinu. Po týden starém vítězství 3:1 z Itálie jim k postupu přes pátý tým uplynulého ročníku Serie A stačila v domácí odvetě remíza 1:1. Slovan poslal do vedení Konžan Delarge, za hosty vyrovnal ještě do poločasu Lazzari. Jména soupeřů v základní skupině určí Liberci páteční los.

Liberečtí před čtyřmi lety přišli v odvetě play off Evropské ligy proti Dinamu Bukurešť o náskok 3:0 z venkovního duelu, dnes ale dělali vše pro to, aby podobné selhání nezopakovali. Sice podobně jako před týdnem v Itálii začali ve velmi hlubokém bloku, ale vyráželi z něho do nebezpečných brejků.

Jako první překonal hostující defenzivu Delarge. V 17. minutě poslal uličkou do sóla Rabušice, ale ten napálil jen brankáře Kelavu. Ve 23. minutě už vyprodaný stadion jásal. Frýdek, který na pravé straně nahradil potrestaného Kušníra, hodil do vápna dlouhý aut, míč proskákal až na zadní tyč, kde jej napálil do sítě Delarge.

Odpovědět se rychle pokusil Di Natale, podobně jako v samém úvodu utkání ale mířil mimo tyče. Favorit z Itálie v tu chvíli potřeboval vstřelit nejméně tři branky, aby si vynutil aspoň prodloužení, a tak trenér Guidolin stáhl hru na dva obránce.

Liberecká obrana však pracovala dobře a dlouho nepouštěla Udine k šancím. Když už se zdálo, že Slovan půjde do kabin s poločasovým vedením, napřáhl po závaru ve vápně Lazzari a přízemní střelou k tyči srovnal.

Obraz hry se neměnil ani po přestávce. Udine drželo míč, snažilo se tvořit, domácí defenziva ale pracovala spolehlivě. Nebezpečněji dokonce vypadaly liberecké útoky. Po přímém kopu hlavičkoval těsně nad Fleišman.

Hostům se krátil čas a pozici jim ještě víc zkomplikoval Pereyra. V 72. minutě se ohnal po Šuralovi a po druhé žluté kartě musel předčasně ze hřiště. Udine i v deseti mělo více ze hry, ale Severočeši už remízu udrželi. V 88. minutě Kovář vytáhl z branky Maicosuelovu technickou střelu a stadionem obíhala oslavná "mexická vlna".