08.08.2013 18:00 CET
2 : 2
(0:0)

Trenčín v Rumunsku iba remizoval a vypadáva

Trenčínu sa v odvete 3. predkola Európskej ligy na pôde rumunskej Astry Giurgiu nepodarilo urobiť senzáciu. Po remíze 2:2, kedy všetky štyri góly padli v poslednej desaťminútovke, sa aj posledný slovenský zástupca lúči s pohárovou Európou...

Do stretnutia vstúpil aktívnejšie rumunský zástupca, ale ten bol neškodný. Paradoxne sa vlastne ohrozovali sami Trenčania. V 7. minúte mohla Astra viesť pričinením Čögleya, ktorý si takmer strelil vlastný gól. Pred štvrťhodinou hry "ohrozil" Volešáka stopér Ramon, ale skúsený gólman v náročnej situácii nespanikáril. V 22. minúte sa po Štefánikovej prihrávke dostal do šance William, ale ten domáceho brankára neprekonal. V nasledujúcich minútach sa na ihrisku nič zaujímavé neodohrávalo. Považania sa tlačili pred bránu Lunga, ale toho ohrozovali len sporadicky. V závere zaujal akurát nepríjemný pokus Kleščíka, ktorý však Lunk aj napriek problémom vytlačil mimo bránky. Obe mužstvá sa po polčasovom hvizde rozišli za bezgólového stavu.

Trenčania vstúpili do druhého polčasu veľmi aktívne. Už v 47. minúte sa nebezpečnou strelou prezentoval Mondek, ale jeho pokus preletel ponad bránku. O dve minúty neskôr sa po Kleščíkovom centri prezentoval "rybičkou" Adi, ale nigérijský útočník mieril vedľa. Štyri minúty pred hodinou hry sa uvoľnil Adi, ale jeho pokus skončil nad. Následne na druhej strane pohrozil Ivanovski, ale Volešák udržal Trenčín v nádeji. Slovenský zástupca sa v ďalšom priebehu hry prezentoval aktívnou hrou, no tej chýbalo ohrozenie Lunga, ktorý nemal skutočne veľa práce. V 84. minúte sa však Trenčania dočkali úvodného gólu. Postaral sa oň hlavičkou do protipohybu Fanendo Adi - 0:1. Trenčania následne pochopiteľne otvorili hru v snahe streliť ďalšie góly. Táto taktika však nebola taká úspešná, hostia už o dve minúty vyrovnali. Miloš Volešák bol na strelu Ivanovského prikrátky - 1:1. Gólová prestrelka pokračovala, už o minútu sa presnou strelou prezentoval Van Kessel, čím oživil nádeje hosťujúceho mužstva - 1:2. Trenčínu stačil k postupu už iba jediný gól, ale Astra ich nádeje veľmi rýchlo zničila. Už o niekoľko sekúnd neskôr sa po presnom centri presadil hlavičkou Tembo - 2:2. Trenčín znova predviedol slušný výkon, ale futbalový osud im postup do ďalšej fázy Európskej ligy už nedoprial.

Autor: Filip Kubaliak