25.07.2013 17:00 CET
2 : 1
(1:0)

Trenčín zvíťazil a postupuje do 3. predkola

Trenčín má za sebou vydarenú odvetu 2. predkola Európskej ligy, v ktorej po skvelom výkone zvíťazil 2:1 nad švédskym Göteborgom. Tento výsledok znamená postup slovenského zástupcu do ďalšieho predkola druhej najprestížnejšej kontinentálnej európskej súťaže.

Úvod zápasu bol veľmi opatrný. Avšak už v 3. minúte mohol trenčianskych fanúšikov potešiť Fanendo Adi, ale ten na gólovú prihrávku Štefánika nedočiahol. Slovenský zástupca bol aktívnejší a z úvodného gólu sa tešil po štvrťhodine hry. Zverencov Ľuboša Nosického poslal do vedenia Fanendo Adi, ktorý sa šikovne zbavil hosťujúceho brankára a zasunul loptu do prázdnej siete - 1:0. Následne však mohol z priamehu kopu vyrovnať Larsson, ale jeho dobrý pokus napokon minul Volešákovu bránku. Považania boli mimoriadne aktívni najmä pred polhodinou hry. V 26. minúte sa cez trojicu obrancov pretlačil William a jeho pokus musel Alvbage vyrážať mimo bránky. Následne sa po rohovom kope dostal k hlavičke Ramon, ale jeho pokus opäť švédsky brankár vychytal. Najvážnejšia akcia nastala v 29. minúte, kedy Fanendo Adi zasunul loptu za chrbát Alvbageho, ale jeho gól neplatil pre hru rukou. Tesne po polhodine hry však mali hostia vyloženú šancu, ktorú Hysén trestuhodne minul strelou nad bránku. V 37. minúte sa po centri Mondeka dostal do šance Adi, ale nigérijský útočník druhý gól nepridal. Následne na druhej strane hrozil kapitán Hysén, ale jeho padáčik minul bránu AS.

Trenčania boli aktívni aj v druhom polčase a ich vedenie mohlo byť vyššie po necelých desiatich minútach. V 53. minúte totiž zahral hosťujúci hráč v pokutovom území rukou, ale následnú penaltu Peter Mazan nepremenil. O päť minút neskôr mohol Mazan odčiniť svoje zaváhanie, ale ani tentokrát nedostal loptu za Alvbageho. Následne na druhej strane pohrozil Vibe, ale jeho pokus z prvej neprekvapil Volešáka. Skúsený gólman AS sa vyznamenal o niekoľko sekúnd neskôr, kedy bravúrne zneškodnil pokus Farneruda. V 71. minúte sa však Trenčania dočkali druhého gólu, o ktorý sa druhým zásahom postaral kanonier Fanendo Adi. Nigérijský útočník využil zaváhanie hosťujúcej defenzívy, opäť obišiel brankára a z uhla zasunul loptu do siete - 2:0. Vedúci celok pokračoval v aktivite, ale zhruba o desať minút neskôr zbytočne inkasoval. Stalo sa tak po hrubej chybe Holúbeka, od ktorého sa lopta odrazila k Haglundovi, ktorý potrestal jeho chybu kontaktným gólom - 2:1. Hostia pochopiteľne v závere zápasu zvýšili tempo, ale streliť postupujúci gól sa im našťastie nepodarilo. Trenčín po skvelom kolektívnom výkone zvíťazil 2:1 a po bezgólovom prvom zápase postupuje do 3. predkola Európskej ligy, v ktorom ich čaká rumunský klub Astra Plojesť.

Autor: Filip Kubaliak