05.04.2012 21:05 CET
1 : 2
(0:0)

96ky svou evropskou pouť končí, semifinále si zahraje Atlético

Dva roky stará jízda Fulhamu své následovníky, alespoň prozatím, nenajde. Hannover přes všechnu snahu nedokázal překonat organizované Atlético Madrid, jež následně utkání dovedlo k vítěznému konci.

Mirko Slomka zůstal věrný starému pravidlu a poslal na trávník vítěznou sestavu ze zápasu s Hříbaty, pouze na lavičce tak zůstal již uzdravený režisér hry Manuel Schmiedebach, na jehož místě se znovu představil defenzivně laděný Christian Schulz. 96ky musely krátce před výkopem změnit svou barvu dresů, neboť byla až příliš totožná se soupeřovými... Dolnosasové si tak oblékli venkovní sadu, jež se od své domácí varianty přece jen diametrálně liší. Tento nezvyk jakoby v úvodu 96ky zabrzdil, hrálo se výhradně pod taktovkou Atlética, výsledný efekt se ovšem tak jako tak nedostavil ani na jednom konci hřiště.

Postupem času se začali více osmělovat také hannoverští hráči: Diouf se hnal z úhlu do zakončení, na Courtoise se mu ale vyzrát nepodařilo, přímý volný kop Pinta skončil pro změnu v tříčlenné zdi. Velká chyba Suáreze způsobila ve dvacáté čtvrté minutě šanci pro Ya Konana, ten však místo dalšího pasu a následné spolupráce zakončil sám, výsledkem byla nepřesná střela mimo branku. Neškodní hosté pak stihli pouze zahrozit hlavičkou Adriána.

Rojiblancos se i po změně stran soustředili výhradně na obranu (častokrát až devět hráčů působilo na dohled vlastního pokutového území), neodpustili si však smrtelně nebezpečné výpady do rozhozené obrany - jeden takový táhl Falcao, stejně jako na začátku prvního dějství Diouf ale střelou z úhlu mezi tři tyče nezamířil. V 58. minutě se opět připomněl Diego, jeho standardku ovšem Zieler zneškodnil. Po hodině hry pak bývalý hráč Werderu nebo Wolfsburgu poslal do vápna balón na Adriána, toho od něj nedokázal odstavit Pogatetz, proti míči tak vyběhl Zieler, jenž se následně ještě nechal vytáhnout ven a mladý útočník už poté měl snadnou práci - 0:1.

Domácí kouč zareagoval hned dvojím střídáním, na trávník poslal dvojici Abdellaoue - Schmiedebach a hned to bylo na hře Dolních Sasů znát. Ya Konanova rána však byla na poslední chvíli zablokovaná a pokus Cherundola o pár minut později nedopadl o nic lépe. Devět minut před koncem ale přece svitla pro Hannover naděje: Godín posunul rohový kop za sebe, kde stál připravený Diouf a přízemní ranou k levé tyči překonal Courtoise - 1:1. Vrcholící tlak H96 ovšem ukončil po Diegově pasu nechytatelnou dělovkou ze strany pokutového území Falcao - 1:2.

Autor: Jiří Vojík