Atlético Madrid Španělsko - Atlético Madrid - Zprávy

Další články

Souboj gigantů bude k vidění v Madridu. Atlético vyzve Barcelonu

Absolutním vyvrcholením a šlágrem devětadvacátého kola bude duel třetího a čtvrtého celku, tedy madridského Atlética, které bude hájit domácí půdu a katalánské Barcelony, která bude jistě chtít zopakovat výkon z posledního vzájemného střetnutí. Obě mužstva v sezóně zatím také pojí fakt, že jejich výkony přeci jen zůstaly trochu za očekáváním, a to jak v lize, tak v domácím poháru. Mimo to jsou ale velmi úspěšná v letošním ročníku Ligy mistrů.

Simeone nekoukal na penalty. Nedělá mi to dobře, uvedl po postupu přes Inter kouč Atlétika

Hráči Atlética Madrid se stali prvním týmem v historii Ligy mistrů, který se představil ve čtyřech penaltových rozstřelech a jako první tři vyhrál. Hrdinou domácí odvety osmifinále s Interem Milán se stal brankář Jan Oblak, který byl vyhlášen mužem zápasu. Jedenatřicetiletý Slovinec patří podle svých spoluhráčů k nejlepším gólmanům na světě, sám však uznal, že úspěšnost při penaltách je hlavně otázkou štěstí. Trenér Atlética Diego Simeone přiznal, že se na penaltový rozstřel radši nekoukal.

Inter neudržel slibný náskok, po penaltách jde do čtvrtfinále Atlético

Atlético Madrid zvítězilo v domácí odvetě osmifinále Ligy mistrů nad Interem 3:1 po penaltách a postoupilo do dalšího kola play off. Jako první se ve 33. minutě prosadil Federico Dimarco, který s přehledem zakončil pohlednou kombinaci Italů. Krátce nato však Los Colchoneros se štěstím srovnali a prodloužení zařídil v závěru základní hrací doby Memphis Depay. Rozhodnutí se nakonec diváci dočkali až v rozstřelu z bílého puntíku, v němž byli k radosti většiny fanoušků na stadionu úspěšnější domácí. Diego Simeone tak stále neprohrál ani jedno domácí klání vyřazovací fáze milionářské soutěže.

Ve formě hrající Inter přijede stvrdit postup do Madridu

Ve středu večer se na stadionu Wanda Metropolitano v Madridu střetne domácí Atlético s Interem Milán a bude před sebou mít hodně náročný úkol. Potřebuje zvrátit negativní výsledek z prvního vzájemného utkání, přičemž Inter je v této sezoně obzvlášť k nezastavení.

Cádiz boj o udržení ještě nezabalil, k výhře nad Atlétikem přispěl i host ze Slavie

Cádiz si ve 28. kole španělské LaLigy připsal velmi cenný skalp, když před domácím publikem zdolal madridské Atlético 2:0. Piráti, kteří byli velkému favoritovi důstojným soupeřem i v prvním vzájemném klání této sezony, předvedli zodpovědný výkon korunovaný dvěma brankami Juanmiho. K zisku tří bodů pomohl rovněž obránce Aiham Ousou, který je ve Žluté ponorce na hostování z pražské Slavie a poprvé se objevil v základní sestavě.

Atlético hledá svůj rytmus, s Cádizem si často dobře zastřílí

Bývá dobrou tradicí, že v duelech mezi Cádizem a Atléticem padá dost branek a je na co se dívat. V téhle záslužné tradici budou oba týmy určitě chtít pokračovat i v sobotu odpoledne, až se na Estadio Ramón de Carranza v Cádizu znovu střetnou.

Atlético dalo v utkání napravených chyb zapomenout na nedávné nezdary

Hráči Atlétika Madrid porazili ve 27. kole LaLigy na vlastním stadionu Betis 2:1, a upevnili si tak pozici v elitní čtyřce. Jednou z hlavních postav duelu se stal hostující brankář Rui Silva. Ten si v osmé minutě nešťastně vstřelil vlastní gól, z čehož se ale vykoupil chyceným pokutovým kopem Álvara Moraty. Španělský kanonýr ovšem penaltový lapsus odčinil chvíli před přestávkou, kdy si po snadné dorážce připsal 14. ligový zásah v ročníku.

Atlético je z formy, Betis větří šanci

Nepovedené období prožívá Atlético, které ztrácí napříč všemi soutěžemi. Prohrálo v Lize mistrů, Copa del Rey a ani situace v LaLize není kdovíjak růžová. Svěřenci trenéra Diega Simeoneho budou hájit čtvrté místo před dotírajícím Athleticem a to proti vždy nebezpečnému Realu Betis. Andalusané zároveň ještě nevzdávají boj o Ligu mistrů.

Athletic předvedl v „atletickém“ měření sil finálový spurt, tempo diktovali Williamsové

Athletic zvítězil v semifinále Copa del Rey nad Atlétikem Madrid 3:0 a v součtu s výhrou z úvodního duelu suverénně postoupil. Jistotu dodala domácím zejména perfektní spolupráce bratří Williamsů. Ve 13. minutě se nejprve po centru mladšího Nica krásným volejem prosadil zkušenější Iňaki a v závěru prvního dějství si hvězdní sourozenci při další pohledné akci role vyměnili. Zatímco Baskové si zahrají pohárové finále již potřetí za posledních pět let, Los Indios se v něm od celkového triumfu v sezoně 2012/2013 neobjevili.

Atlético potřebuje dorovnat deficit, Athletic je ale doma enormně silný

V odvetném utkání Copa del Rey se o finále poperou znovu Athletic s Atléticem. A především hosté budou mít co napravovat. Zatímco z Athleticu se postupem času stal odborník na konec těsně pod vrcholem, Atlético potřebuje k postupu vylepšit svou bídnou venkovní formu.

Atlético se po prohře s Interem nezbavilo Miláňanů ani v lize, Almería ukořistila bod

Hráči Atlétika Madrid se neotřepali z porážky na stadionu Interu v Lize mistrů a na jihu Španělska jen remizovali s Almeríí 2:2. Outsider v duelu 26. kola LaLigy potvrdil, že dokáže potrápit favority, což prokázal při těsných porážkách s Barcelonou i Realem Madrid. Tentokrát se hlavní adept na sestup dočkal zisku alespoň jednoho bodu, jelikož na oba zásahy celku z hlavního města odpověděl vyrovnávacími trefami host z milánského AC Luka Romero.

Unavené Atlético má dobrý los – čeká ho poslední Almería

Sobotní program 26. kola LaLigy uzavře souboj Almeríe s Atléticem, které bude sbírat síly po náročném pohárovém klání v Miláně. S ohledem na to, v jak špatné situaci se Almería nyní nachází, by se třemi body ale ani tak nemělo mít Atlético potíže.

Zasloužili jsme si vyhrát vyšším rozdílem, mrzelo Inzaghiho

Trenér Interu Milán Simone Inzaghi litoval, že jeho svěřenci neporazili Atlético Madrid v úvodním osmifinále Ligy mistrů vyšším rozdílem. "Nerrazzuri" podle kouče doma podali skvělý výkon a vzhledem k množství šancí si zasloužili víc než hubené vítězství 1:0.

Postupovou jiskru Interu zažehl na San Siru spalovač Arnautovič

Hráči Interu zvítězili v prvním kole osmifinále Ligy mistrů nad Atlétikem Madrid 1:0. Aktivnějším celkem byl v zápase loňský finalista, což nakonec přetavil v 79. minutě ve vítězný gól Marko Arnautovič.