Přidej na Netvibes
EuroFotbal on Facebook

Představení účastníků MS 2010 - Itálie

09.06.2010 20:13 - Profily, historie
 
Itálie možná nepatří k největším favoritům, ale rozhodně s ní musíme počítat. Ostatně Squadra Azzurra to předvedla na minulém světovém šampionátu, který vyhrála a do Jihoafrické republiky jede jako obhájce, kterému se však tolik šancí nedává. Nicméně Marcello Lippi bude chtít ze své poslední akce s národním týmem určitě medaili a od zkušeného týmu můžeme čekat dlouhou pouť.

Historie

Kde jinde existuje větší fotbalová vášeň než v Itálii? V Evropě asi není podobný fotbalový fanda jako ten italský. Vděčit za takový fenomén můžeme anglickým námořníkům a obchodníkům, kteří na Apeninský poloostrov kopanou přivezli na konci 19. století. Do Janova, Turína a Milána tak zavítal nejkrásnější sport světa. Federace vznikla v roce 1898 a o sedm let později se stala součástí FIFA. První mezistátní zápas Italů přišel 15. května 1910 - výhra 6:2 nad Francií. Od té doby bylo těch vítězství a úspěchů nepočítaně. Squadra Azzurra se rázem stala chloubou Italů.

Dva tituly mistrů světa v letech 1934 a 1938, zlato z OH 1936. Ve finále hraném v Římě porazila Itálie Československo 2:1 v prodloužení, v Berlíně, o dva roky později, Rakousko rovněž 2:1 a v Paříži na MS 1938 Maďarsko 4:2. Silvio Piola dal na MS 1938 pět branek, z toho dvě ve finále. Zlatým písmem jsou v historii tohoto národa zapsána i jména jako Vittorio Pozzo (trenér), Luisito Monti Angelo, Schiavio a Guiseppe Meazza.

Druhá světová válka znamenala konec úspěchů, a to nadlouho i po jejím skončení. Stovky hráčů ze zahraničí začaly proudit do italské ligy a spolu s nimi vznikal také nezáživný obranný systém zvaný catenaccio. K zastavení poklesu kvality národního týmu měl sloužit zákaz startu cizinců v klubech italské ligy. Ten vešel v platnost roku 1964 a zrušen byl zase hned o 16 let později.

Ještě v roce 1966, na MS v Anglii, přišla ostudná prohra se Severní Koreou, ale o dva roky později, v roce 1968, Italové porazili Jugoslávii 2:1 a stali se mistry Evropy. Gianni Rivera, Sandro Mazzola a Luigi Riva, nejlepší střelec reprezentace, pak dovedli tentýž tým až do finále MS 1970, kde podlehli Brazílii 1:4. Dvě čtvrtá místa na MS 1978, opět prohra s Brazilci, a na ME 1980, porážka na penalty s Československem, byla odrazovým můstkem ke třetímu titulu mistrů světa. Po problémech ve skupině začalo zářit zlaté dítě italského fotbalu Paolo Rossi, dal 6 branek a Itálie ve finále porazila tehdejší Německou spolkovou republiku 3:1.

V roce 1990 to byl opět Ital, kdo získal titul nejlepšího střelce. Salvatore Schilacci a jeho 6 branek. Slabá náplast na vyřazení Argentinou v semifinále a na penalty. Neapol nemohla uvěřit. O čtyři roky později, v USA, to byl Il Codino Roberto Baggio, kdo vedl Itálii k triumfu. Byl to však také právě on, kdo nejvíc naříkal po prohraném finále s Brazílií. Na penalty - to on selhal v rozhodujícím okamžiku. Po desetiletém půstu následovalo stříbro z Nizozemska a Belgie a další dva neúspěchy - krach v osmifinále MS 2002 a o dva roky později vyřazení již v základní skupině Eura 2004. Zpět na vrchol se Itálie vrátila teprve před čtyřmi roky, v Německu se stala mistrem světa a záhy toužila napodobit Francii z přelomu století. Titul mistrů světa i Evropy ovšem během dvou let neukořistila. Postoupila sice ze skupiny smrti, jenže hned ve čtvrtfinále narazila na pozdější vítěze ze Španělska a bylo hotovo. Teď se bude Squadra Azzurra pokoušet alespoň o ten dvojitý mistrovský úspěch, o nic menší zadostiučinění. S ním už koneckonců má zkušenosti - povedlo se jí to v letech 1934, respektive 1938...

Hvězda: Gianluigi Buffon

Když před devíti lety přestupoval z Parmy do Juventusu, stanovil jeden, a ne poslední brankářský rekord. Třiadvacet milionů liber - tolik dosud nikdo za gólmana nezaplatil. Tehdy mu bylo 23 let a po uběhnutí necelé dekády můžeme konstatovat, že na jeho ceně nikterak neubylo, spíš naopak. Už v Parmě, kde dělal jedničku pět sezon od svých osmnácti let, byl považován za jednoho z nejspolehlivějších brankářů na Apeninském poloostrově. Tehdy ještě talentovaného. Teď už je po všech stránkách vyspělý a s trochou kontroverze můžeme říct, že i nejlepší. Obránci si nemohou vynachválit, že Buffon když nemusí, tak míče nevyráží před sebe. V tomhle patří opravdu k té nejužší špičce. Báječné reflexy či zdařilá likvidace penalt, i to jsou další atributy, které z partnera české modelky Šeredové dělají bezpochyby jednoho z nejlepších brankářů planety.

Už sedm let v Juventusu čekají na mistrovský titul, zažívají jedno z nejhorších období historie. A zrovna Buffon u toho nemůže chybět. Kdo by byl řekl, že jeho působení v Parmě bude v součtu cenově podobně ohodnocené jako turínské angažmá. Těžko říct, jestli se na 32letého golmana prostě lepí smůla, nebo čím je to způsobeno, nicméně ten výčet trofejí je tak chudý, až nad tím rozum zůstává stát. Z osmi ročníků pouze dva tituly hned ze začátku jeho zdejšího fungování, plus jeden kousek odvelený k Interu v důsledku calciopoli. Dále už jen dva domácí poháry a jedno prohrané finále Ligy mistrů. Přitom populární Gigi miluje vítězství, o čemž dobře svědčí i prohlášení jeho agenta po nuceném sestupu do druhé ligy: "Serie B je soutěž, kterou ještě nikdy nevyhrál, a on se o to chce pokusit." Jenže naneštěstí pro něj, Buffon byl v Juventusu často sám, kdo podával stabilně spolehlivé výkony.

Přesto ani jemu se nevyhnuly výkyvy. Zejména během loňské sezony ho drze přemáhala frustrace z herní krize celého mužstva. Na jejím začátku ho sužovala zranění, díky nimž ho načas v brance nahradila senzace jménem Manninger a ve fotbalových kuloárech se začalo živě debatovat o Buffonově chystaném odchodu. Samotná hvězda působila poněkud sklíčeně, což také později sama přiznala. O nějakém odchodu prý ale neuvažovala. Uvidíme, jak se situace vyvine pro změnu po právě uplynulém ročníku. V něm si Juventini opět prožili jen a jen zklamání. Stěží uvěřitelná sedmá příčka, sotva pohárová, a překvapivé vypadnutí z Evropské ligy na úkor podceňovaného Fulhamu. Sečteno podtrženo - v Turíně se zase jednou naříkalo. Vůči Buffonovi si ovšem nikdo nedovolil říci byť jediného křivého slůvka. Dlouhovlasý brankář, pyšnící se rekordem devítinásobného ocenění pro nejlepšího golmana Serie A, už tentokrát nebyl ničím jiným než zodpovědnou oporou. V jednu chvíli byl považován za momentálně v nejlepší formě hrající star fotbalového nebe. Na respektovaném analytikovi Massimovi Maurovi si dokonce vyžádal patetickou nálepku "nejlepšího brankáře všech dob". Zpět v životní formě, skvělý Gigi je zpátky! Itálie si tak může oddychnout...

Trenér: Marcello Lippi

Letošní šampionát můžeme chápat na několik způsobů, třeba jako defilé dvou nejúspěšnějších italských trenérů posledních dvou dekád. Zatímco však Fabio Capello šel za novou výzvou, prvně k reprezentaci, vytahovat tápající Anglii z krize několika let, Marcello Lippi se spíše vrací k rozdělané práci. Skoro to vypadá jako kalkul. Roku 2006 dovedl Azzurri na absolutní vrchol, čímž se stal prvním koučem v historii, který zvládl nejvyšší možné mety dosáhnout jak s klubem, tak s národním výběrem. To navíc umocňuje fakt, že pokaždé šlo o týmy z jeho rodné krajiny - Juventus a repre Itálie. Po tomto monstrózním úspěchu si dal Lippi dva roky pauzu a pustil ke kormidlu nováčka Donadoniho. Jenže ten na Euru vyhořel, a tak je rodinný muž, dbající především na vnitřní zdraví mužstva, zase zpátky na místě činu. Hotov připravit své domovině dvojitou po sobě jdoucí radost, kterou naposledy zažila v e 30. letech minulého století.

Marcello Lippi má snad trenérské řemeslo v krvi. Z lavičky se už prokousal ke všem možným trofejím (snad až na tu pro evropského šampiona), čímž si víceméně kompenzuje svou hráčskou kariéru, kterou z největší části strávil v provinční Sampdorii. Právě vzhledem k tomu, že jako aktivní fotbalista pozornost širší veřejnosti neupoutal, musel začít opravdu prozaicky. Bezejmenné celky jako Pontenedra, Pistoiese, Carrarese, Cesena či Lucchese se klidně mohou kasat, že jejich dospělácké áčko kdysi dávno vedl někdo, koho před třemi roky Times zařadil mezi 50 největších trenérů všech dob. Zajímavé je, že na rozdíl od Capella Lippiho evidentně příliš neláká cizina. V žádné roli totiž ještě nevytáhl paty z "domu", a to na to měl už 40 let. V roli hlavního trenéra působí přesně 25 sezon a za tu dobu mu na jeho štít přibyly tuny zářezů. Mezi ty nejvýznamnější bezpochyby řadíme pět scudett (všechny s Juventusem), z toho jedno ztrojené domácím pohárem a trofejí pro vítěze Poháru UEFA (1995) a jedno "pouze" zdvojené triumfem v Lize mistrů (1996).

Před nadcházejícím mistrovstvím bychom si měli uvědomit ještě jednu věc, na níž bychom se mohli klidně zaměřit. A sice Lippiho šťastnou ruku při střídáních. Na minulém šampionátu totiž hned pět gólů z celkových 12 pocházelo z dílny Lippiho žolíků. V podobném duchu potom rodák z Toskánska připravoval i kvalifikační nominace. Vždyť pro těch deset zápasů povolal dohromady 36 různých hráčů! Je tedy evidentní, že se 62letý gentleman nebrání inovacím. Proto také nechává doma třeba reprezentační stálice v osobách Fabia Grossa či Lucy Toniho.

Ideální sestava: Buffon - Zambrotta, Cannavaro, Chiellini, Criscito - Pepe (Marchisio), De Rossi, Pirlo (Palombo), Camoranesi - Gilardino, Iaquinta

Kvalifikace

Ačkoliv je ani jednou neporazili, nakonec před nimi chovali luxusní šestibodový náskok. Řeč je o Irech, úhlavních konkurentech Itálie v boji o první, přímo postupovou příčku. Azzurri je převezli díky svým obvyklým nástrojům - pragmatismu a strojovému získávání sebepovinnějších tří bodů. Takhle tedy neatraktivně, ale přece porazili dvakrát Kypr, Gruzii i Černou Horu, kdežto Irové třeba s Balkánci pokaždé ztratili. To ve finále rozhodlo. Italům k těm sedmi výhrám a třem remízám (ta třetí na jejich konto přibyla po zápase v Bulharsku) stačily pokaždé maximálně tři góly, víc nikdy vstřelit nepotřebovala. A to ještě za tím jediným tříbrankovým nášupem stojí akorát úchvatný hattrick Gilardina, zkompletovaný za pouhých 14 minut. Na druhou stranu příčinou nepříliš obdivuhodné italské potence může být i nepřítomnost opravdového fotbalového trpaslíka. I poslední Gruzie nebo třeba nejví ce podceňovaný Kypr zpravidla favority dokážou potrápit, což dokázaly i tentokrát. Proto také Lippiho svěřenci inkasovali častěji než jiné velmoci jako Španělsko, Nizozemsko, Anglie či Německo.

Přípravné zápasy
03.03.2010
Itálie - Kamerun
0:0
03.06.2010
Itálie - Mexiko
1:2
05.06.2010
Švýcarsko - Itálie
1:1
Program zápasů - skupina F
14.06.201020:30Cape Town
Itálie - Paraguay
20.06.201016:00Nelspruit
Itálie - Nový Zéland
24.06.201016:00Johannesburg
Slovensko - Itálie
Konečná nominace
Brankáři: Gianluigi Buffon (Juventus FC), Morgan De Sanctis (SSC Neapol), Federico Marchetti (Cagliari).
Obránci: Salvatore Bocchetti (Janov CFC), Leonardo Bonucci (SSC Bari), Fabio Cannavaro (Juventus FC), Domenico Criscito (Janov CFC), Giorgio Chiellini (Juventus FC), Christian Maggio (SSC Neapol), Gianluca Zambrotta (AC Miln).
Záložníci: Mauro Camoranesi (Juventus FC), Daniele De Rossi (AS Řím), Gennaro Gattuso (AC Miln), Claudio Marchisio (Juventus FC), Riccardo Montolivo (Fiorentina), Angelo Palombo (UC Sampdoria), Andrea Pirlo (AC Miln).
Útočníci: Antonio Di Natale (Udinese), Alberto Gilardino (Fiorentina), Vincenzo Iaquinta (Juventus FC), Giampaolo Pazzini (UC Sampdoria), Simone Pepe (Udinese), Fabio Quagliarella (SSC Neapol).
Detailní nominace
Autor: Tomáš Daníček
Počet zobrazení: 6465
Související články
Komentáře (192 / 0 nových)
Kaká10
09.06.2010 20:21
#
postoupí ze skupiny ale pak uz nic
smazaný uživatel
09.06.2010 20:21
#
DDR na křídle?
smazaný uživatel
09.06.2010 20:25
#
DDR na desce. De Rossi určitě spíš uprostřed, ne?
smazaný uživatel
09.06.2010 20:27
#
jo, Právě.
fantomas
09.06.2010 20:36
#
Kdo tam hraje? Palombo?
smazaný uživatel
09.06.2010 20:38
#
Pepe, nebo 1 bránící křídlo - Marchisio, jak tu nedávno psal mere...
fantomas
09.06.2010 20:38
#
Takže bez Palomba..
smazaný uživatel
09.06.2010 20:22
#
Aj by možno postúpili .. Keby v ceste nestálo naše Slovensko
Arbiter
09.06.2010 20:23
#
Buffon má hnusný brankařský dres, fandit jim nebudu
homeles8
09.06.2010 20:23
#
****
cresposuper
09.06.2010 20:28
#
homeles8
09.06.2010 20:23
#
Hlavně ať se uzdraví Pirlo. Jinak
smazaný uživatel
09.06.2010 20:23
#
Zas?
fantomas
09.06.2010 20:36
#
Tak Italové jdou úplně mimo mě. Tady se bránit nebudu.
smazaný uživatel
09.06.2010 20:38
#
Tak sa hneď pýtaj, lebo toto je tiež pekný zabiják. Mimo to, Pirlo je mimo, takže až do zápasu s nami toto nebude starting11.
fantomas
09.06.2010 20:41
#
Ale je to ideální.
smazaný uživatel
09.06.2010 20:47
#
UŽ hej...
smazaný uživatel
09.06.2010 20:24
#
Buffon
homeles8
09.06.2010 20:25
#
?
smazaný uživatel
09.06.2010 20:44
#
nemám ho rád :)
homeles8
09.06.2010 20:44
#
fantomas
09.06.2010 20:45
#
Jo, taky mě chvíli sralo, že je kvůli němu Šeredová zadaná, ale to už mě přešlo...
homeles8
09.06.2010 20:46
#
fantomas
09.06.2010 20:48
#
Omg, pořád tu házíš podobný vtípky a teď na mě valíš oči...
homeles8
09.06.2010 20:49
#
co to je furt to Omg
fantomas
09.06.2010 20:50
#
Oh my god. Lepší než wow, ne?
homeles8
09.06.2010 20:51
#
Jo Wow
smazaný uživatel
09.06.2010 20:50
#
Oxid hořečnatý..
fantomas
09.06.2010 20:51
#
fantomas
09.06.2010 20:51
#
(jen by to muselo bejt obráceně, marty)
homeles8
09.06.2010 20:52
#
hořečnatý Oxid?
smazaný uživatel
09.06.2010 20:52
#
fantomas
09.06.2010 20:53
#
Jo, tak nějak.
smazaný uživatel
09.06.2010 20:52
#
Neke.. čekal sem, že to homeles nepozná, ale tak co... Proč to neprozradit..
fantomas
09.06.2010 20:53
#
homeles8
09.06.2010 20:51
#
Jinak, todel bych prostě čekal třeba ode mně nebo od Cukra, proto valim oči
smazaný uživatel
09.06.2010 20:48
#


Jednu dobu jsem si na ní taky dělal nárok..
fantomas
09.06.2010 20:48
#
smazaný uživatel
09.06.2010 20:55
#
smazaný uživatel
09.06.2010 20:56
#
Ideální výška...
fantomas
09.06.2010 21:07
#
Je ideální celá.
homeles8
09.06.2010 21:08
#
no já nevim... Ale tak každýmu se líbí něco jinýho
smazaný uživatel
09.06.2010 21:08
#
Jako myslím naše výška vzhledem k její postavě.. Ale jako s tímhle se souhlasit musí, to je pravda.. Dokonalá ona je..
fantomas
09.06.2010 21:10
#
Jo tak...no tak já nejsem žádný tintítko myslim... ale je fakt, že na Gigiho nemám.
smazaný uživatel
09.06.2010 21:11
#
Jsi tak nějak stejně vysokej jak já, ne?
Godwinson
09.06.2010 21:11
#
Vždyť ty máš asi 150, ne? Nebo kolik jsi tu psal ...
smazaný uživatel
09.06.2010 21:12
#
175
fantomas
09.06.2010 21:13
#
182 zhruba, možná i pět.
smazaný uživatel
09.06.2010 21:14
#
Aha, mě si připadal tak nějak ve stejný výšce Tak je pravda, že sem tě viděl nejvíc, když si seděl no..
smazaný uživatel
09.06.2010 21:18
#
I pět, toľko mám ja
fantomas
09.06.2010 21:37
#
Jojo, asi jo. Já si to nikdy nepamatuju, ale přes 180 mám stopro.
smazaný uživatel
09.06.2010 21:38
#
Srandista...
vladis271
10.06.2010 08:07
#
187
Godwinson
09.06.2010 21:13
#
Tak to nevim, proč jsem tě měl zafixovanýho jako prďolu ...
smazaný uživatel
09.06.2010 21:13
#
Já nevim.. Zase až tak malej nejsem..
Godwinson
09.06.2010 21:15
#
homeles8
09.06.2010 21:15
#
Je takovej malej, špatně zachovalej, v hospodě je známej...Yeeeaah
fantomas
09.06.2010 21:37
#
Jojo, to ale vážně na Frankieho sedí.
smazaný uživatel
09.06.2010 21:38
#
smazaný uživatel
09.06.2010 21:39
#
fantomas
09.06.2010 21:40
#
No dobře, to špatně zachovalej vynechej ...
homeles8
09.06.2010 21:39
#
to bylo v Poldovi 2
smazaný uživatel
09.06.2010 21:12
#
Tipujem, že vyšší.
smazaný uživatel
09.06.2010 21:15
#
Počkej, jak to můžeš vědět?
smazaný uživatel
09.06.2010 21:19
#
Som predsa master Tak fantíka poznám a u teba aj z fotky na FB čo som videl proste tipujem, aj vďaka pôvodu Neber to v zlom.
Godwinson
09.06.2010 21:20
#
Poznáš výšku podle původu? To je drsný, stačí ti město nebo potřebuješ i adresu?
smazaný uživatel
09.06.2010 21:28
#
Chlapče ja mám také schopnosti o ktorých sa ti ani len nesníva...
smazaný uživatel
09.06.2010 21:22
#
Počkej fotky na FB? A původu? Já nejsem zase až tak cikán
smazaný uživatel
09.06.2010 21:27
#
No to ani netvrdím...
smazaný uživatel
09.06.2010 21:28
#
Nechal jsem dát pozvánku k přátelství ať si tě taky můžu prohlídnout
smazaný uživatel
09.06.2010 21:27
#
Len profilovej ani neviem či ešte aktuálnej...
smazaný uživatel
09.06.2010 21:29
#
Ta je asi 2,5 roku stará..
smazaný uživatel
09.06.2010 21:33
#
Chceš mi snáď nahovoriť, že si vyrástol? Nemyslím do šírky...
smazaný uživatel
09.06.2010 21:35
#
Ne, ale tam ani ta výška není poznat.. To je jen fotka za barem.
smazaný uživatel
09.06.2010 21:39
#
Ako hovorím Godwinsonovi, mne to stačí...
smazaný uživatel
09.06.2010 21:40
#
Godwinson
09.06.2010 21:30
#
No, buď jsi nebo ne, tak se rozhodni.
smazaný uživatel
09.06.2010 21:33
#
No jsem na půl.. Mamča cikánka a táta Čech.. Ale na násdětech to v podstatě není vůbec poznat, na mamče jo, ale jelikož mluví spisovně, je přirozeně inteligentní, má ráda pořádek apod. Tak si lidi myslí, že je jen Italka..
smazaný uživatel
09.06.2010 21:33
#
Godwinson
09.06.2010 21:35
#
fantomas
09.06.2010 21:38
#
Counter
09.06.2010 21:40
#
homeles8
09.06.2010 20:56
#
von nosí tu utěrku na hlavě furt?
Arbiter
09.06.2010 21:01
#
to je buff
homeles8
09.06.2010 21:04
#
cože?
Arbiter
09.06.2010 21:13
#
buff
Godwinson
09.06.2010 21:08
#
Tak to by bohatě stačilo, ne?
smazaný uživatel
09.06.2010 21:13
#
Ako na co... Mne by to vadilo.
Godwinson
09.06.2010 21:17
#
smazaný uživatel
09.06.2010 20:55
#
mě se moc nelíbí ale ohnul bych ji
homeles8
09.06.2010 20:57
#
Fakt? Já ne, já bych jí zlomil.
smazaný uživatel
09.06.2010 21:15
#
asi máš lepší "výbavu" než já
homeles8
09.06.2010 21:27
#
homeles8
09.06.2010 21:28
#
22
smazaný uživatel
09.06.2010 21:35
#
18,5
homeles8
09.06.2010 21:36
#
sráči
smazaný uživatel
09.06.2010 21:37
#
stačí
homeles8
09.06.2010 21:40
#
by si musela ustřihnout poštěvák...
smazaný uživatel
09.06.2010 21:36
#


Takže jak by řekla moje mladá.. První 16 a druhej 13,5
Godwinson
09.06.2010 21:46
#
Já myslel, že nám sdělují číslo bot, srandisti.
smazaný uživatel
09.06.2010 21:47
#
domingo
09.06.2010 20:24
#
Nemám je rád. Ze skupiny sice projdou, ale snad je pak Japonsko nebo Kamerun pošle pěkně domů.
homeles8
09.06.2010 20:25
#
domingo
09.06.2010 20:25
#
Nebo Dánsko.
smazaný uživatel
09.06.2010 20:26
#
Sakra
smazaný uživatel
09.06.2010 20:25
#
Japonsko a Kamerun...
domingo
09.06.2010 20:26
#
Já chtěl napsat Dánsko každopádně oba je klidně můžou vyřadit.
clinger
09.06.2010 20:38
#
pokud nepředvedou zase nějakou hereckou vložku a nepomůže jim rozhodčí jako posledně na MS proti Austrálii
smazaný uživatel
09.06.2010 20:26
#
Znáš Italy. Čtvrtfinle z toho bude.
mastakillah
09.06.2010 20:30
#
smazaný uživatel
09.06.2010 20:32
#
Nějací Asijci by mohli překvapit.. Japonci mají dlouhodobě dobré výkony.. Pamatuju jak nás na Letný úplně vyšachovali před Eurem v Portugalsku, a to jsme byli tehdá nejlepší tým Evropy
cresposuper
09.06.2010 20:32
#
smazaný uživatel
09.06.2010 20:32
#
clinger
09.06.2010 20:36
#
herbage
09.06.2010 21:05
#
justcall
09.06.2010 20:32
#
homeles8
09.06.2010 20:43
#
smazaný uživatel
09.06.2010 20:38
#
A já bych to sestavil jinak
rossoneri89
09.06.2010 20:41
#
FORZA ITALIA
GO SLOVENSKO GO
smazaný uživatel
09.06.2010 20:43
#
Talianska azúra na Africkom nebi.
fabec1222
09.06.2010 20:48
#
c'è Cannavarooo... c'è capitanooo... c'è Cannavaroooo...
homeles8
09.06.2010 20:49
#
meleš hovna
cresposuper
09.06.2010 20:59
#
fabec1222
09.06.2010 21:10
#
co je
cresposuper
09.06.2010 21:11
#
Streda, 21 : 11.
homeles8
09.06.2010 21:14
#
Červen
Jajinek
09.06.2010 20:58
#
3-4-3

Gigi
Bonucci - Fabio - Chiellini
Maggio - De Rossi - Montolivo - Criscito
Pepe - Gila - Di Natale

takhle bych to postavil já...ta čtyřlenná obrana zatím dost skřípe...navíc chci, aby hrál Di Natale!!!
smazaný uživatel
09.06.2010 21:00
#
Ehmm...nie moc prievanu? Inak by to bolo fakt pekné a HLAVNE, veľký súhlas s poslednou vetou
Jajinek
09.06.2010 21:07
#
tak průvan...Zambro a celé čtyřčlené obrana tragičtí, Mauro nerozehraný...Maggio a Criscito jako obránci / záložníci zvyklí z klubů. Střed dostatečně pevný a i kreativní a o útočná trojka prostě má kvalitu...
smazaný uživatel
09.06.2010 21:08
#
To hej, tak tie kraje sú na obranu zvyknuté, takže by to bolo aj variabilné. Ja sa nesťažujem, Antonio je moja priorita a 3-4-3 je obľúbené rozostavenie v akejkoľvek mojej fante
homeles8
09.06.2010 21:00
#
cresposuper
09.06.2010 21:04
#
Pravda, pravda
panca
09.06.2010 21:01
#
italskej narodak je slabej. Teda myslim podle jednotlivych jmen. Uz to neni co to byvavalo
Duff
09.06.2010 21:04
#
Poměrně slabý tým, ale z téhle skupiny to na postup stačit bude.
smazaný uživatel
09.06.2010 21:09
#
Forza Italia
Gigi,Chiellini a Gila,tyto 3 ich dovedu az k trofeji

OT:Maccarone je uz s nami dohodnuty,uz sa staci iba dohodnut zo Sienou
homeles8
09.06.2010 21:10
#
s kym?
smazaný uživatel
09.06.2010 21:12
#
Palermo
homeles8
09.06.2010 21:16
#
aha
Jajinek
09.06.2010 21:18
#
o parník lepší než Cavani, ale zase se možná míň hodí k Miccolimu...dva bossové na jednom písečku...
smazaný uživatel
09.06.2010 23:26
#
Jo, a celý přestup se odhaduje kolem 4 mln eur...
smazaný uživatel
10.06.2010 17:16
#
To fakt iba okolo 4mil.?hmm ta to balada.
smazaný uživatel
09.06.2010 21:30
#
Nechápu Vás,tak proč sem lezete když tak nesnášíte Italii??? jinak pěkný článek
homeles8
09.06.2010 21:31
#
já nenesnášim Itálii
Sdoom
09.06.2010 21:33
#
Nevim, co by se muselo stat, aby Italie udelala nejaky vetsi uspech (postup dal nez do ctvrtfinale)...absence kreativnich hracu, kteri umi vzit zodpovednost na sebe a rozhodnout (Totti, Del Piero, Cassano), zadna slavna forma teoretickych opor jako Zambrotta, Cannavaro, Pirlo, Camoranesi a ani ta obrana se starnoucim Fabiem a bez Nesty nevypada nepruchodne jako driv :/
Jinak co se tyce clanku, tak absolutne nechapu, jak muze v zakladni sestave chybet Di Natale, lepsiho utocnika Italie v soucasnosti nema a bude sedet na lavicce? Iaquinta je bohuzel spalovac a Italie potrebuje to minimum sanci, co si vytvori, promenit.
Btw. vyrazeni na Euru pozdejsimi mistry Evropy na penalty je vyhoreni?
Pipo123
09.06.2010 21:47
#
aj ked som fanúšikom Serie A a talianského futbalu, tak repre Italie som nikdy nemal rád som zvedavý či bude tá obrana horieť tak ako v príprave
Godwinson
09.06.2010 21:52
#
Jinak, k tématu, první flek má Paraguay a v posledním zápase budou hrát Taloši se Slovákama o postup ...
Bianconero
09.06.2010 22:36
#
smazaný uživatel
09.06.2010 22:38
#
smazaný uživatel
10.06.2010 14:54
#
djwenca
09.06.2010 21:53
#
jen tak mimo diskuzi: Řekne mi někdo co je to za tu soutěž od Fanty, nebo co to je....pořád tu někde čtu, že má někdo toho či onoho hráče ve fantě atd? a nikde k tomu nenacházím žádný info.....díky
smazaný uživatel
09.06.2010 21:55
#
Je to na fifa.com... Vybereš si svoje hráče, postavíš jedenáctku a pak se ti sčítají/odečítají body za góly, přihrávky, centry apod. Kdo má víc bodů, tak vyhrál
smazaný uživatel
09.06.2010 21:56
#
http://en.mcdonalds.fantasy.fifa.com

Základné info je pod Iniestom, kde som to niekomu vysvetľoval. Nz.
smazaný uživatel
09.06.2010 22:02
#
skvělá defenziva posuna italy do semifinále
Bianconero
09.06.2010 22:20
#
Juchuuuuuu...... Fratelli d'Italia, l'Italia s'è desta, ..... Forza Italia
Mr.Jindros
09.06.2010 22:48
#
SQUADRA AZZURRA... budu držet palce.
Pipo123
09.06.2010 22:48
#
Inak dneska Brescia dobrú remízu uhrala ale snad postúpi Torino
Bianconero
09.06.2010 22:51
#
Ne-eeee, Brescia musí
Pipo123
09.06.2010 22:54
#
já mám docela rád oboch ale Torino patrí viac do Sere A
Bianconero
09.06.2010 22:56
#
Já radši Brescii
Pipo123
09.06.2010 22:58
#
u teba to chápem
Bianconero
09.06.2010 22:59
#
Pipo123
09.06.2010 23:02
#
haha Palermo chce Ledesmu, Lotito - Ledesmova cena ? 10 - 12 mil eur
AC - Doniho chce ako jednotku
Udinese chce náhradu za odchody - Bianchi a Matri /// to by som im prial
Bianconero
09.06.2010 23:04
#
A já chci jít spát tak buona notte amigo

PS: Lotito z toho vytříská maximum
Pipo123
09.06.2010 23:08
#
maximu = odchod zadara
Godwinson
09.06.2010 23:04
#
Ty vážně fandíš nesympatickýmu Laziu?
Pipo123
09.06.2010 23:08
#
Godwinson
09.06.2010 23:10
#
Pipo123
09.06.2010 23:13
#
to Lazio bolo aj sympatické ked tam hral Lopez, Nedved. Negro, Nesta, Perruzi atd. to že je to teraz také aké je to nezmení môj názor na Lazio a postop k fandeniu
smazaný uživatel
09.06.2010 23:20
#
ty tvoje news jsou trochu "po záruce" , Doni je obyčejná spekulace, navíc už vyvrácená..., buď se vrátí Storari, nebo zůstane v Samp a příjde Marchetti.
Pipo123
09.06.2010 23:23
#
tak to sorry já som len čítal nejaké vyjadrenie Doniho agenta
Pipo123
09.06.2010 23:23
#
Storari by bol good, čo robil v Dorii ku konci sezóny
smazaný uživatel
09.06.2010 23:24
#
Zítra se prý bude jednat o setrvání Stora v dorii....nabízejí 3,5 mega. Bral bys?
Pipo123
09.06.2010 23:26
#
inak prečo myslíš že budeme hrať na 4 obrancov ?
smazaný uživatel
09.06.2010 23:34
#
z vaší stránky:
Gianluca Comotto - Italský pravý obránce, je podle zpráv z televizní stanice Sky Sport jednou nohou v Laziu, hráč to dnes ve zpravodajské relaci sám potvrdil. Mohl by tak nahradit odcházejícího Scaloniho a poprat se o místo v sestavě na pravé straně obrany. Příchodem Pintose tak vzniká přetlak na pravé straně obrany a zdá se, že Lichtsteiner je opravdu na cestě z Říma. V Itálii se přestup Comotta bere za hotovou věc, my raději počkáme.

Teda pokud tím pravým obráncem myslíte skutečné post pravého obránce a ne nějakou bývalou Lichtsteinrovou pozici na křídle v záloze.
Pipo123
09.06.2010 23:37
#
no já fakt nevim toto je zaujímave o hráčoch sa hovorí tak a o taktike že na troch Lichtsteiner nech ide do Juve
smazaný uživatel
09.06.2010 23:43
#
taky si myslím, Juve pravého obránce potřebuje...

Jinak mám další dotaz, počítáte se Zaurim? Podle mě by se takový lajnař hodil...na křídlo, nebo na kraj obrany taky.
smazaný uživatel
09.06.2010 23:44
#
ale to je myslím taky pravý obránce
Pipo123
09.06.2010 23:46
#
asi ne čo sa hovorilo že o neho nestojíme Doria neuplatnila opciu čo ma prekvapilo kedže tam hral dobre... ale je to môj oblúbenec snad zostane inak toho Clementa Rodrigueza poznáš ? on teraz je aj na MS za ARG, mu končí zmlúva a Lotito ho chce už je tých obrancov nejak moc
smazaný uživatel
09.06.2010 23:50
#
Neznám. a už se ani nevyznám, kdo v Laziu je a není, celý den to tu probíráme, až mi všichni splynuli, od taktiky, po jednotlivé posty a hráče
Pipo123
09.06.2010 23:51
#
Jajinek
10.06.2010 00:03
#
že jo, já se v těch jejich argentincích už taky stěží orientuju, když si to tak sumarizuju, tak mají potencionálně nejširší kádr v Calciu...
Pipo123
09.06.2010 23:28
#
inak ked hovoríš že Comotto je pravy obranca tak potom Oddo bye
smazaný uživatel
09.06.2010 23:35
#
smazaný uživatel
10.06.2010 09:54
#
asi jo, Marchettimu bych dal přednost...
smazaný uživatel
09.06.2010 23:45
#
Bianchiho ne, ale Matri by byl super. Někoho rychlýho ke kosmické dvojce NASA a mají vystaráno .
alcantara
10.06.2010 05:31
#
OT: Konecne, Majo!!!
Ikarus
10.06.2010 07:31
#
To je tak na hovno tým
JuveIt
10.06.2010 08:51
#
FORZA GIGI BUFFON!!! FORZA ITALIA!!!!
smazaný uživatel
10.06.2010 10:32
#
Squadra Azzura bude minimálně v semifinále akorát mě strašně mrzí nepovolání Miccoliho
smazaný uživatel
10.06.2010 14:54
#
smazaný uživatel
10.06.2010 11:26
#
Musíme doufat že se co nejdříve uzdraví Pirlo, jiný tvůrce hry tam není, v obraně bych dal příležitost mladým a v útoku Di Natale s Gilardinem, snad jim to tam bude padat. Forza Italia! Výsledky skupiny: Itálie - Paraguay 1:1, Slovensko - Nový Zéland 1:1. Itálie - Nový Zéland 2:0, Paraguay - Slovensko 2:1, Itálie - Slovensko 3:1, Paraguay - Nový Zéland 2:2
Mr.Jindros
10.06.2010 12:50
#
Itálie 7 Paraguay 5 Slovensko 2 Zéland 1
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.