Přidej na Netvibes
EuroFotbal on Facebook

Itálie

Moggi: Za debakl Itálie mohou kluby s mnoha cizinci

Bývalý generální manažer Juventusu Luciano Moggi se vyjádřil k neúspěšné účasti Itálie na MS. Podle názoru kontroverzního muže debakl Squadry Azzurry mají na svědomí přední italské kluby, které upřednostňují cizí hráče před domácími talenty. Nejvíce se opřel do Interu Milán.
29.06.2010 | Aktuality | 107 komentářů

Arrivederci Italia

Pro někoho se jedná o tragédii, pro jiného o radostné zjištění momentálního stavu italské kopané, zejména té reprezentační. Pravda, Inter se stal vítězem Ligy mistrů, ale na hrací ploše se objevil jediný Ital. Mourinho, strategicky, poslal Materazziho na hřiště v 91. minutě. Snad aby se neřeklo...
27.06.2010 | Názory a komentáře | 220 komentářů

Zklamali jsme, měli jsme na víc, znělo z italského tábora

Italové sice nebyli jako obhájci zlatých medailí největšími favority letošního světového šampionátu, ale rozhodně si nikdo nedovolil se Squadrou Azzurou nepočítat. Výběr Marcella Lippiho ale udělal všem takovým čáru přes rozpočet, když neprošel přes základní skupinu.
25.06.2010 | Aktuality | 183 komentářů

Weiss: Dnešek je po narození syna mým nejlepším dnem v životě

Fotbalisté Slovenska při svém debutu na světovém šampionátu nečekaně postoupili díky výhře 3:2 nad obhájci titulu Italy do osmifinále a sami tomu po zápase nemohli uvěřit. Jejich kouč Vladimír Weiss přirovnával dnešní úspěch k pocitům, které zažíval, když se mu narodil syn Vladimír, nyní rovněž člen slovenské reprezentace.
24.06.2010 | Aktuality | 245 komentářů

Slováci vyzráli na Italy a slaví senzační postup

Strhující podívaná nakonec vyústila v postup slovenského reprezentačního výběru. Italové se Slováky prohráli po dramatické koncovce 2:3 a jejich působení na šampionátu tak ostudně končí. Hrdinou zápasu se stal útočník Robert Vittek, jenž vstřelil do sítě Squadry Azzurry dvě branky.
24.06.2010 | Komentáře a souhrny | 1504 komentářů

Slováci se pokusí vyřadit úřadující mistry světa

Skupina F pozná ve čtvrtek v šest hodin večer své dva postupující. Všechny čtyři týmy stále živí své šance na osmifinále. O jedno postupové místo si to nejspíš rozdají ve svém vzájemném duelu Slováci s Itálií. Pro naše východní sousedy je to poslední nabídnutá šance, aby jejich historicky první účast na světovém šampionátu neskončila již ve skupině.
23.06.2010 | Previews | 1504 komentářů

Bossi: Italové si postup koupí

Italský ministr bez portfeje Umberto Bossi prohlásil před závěrečným utkáním úřadujících mistrů světa v základní skupině se Slovenskem, že si potřebné vítězství koupí. Italové jsou po remízách s Paraguayí a Novým Zélandem na druhém místě v tabulce skupiny F a k zajištění postupu bez ohledu na výsledek druhého zápasu potřebují zvítězit.
23.06.2010 | Aktuality | 5 komentářů

Pirlo začal po zranění znovu trénovat, měl by nastoupit proti SR

Italský fotbalista Andrea Pirlo překonal problémy s poraněným lýtkem a dnes se v dějišti mistrovství světa zapojil do tréninku národního týmu. Italům by měl pomoci již v posledním utkání základní skupiny se Slovenskem, ve kterém potřebují obhájci titulu po dvou remízách vyhrát, aby měli šanci na postup.
21.06.2010 | Aktuality | 20 komentářů

Italský kouč Lippi: Proti Slovákům se musíme zlepšit

Fotbalisté Itálie si v dnešním utkání světového šampionátu proti Novému Zélandu nečekaně připsali pouze další remízu 1:1 a s dvěma získanými body se musejí strachovat o účast ve vyřazovací fázi. V závěrečném duelu skupiny F se obhájci titulu v přímém souboji utkají o postup se Slovenskem a jejich kouč Marcello Lippi ví, že se musejí zlepšit.
20.06.2010 | Aktuality | 204 komentářů

Itálie neporazila Nový Zéland, skupina F zůstává otevřená

Nelspruit zažívá velké překvapení. Nový Zéland udržel Italy na uzdě a dovolil jim skórovat pouze ze značky pokutového kopu. Reprezentace z Oceánie tak drží postupové naděje, děkuje za to především skvělému Pastonovi. Svěřenci Marcella Lippiho budou nutně potřebovat bodovat proti Slovákům, ani ti nejsou bez šance.
20.06.2010 | Komentáře a souhrny | 606 komentářů
08.07.2010 Fanouškovi chyběl Cassano
Semifinále mistrovství světa mezi Německem a Španělskem přerušil fanoušek, který vběhl na hrací plochu. Svým činem protestoval proti skutečnosti, že do italského mužstva pro šampionát nebyl nominován útočník Antonio Cassano. Mario Ferri vnikl na hřiště v průběhu čtvrté minuty s vuvuzelou v ruce v blízkosti německé branky a proběhl se po trávníku, než byl zadržen ochrankou. Na sobě měl modré tričko se sloganem protestujícím proti Cassanově absenci ve výběru Marcela Lippiho, který na turnaji obhajoval zlato, ale ztroskotal již v základní skupině. Přestože policie nepotvrdila výtržníkovu identitu, podle agentury AP jde o fanouška, který se prezentoval stejným kouskem již v listopadu. V úvodu přípravného duelu Italů s Nizozemskem v Pescaře také vnikl na hrací plochu. Tehdy se svým výstupem počkal ještě o minutu déle, ale důvod činu byl stejný. Ferri měl tehdy na tričku nápis "Cassano in nazionale", tedy "Cassano v národním týmu".
02.07.2010 Prandelli zůstává optimistou
Trenér Cesare Prandelli je ohledně budoucnosti italské reprezentace optimistický, přestože tým na MS nepostoupil ze skupiny a v tabulce skončil až poslední. "Nechci přemýšlet o problémech, chci začít s optimismem a chci představit národní tým s kvalitními hráči," řekl bývalý kouč Fiorentiny.
24.06.2010 Slovensko - Itálie 3:2
Slovensko dokázalo porazit Itálii a překvapivě postoupilo do osmifinále MS. Slovensko - Itálie 3:2 (25. a 73. Vittek, 89. Kopúnek - 81. Di Natale, 90.+2 Quagliarella).
24.06.2010 Poločas: Slovensko - Itálie 1:0
Slovensko po prvním poločase vede nad Itálií a sahá po postupu do osmifinále MS. Slovensko - Itálie 1:0 (25. Vittek).
24.06.2010 Gilardino asi bude sedět
Alberto Gilardino zatím na světovém šampionátu není tím italským tahounem, jak by si představoval a trenér Marcello Lippi ho dost možná nechá v důležitém duelu se Slovenskem na lavičce. Místo něj postaví na hrot Vincenza Iaquinta, kterého budou z křídelních prostor podporovat Di Natale s Pepem. V tříčlenné záloze nejspíše nahradí Marchisia zkušený Gattuso.
23.06.2010 Pirlo začne jenom na lavičce
Andrea Pirlo sice bude připraven nastoupit k zítřejšímu zápasu se Slovenskem, nebude to ale na celých 90 minut. Stav lýtka italského záložníka stále není ideální a zápas podle všeho začne jenom na lavičce.
23.06.2010 Gattuso, Di Natale a Pirlo připraveni
Itálii by mohli v posledním klíčovém duelu základní skupiny se Slovenskem pomoci i Gennaro Gattuso a Antonio Di Natale. První jmenovaný zatím na turnaji neodehrál ani minutu, druhý pouze střídal, ale nyní jsou již v plném tréninku a nejspíše nastoupí. V základní sestavě se už asi objeví i Andrea Pirlo.
20.06.2010 Itálie - Nový Zéland 1:1
Velké překvapení se zrodilo v utkání Itálie s Novým Zélandem. Favorit z Apeninského poloostrova sice po rychle inkasované brance dokázal do přestávky vyrovnat, další branku ale nepřidal a nakonec jenom remizoval 1:1. Itálie - Nový Zéland 1:1 (29. Iaquinta z penalty - 7. Smeltz).
20.06.2010 Poločas: Itálie - Nový Zéland 1:1
Překvapivý vývoj mělo utkání mezi Itálií a Novým Zélandem, který se brzy dostal do vedení. Favorit nakonec do poločasu dokázal vyrovnat díky proměněné penaltě. Itálie - Nový Zéland 1:1 (29. Iaquinta z penalty - 7. Smeltz).
20.06.2010 Italové uctí zesnulého Rosata
Italští reprezentanti nastoupí k dnešnímu zápasu mistrovství světa s Nový Zélandem v Nelspruitu s černými páskami. Uctí tak památku bývalého reprezentanta Roberta Rosata, který dnes zemřel ve věku 66 let. Rosato byl v roce 1968 členem týmu italských mistrů Evropy a o dva roky později hrál ve finále mistrovství světa proti Brazílii. S AC Milán vyhrál PMEZ i PVP. Reprezentační dres oblékl v 37 zápasech.