Další články

Blattera začali vyšetřovat kvůli prodeji práv na MS

Švýcarské úřady začaly vyšetřovat předsedu světové fotbalové federace FIFA Seppa Blattera kvůli prodeji vysílacích práv na mistrovství světa v letech 2010 a 2014. Funkcionář čelí podezření, že je tehdejšímu místopředsedovi federace Jacku Warnerovi prodal hluboko pod tržní cenou.

Warner si řekl o úplatek, potvrzují v Egyptě

Bývalý předseda egyptského fotbalového svazu Al-Dahšúrí Harb potvrdil, že před volbou pořadatele mistrovství světa pro rok 2010 si mu tehdejší člen výkonného výboru FIFA Jack Warner řekl o úplatek ve výši sedm milionů dolarů. Funkcionář to uvedl v rozhovoru pro agenturu Reuters...

Šéf MS 2010 odmítá nařčení z úplatku

Někdejší šéf organizačního výboru fotbalového mistrovství světa v roce 2010 Danny Jordaan potvrdil informace americké justice, že Jihoafrická republika zaplatila konfederaci Severní a Střední Ameriky a Karibiku (CONCACAF) deset milionů dolarů. Podle něho se však jednalo o příspěvek do fondu na rozvoj fotbalu v regionu a nikoliv o úplatek.

Espanyol vystavil triko barcelonského Iniesty

Téměř na rok přesně od nejslavnějšího gólu v kariéře španělského Andrése Iniesty vzdal fotbalistovi Barcelony poctu městský rival Espanyol. Na stadionu vystavil tričko, kterým Iniesta věnoval rozhodující branku z finále mistrovství světa bývalé opoře Espanyolu Danimu Jarquemu.

Anelka prohrál soud s L'Équipem

Francouzský útočník Nicolas Anelka neuspěl v soudní při se sportovním deníkem L'Équipe, který zažaloval za pomluvu. List loni otiskl na titulní stránce údajnou nadávku, kterou Anelka v poločase zápasu s Mexikem na mistrovství světa v Jihoafrické republice urazil trenéra Raymonda Domenecha. Útočník Chelsea byl následně z týmu vyřazen.

Domenech označil své bývalé svěřence za "hloupé spratky"

Bývalý trenér francouzské reprezentace Raymond Domenech ukončil své mlčení o fiasku na mistrovství světa v Jihoafrické republice a své svěřence, kteří zorganizovali bojkot tréninku, označil za "hloupé spratky". Podle Domenecha, jehož šestileté působení skončilo právě po loňském neúspěšném MS, nesou za celý skandál vinu právě hráči.

Peníze navíc pro členské země FIFA

Členské země FIFA dostanou extra podíl ze zisku z loňského mistrovství světa v Jihoafrické republice. Každý z 207 svazů obdrží 300 tisíc dolarů jako bonus navíc k pravidelnému ročnímu příspěvku 250 tisíc na provoz a rozvoj fotbalu.

FIFA vyplácela kompenzace

Barcelona obdržela od Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) nejvíc peněz ze všech klubů jako kompenzaci za účast jejích hráčů na loňském mistrovství světa. "Barcu" v Jihoafrické republice reprezentovalo hned třináct hráčů, za což Katalánci inkasovali 866 tisíc amerických dolarů (asi 16,3 milionu korun).

Mistrovství světa přineslo méně peněz, než JAR očekávala

Mistrovství světa mělo změnit globální pohled na Jihoafrickou republiku a také přinést této zemi nemalé finanční prostředky. Image země se sice prý v očích 300.000 zahraničních turistů změnila k lepšímu, ekonomický přínos však zůstal za očekáváním.

Uhynula chobotnice Paul, která věštila výsledky fotbalového MS

V noci na dnešek uhynula v oberhausenském akváriu chobotnice Paul, která se proslavila bezchybnými předpověďmi výsledků při letošním mistrovství světa ve fotbale. S odvoláním na mluvčí akvária to uvedla agentura DPA.

Cenu prince asturského získali španělští reprezentanti

Cenu prince asturského za sport letos získali reprezentanti Španělska, kteří v létě vyhráli mistrovství světa. Na slavnostním ceremoniálu v divadle v Oviedu dnes prestižní ocenění převzal trenér Vicente del Bosque v doprovodu deseti hráčů vítězného mužstva.

Löw dostal nejvyšší státní vyznamenání, hráči vavřínový list

Německý prezident Christian Wulff dnes vyznamenal trenéra tamní reprezentace Joachima Löwa za úspěšné vystoupení týmu na mistrovství světa v Jihoafrické republice. Ocenění se za bronzové medaile dočkali také hráči.

Evropské reprezentace diskutovaly o trendech z MS

V Madridu se uskutečnila konference za účasti všech 53 evropských reprezentací, na které se především hodnotily nové trendy, jež ukázalo červencové mistrovství světa v JAR. Trenéři jednotlivých národních týmů včetně kouče české reprezentace Michala Bílka diskutovali také o možnosti zavádění technologií do rozhodování sporných situací na hřišti.

Podle Blattera by měli na MS pískat jen profesionálové

Prezident mezinárodní federace FIFA Sepp Blatter chce, aby zápasy na příštím mistrovství světa pískali výhradně profesionální rozhodčí. Zatímco na letošním turnaji v JAR pouze dva z 30 rozhodčích neměli civilní zaměstnání, za čtyři roky v Brazílii by se měli všichni věnovat jen rozhodcovské činnosti.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele