Německo - DFB-Pokal - zprávy

Wolfsburgu hrozí kvůli špatnému střídání vyřazení z Německého poháru

Wolfsburg sice v neděli v prvním kole Německého poháru porazil 3:1 po prodloužení Münster, ale kvůli málo vídanému pochybení mu hrozí vyřazení. Místo povolených pěti střídání jich totiž využil šest.
09.08. | Aktuality | 22 komentářů

Neuvěřitelné momenty, oddechl si Reus po triumfu v poháru

Až nečekaně jednoznačný výsledek přineslo včerejší finále DFB-Pokalu, v němž proti sobě nastoupily RB Lipsko a Borussia Dortmund. Vestfálský celek měl skvělý úvod a především díky první půli nakonec vyhrál 4:1, velká úleva byla znát například na Marcu Reusovi...
14.05. | Aktuality | 5 komentářů

Dortmund ve finále rozstřílel Lipsko a po čtyřech letech slaví triumf v poháru

Atraktivní fotbalovou podívanou nabídla sedmdesátá osmá edice finálového utkání německého DFB-Pokalu. Zápas plný akce na obou stranách hřiště zvládla lépe družina z Dortmundu, která Lipsku nasázela čtyři branky a po čtyřech letech tak slaví pohárové vítězství.
13.05. | Komentáře a souhrny | 65 komentářů

Souboj dvou loučících se trenérů: Lipsko ve finále DFB-Pokalu vyzve Dortmund

Lipsko se během loučení s trenérem Julianem Nagelsmannem bude chtít pokusit získat první historickou trofej, pokud tedy nepočítáme do statistik triumfy na nižších úrovní. V roce 2019 usilovalo o prvenství v DFB-Pokalu neúspěšně, teď tedy má šanci na revanš. I jeho protějšek Edin Terzic má však zájem zvítězit, i on totiž po sezóně na pozici kouče Dortmundu skončí.
13.05. | Previews | 65 komentářů

Češi v zahraničí: Krmenčík vystřelil finále, Jankto výhru nad AS Řím

Záložník Jakub Jankto se prosadil v italské lize a pomohl Sampdorii k vítězství nad AS Řím. Důležitou roli v postupu PAOKu Soluň do finále řeckého poháru hrál Michael Krmenčík, který vstřelil důležitou branky v duelu s AEK Atény. Na vítězství West Hamu United v Burnley se podílel asistencí Vladimír Coufal, i když jeho parťák Tomáš Souček předtím zavinil penaltu.
04.05. | Aktuality | 44 komentářů

Finále poháru si zahraje Dortmund, druholigovému Kielu nasázel pět branek

Druhé semifinálové klání DFB-Pokalu se stalo jednoznačnou záležitostí fotbalistů Dortmundu. Druholigového outsidera z Kielu Borussia smetla pěti góly v prvním poločase a ve finále ji čeká Lipsko.
02.05. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Tohle by se nám nemělo nikdy stát, řekl Bosz po blamáži v Essenu

Trenér Leverkusenu Peter Bosz neskrýval obrovské zklamání po úterní blamáži v osmifinále Německého poháru. Jeho tým vyřadil účastník čtvrté nejvyšší soutěže Rot-Weiss Essen, outsider zvítězil 2:1 po prodloužení, ve kterém přitom inkasoval jako první. Bosz prohlásil, že mužstvo jako Bayer by v takové situaci nemělo o vedení za žádných okolností přijít.
03.02. | Aktuality | 17 komentářů

Je to šok, řekl Flick po pohárové blamáži Bayernu v Kielu

Trenér Bayernu Hansi Flick byl po senzačním vyřazení ve druhém kole Německého poháru s druholigovým Kielem v šoku. Podle kouče však mnichovský tým musí středeční porážku po penaltovém rozstřelu hodit za hlavu a zlepšit se.
14.01. | Aktuality | 48 komentářů

Češi v zahraničí: Střelecký víkend! Premiérové trefy Krmenčíka, Schicka i Kalase

Střelecky vydařený víkend mají za sebou čeští hráči v zahraničních soutěžích. V Anglii se trefil obránce Bristolu Tomáš Kalas. Poprvé v belgické lize skóroval Michael Krmenčík i v německém Leverkusenu Patrik Schick. Branku si ovšem připsali i Milan Škoda za turecký Rizespor, Tomáš Pekhart z Legie Varšava či Tomáš Wágner z kyperské Salaminy.
16.09.2020 | Aktuality | 99 komentářů

Reus se vrátil do sestavy Dortmundu rekordním gólem

Kapitán Borussie Dortmund Marco Reus se vrátil v pondělí na trávník po sedmiměsíční pauze způsobené zraněním a hned překonal rekord Německého poháru. Jednatřicetiletý ofenzivní záložník pečetil výhru 5:0 nad třetiligovým Duisburgem nejrychlejším gólem po vystřídání v historii soutěže.
15.09.2020 | Aktuality | 38 komentářů
15.09. Dortmund bude také platit
Pokutu po prvním kole DFB-Pokalu na hřišti Wehenu Wiesbaden (3:0) zaplatí Borussia Dortmund. Vestfálský celek dva případy nesportovního chování vyjdou na 4 tisíce eur. (kicker.de)
15.09. Schalke musí zaplatit pokutu
Pokutu ve výši 3 tisíc eur zaplatí Schalke. Gelsenkirchenský celek pyká za chování svých příznivců v prvním kole DFB-Pokalu na půdě Villingenu (4:1). (kicker.de)
09.09. Bielefeld a Bochum dostaly pokuty
Bundesligové kluby Bielefeld a Bochum obdržely od svazu pokutu ve výši 1000 eur za nesportovní chování svých fanoušků. Příznivci obou klubů vhazovali na hřiště předměty. Nejvyšší pokutu 4800 eur ale dostal druholigový Rostock. Také pyká za fanoušky a použití nepovolené pyrotechniky v pohárovém zápase s Heidenheimem. (dfb.de)
Borussia Dortmund - FC Ingolstadt,
Bayer 04 Leverkusen - Karlsruher SC. (dfb.de)
26.08. Wolfsburg neuspěl s odvoláním
Wolfsburg definitivně končí v letošním ročníku Německého poháru, když bylo zamítnuto jeho odvolání. Vlci v prvním kole porazili Münster, během duelu ovšem střídali hned šestkrát, což pravidla nepovolují. (sport-express.ru)
26.08. Bayern zaznamenal druhou nejvyšší výhru
Bayern Mnichov včera podle očekávání neměl problémy s postupem do druhého kola DFB-Pokalu, když v původně odloženém zápase porazil Bremer SV vysoko 12:0. Jedná se o druhou nejvyšší výhru bavorského klubu od roku 1965, větší debakl schytal jen Waldberg, v roce 1997 prohrál v poháru 1:16. (sport-express.ru)
18.08. Lewandowski si vylepšoval statistiky
Bayern včera porazil Dortmund 3:1, získal Superpohár a dvěma góly se pod to podepsal Robert Lewandowski. Polský kanonýr se trefil ve čtrnácti po sobě jdoucích soutěžních zápasech za bavorský celek, vedle toho se mu mimořádně daří proti Dortmundu, svému bývalému klubu dal ve 24 duelech stejný počet gólů. (sport-express.ru)
18.08. Wolfsburg zkouší štěstí s odvoláním
Wolfsburg se odvolal proti vyloučení z Německého poháru. Bundesligový klub v prvním kole po prodloužení udolal Münster, jeho trenér Mark van Bommel ovšem místo povolených pěti střídání poslal na trávník hned šest hráčů z lavičky. (mundodeportivo.com)
16.08. Wolfsburg kvůli chybě vyřadili z poháru
Wolfsburg podle všeho vypadne z Německého poháru navzdory vítězství nad Preussen Münsterem v prodloužení 3:1. Vlci totiž v zápase porušili pravidlo o počtu střídání, když k výměně hráčů sáhli šestkrát místo povolených pěti. V Německém poháru na rozdíl od jiných soutěží neplatí pravidlo, že v prodloužení dostávají trenéři jednu možnost střídání navíc. Disciplinární komise DFB dnes vyloučení Wolfsburgu potvrdila, do dalšího kola by měl postoupit Preussen Münster. Bundesligový klub se ještě může odvolat. (vi.nl)
07.08. Leverkusenu bude chybět Bellarabi
Karim Bellarabi nepomůže Leverkusenu v úvodním ligovém zápase na půdě Unionu Berlín. Německý křídelník si z dnešního 1. kola DFB-Pokalu s Lokomotivou Lipsko (3:0) odnesl zraněný stehenní sval. (transfermarkt.de)