předkola - 4. předkolo - mistrovská část - odvety

Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.62 - 4.04 - 6.23
1. zápas20.08.2019 21:00
CFR Cluj - Slavia Praha
0:1

Slavia zdolala Kluž i v odvetě a podruhé prošla do skupiny LM

Slávisté podruhé v historii a poprvé po 12 letech prošli do základní skupiny Ligy mistrů. Český šampion v domácí odvetě závěrečného 4. předkola porazil Kluž stejně jako před týdnem v úvodním duelu v Rumunsku 1:0 a stvrdil postup do hlavní fáze nejprestižnější klubové soutěže. Jediný gól dnešního zápasu ve vyprodaném Edenu vstřelil v 66. minutě obránce Jan Bořil.

Slavia navázala na památné vyřazení Ajaxu Amsterodam v závěrečném předkole z roku 2007. Za postup do hlavní fáze Ligy mistrů dostane prémii v přepočtu 393 milionů korun a navíc připsala bonusové čtyři body do národního koeficientu. Tři soupeře v základní sestavě určí Pražanům čtvrteční los v Monaku.

Český fotbal bude mít zastoupení ve skupině Ligy mistrů podruhé za sebou, vloni si hlavní fázi zahrála Plzeň. Slavia po příchodu čínských majitelů prošla do skupiny prestižní soutěže na třetí pokus, vloni a předloni pod movitými vlastníky v kvalifikaci vypadla.

Trenér Slavie Trpišovský udělal oproti prvnímu zápasu v Kluži dvě změny v základní sestavě. Poprvé v sezoně hrál od začátku Škoda, který v útoku nahradil Van Burena, v záloze pak místo Traorého nastoupil Král.

V Edenu se hrál v první půli vyrovnaný zápas a úvodu více hrozila Kluž. Ve 12. minutě brankář Kolář vyrazil Bordeianův přímý kop a o pět minut později Rondón na malém vápně těsně nedosáhl na Omraniho přízemní centr.

Po necelé půlhodině měla první velkou šanci Slavia. Stanciu, který se narodil nedaleko Kluže, vysunul kolmicí Masopusta, ale tomu se pokus o lob přes gólmana hostů nepovedl a branku hodně minul.

Hned po změně stran brankář Kluže vyrazil Škodovu přízemní ránu. Červenobílí v druhé půli kontrovali postup a působili nebezpečnějším dojmem. V 62. minutě napřáhl Stanciu a gólman Arlauskis jeho ránu s námahou vytáhl na roh.

V 66. minutě už domácí slavili. Před Bořilem se na levé straně objevil volný prostor, slávistický bek se protáhl až před branku a přízemní střelou na zadní tyč, kterou už nedokázal odvrátit ani dobíhající Muresan, otevřel skóre. Reprezentační obránce si připsal první gól v evropských pohárech a v soutěžním zápase skóroval poprvé od března.

Odpovědět mohl Paun-Alexandru, ale Kolář jeho střelu vyrazil. V 86. minutě po rohu na druhé straně hlavičkoval střídající Hilál, jehož pokus odvrátili hosté z brankové čáry. Domácí hráče to už ale nemuselo mrzet a po závěrečném hvizdu mohli začít s oslavami.