0 : 4
(0:1)

Son Heung-min (© AFP)

Tottenham se s Crvenou Zvezdou nemazal ani v Bělehradě a přiblížil se osmifinále

Ani na bělehradském stadionu Marakaná si Tottenham nedělal těžkou hlavu s tím, jak se vypořádat s Crvenou Zvezdou. Doma si Kohouti se srbským celkem poradili hladce 5:0 a také odvetu na Balkáně zvládli na jedničku, když vstřelili jen o gól méně.

Spurs si tak v klíčovém dvojduelu s Crvenou Zvezdou poradili na výbornou a výrazně se přiblížili postupu. Naopak mužstvo z Bělehradu se naděje na proniknutí do osmifinále Ligy mistrů vzdálila.

Hostující Kohouti se nechtěli dlouho zabývat spekulacemi o konečném výsledku a od úvodu hýřili aktivitou. Jejich snahu poprvé završil střeleckým pokusem ve třinácté minutě Kane, nemířil však mezi tři tyče. Jinak šance přicházely poskrovnu. Deset minut po Kaneově pokusu se připomenul další hráč Tottenhamu Son, ani jemu ale rána nevyšla dle představ.

Do třetice už to Spurs vyšlo. Ve 34. minutě vznikla v pokutovém území domácích poněkud komická situace. Kohouti si vytvořili obrovský tlak, kterému Crvena Zvezda dlouho s neuvěřitelným štěstím odolávala. Až se úkolu chopil Lo Celso, jenž přece jen dostal míč do sítě - 0:1. Po dalších střelách Kanea, Lo Celsa a Sona se zdálo, že Tottenham si v poklidu pohlídá poločasové vedení. Na konci první půle  ale mohl bělehradský celek zničehonic vyrovnat. Van La Parra však nejprve nastřelil tyč a následný nevhodně zvolený obranný zákrok Sáncheze skončil na břevně.

Čtyři minuty po změně stran chtěl penaltu pro Kohouty vymodlit Kane, jenže hlavní sudí se s asistentem u videa shodl, že k nedovolenému zákroku na anglického útočníka nedošlo. To však mohlo být Spurs šumafuk v 57. minutě, kdy navýšili svůj náskok. Gólovou akci rozjel Ndombelé přihrávkou na Alliho, jenž ještě posunul balón na Sona, který nekompromisně skóroval ranou pod břevno. Za další čtyři minuty už to bylo 0:3 a opět byl mužem okamžiku Son. Korejský šikula dokončil dobrou práci Kanea s Rosem a přihrávku druhého jmenovaného zblízka uklidil do sítě.

Londýnský celek nadále v poklidu kontroloval hru. V 71. minutě se k dalekonosné ráně odhodlal Ndombelé, nebyl však úspěšný. Minutu poté si střídající Eriksen všiml Kanea, jenž těsně minul levou tyč brány Crvene Zvezdy. V 74. minutě se k ojedinělému střeleckému pokusu ze strany domácích dostal Pavkov, síť však rozhodně nerozvlnil. Pět minut před koncem padl poslední gól zápasu. Eriksen po přihrávce od Sessegnona propálil vše před sebou a stanovil skóre na konečných 0:4.

Autor: Ondřej Vaculík / onlajny.com