20.10.2022 19:00 CET
1 : 0
(0:0)

Arsenal těsně udolal PSV a je jednou nohou v osmifinále EL

Současný lídr Premier League ovládl i čtvrtý zápas skupiny A v Evropské lize a v tabulce si upevnil vedoucí pozici s plným počtem dvanácti bodů, právě před eindhovenským konkurentem si vytvořil solidní pětibodový odstup. Díky těsné výhře 1:0 v této dohrávce v Londýně si minimálně zajistil druhé místo a je jen krok od toho, aby skončil první a tím pádem měl jistou účast v osmifinálové fázi.

Oba dva protivníci se spolu znovu utkají již za týden v Eindhovenu, a jestliže svěřenci španělského trenéra Mikela Artety alespoň remizují, tak je o prvenství ve skupině již nikdo nepřipraví. O jejich vítězství rozhodl zhruba dvacet minut před závěrečným hvizdem Granit Xhaka. Domácí na trávníku dominovali a soupeře vysoko přestříleli, ovšem v prvním poločase nevyslali ani jeden pokus mezi tři tyče.

Nicméně po změně stran výrazně zabrali a PSV jen málokdy pouštěli na vlastní polovinu. První velkou šanci si vytvořili v 55. minutě, kdy se aktivní Nketiah zjevil sám před argentinským brankářem Benítezem, jenže svým přízemním obstřelem trefil jen jeho pravou nohu. O jedenáct minut později si stejný hráč elegantně zpracoval na prsa dlouhý pas z poloviny hřiště, z levého křídla si navedl míč až do středu před pokutové území, avšak nakonec minul protější konstrukci o několik metrů.

Hosté chtěli z ničeho nic udeřit přesně v polovině druhého poločasu. O jediný střelecký pokus přímo na branku za celých devadesát minut se postaral Xavi Simons, ale jeho ránu z dvanácti metrů po odvážném sólu zkrotil ve svých rukavicích pozorný gólman Turner. Jediný gól tohoto střetnutí byl k vidění v 70. minutě. Třicetiletý švýcarský špílmachr Xhaka se po centru Tomiyasua z pravé strany opřel do balón z voleje a skákavým projektilem překonal marně se natahujícího Beníteze.

Strážce PSV pak až do samotného konce podržel svůj výběr ještě dvakrát, neboť nejprve famózně odvrátil bombu střídajícího Martinelliho do strany a vzápětí vyrazil do zámezí i dělovku Saky. Úřadující nizozemský vicemistr i přesto odjíždí domů s prázdnou.

Autor: Viktor Sandev / uefa.com, soccerway.com, bbc.co.uk