0 : 2
(0:0)
Alfheim, Tromsø

Tromsø IL - Tottenham Hotspur 0:2

Fotbalisté Tottenhamu nezaváhali ani ve svém pátém zápase Evropské ligy a z půdy Tromso si odvážejí zasloužené vítězství 2:0. V Norsku se sice poprvé v rámci základních skupin objevil útočník Roberto Soldado, nicméně góly padly po vlastenci Adnana Causevice a pěkném zakončení Mousy Dembélého.

Skupina K zná po dnešním hracím dnu definitivně oba postupující, spolu s Tottenhamem jde dál také Machačkala, které stačila remíza se Šeriffem Tiraspol. Spurs chtěli zápas v Tromso, které se ještě bude dlouho vzpamatovávat z překvapivého sestupu z nejvyšší soutěže, v mrazivém počasí jen přežít ve zdraví.

Na teplotu mínus tři stupně Celsia jsou přece jenom zvyklejší na severu Evropy a už v první minutě český rodák Zdeněk Ondrášek ukázal, že jeho mužstvo bude chtít jako outsider těchto podmínek využít. Friedel sice proti jeho střele zasahovat nemusel, jelikož mířila vedle, rozhodně však zjistil, že se bude muset mít na pozoru.

Londýnskému týmu chvilku trvalo, než si zvykl na studené klima, postupně ale přece jen přebíral otěže utkání. Townsendovy chytré přihrávky málem využil Sigurdsson, jenž zamířil kousek vedle Lekströmovy brány; a domácí gólman pak musel předvést své umění proti islandskému reprezentantovi ještě jednou.

Do druhé půle lépe vlétli nebojácně hrající domácí, jenže to byl nakonec právě soupeř, který se štěstím otevřel skóre utkání. Sigurdsson ze standardky přihrál tvrdě do vápna, kde Chiriches zatlačil na bránícího Čauševiće a ten ve skluzu pod tlakem zamířil na bližší tyč za záda Lekströma.

O třináct minut později mohli v Tromso smutnit ještě jednou. Hosté několika přihrávkami vyšachovali jeho obranu, až finální kolmici Sigurdssona zužitkoval z vyložené pozice Dembélé. Belgický záložník mohl přidat ještě jeden pojišťovací zásah, střela ovšem skončila pouze na tyčce.

Autor: Patrik Sandev / uefa.com