19.09.2013 19:00 CET
0 : 2
(0:0)

PSV Eindhoven - Ludogorec Razgrad 0:2

Fotbalisté PSV Eindhoven naprosto nezvládli souboj s bulharským celkem a po hrubých chybách nakonec na domácím stadionu podlehli soupeři o dvě trefy. Hned v úvodu si tak zkomplikovali postup do dalších bojů a musí na toto fiasko velmi rychle zapomenout. Domácí výběr měl sice více střel na branku a častěji držel míč, jenže po několik neproměněných příležitostí v prvním poločase ho soupeř dokonale potrestal v tom druhém.

Ludogorec mohl jít do vedení již ve 3. minutě z první vážnější akce utkání. Po centru Romana Bezjaka vyrazil nejistý brankář Jeroen Zoet míč jen před sebe a Marcelinho následně z jasné pozice mířil o pár decimetrů nad horní tyčku. Poté už úřadovali domácí a obrovskou možnost neproměnili krátce po čtvrthodině hry. Po přímém volném kopu Adama Mahera boxoval brankář Vladislav Stojanov míč pouze před sebe znovu k Maherovi, který lobem poslal míč směrem k prázdné brance, ovšem na čáře brilantně zasáhl obránce Alexandre Barthe.

Ihned na to pálil velmi tvrdě Jetro Willems, brankář Stojanov si s jeho prudkou střelou dokázal poradit. Ke konci úvodního poločasu se aktivní Memphis Depay prokličkoval až před Stojanova, který mu však zmenšil úhel a naprosto elegantním způsobem ho obral o balón. Po změně stran hosté zvýšili svou aktivitu a byli za ní odměněni. Nejprve sice ještě v 52. minutě neuspěl Dani Abalo v tváří tvář Zoetovi, o sedm minut později se hosté mohli radovat.

Obrovskou chybu vyrobil Zoet, který předčasně vyběhl z pokutového území po dlouhém pasu za obranu a odkopl míč jen k Bezjakovi, který všechny nádherně přehodil z více jak pětatřiceti metrů - 0:1. Ludogorec rozhodl o svém senzačním vítězství čtvrthodiny před koncem utkání.

Po sražené střele Bezjaka se míč odrazil k zcela osamocenému holandskému hráči Virgilu Misidjanovi. Ten sice nejprve trefil tyč, po odrazu ale dokázal dopravit míč do sítě. Šokovaný Eindhoven si už žádnou vážnější příležitost nevypracoval a musí skousnout hořkou porážku. V příštím utkání si pokusí spravit chuť na půdě ukrajinské Oděsy, Razgrad přivítá v balkánském derby chorvatské Dinamo Záhřeb.

Autor: Viktor Sandev / goalsarena.com, psv.nl, eurofotbal.cz